Przewoźnik ujawnił w komunikacie, że z sieci internetowej w którą zainwestował 300 milionów dolarów korzysta średnio 450 tysięcy użytkowników miesięcznie. To 30 procent więcej niż w 2022 roku. W tym prawie 10 procent wszystkich pasażerów korzysta z pokładowego wi-fi bezpłatnie. Na trasach w obu Amerykach prawie 20 procent pasażerów łączy się z wi-fi na pokładzie, a na trasach europejskich i afrykańskich odsetek ten wynosi ponad 11 procent wszystkich pasażerów.

"Członkowie programu Skywards na poziomie Blue, Silver, Gold lub Platinum podróżujący w dowolnej klasie – ekonomicznej, ekonomicznej premium, biznes lub pierwszej – mogą bezpłatnie wysyłać i odbierać wiadomości w aplikacjach. Dodatkowo, pasażerowie pierwszej klasy, jeżeli są członkami Skywards, będą mieli nieograniczony dostęp do bezpłatnego Internetu, dzięki czemu będą mogli robić zakupy lub pracować online podczas lotu, podobnie jak członkowie Silver, Gold i Platinum Skywards podróżujący klasą biznes. Członkowie Platinum Skywards mają natomiast bezpłatny dostęp do Internetu we wszystkich klasach podroży" - czytamy w komunikacie.

– Linie Emirates stale poprawiają jakość łączności internetowej - zapewnia cytowany w komunikacie Patrick Brannelly, odpowiedzialny za tę dziedzinę w Emirates. – W marcu dostarczyliśmy około 55 procent więcej danych na jedną sesję klienta w porównaniu z początkiem 2022 roku, mimo że liczba sesji wzrosła o 68 procent w tym samym okresie.

Czytaj więcej

Emirates: Koniec z papierowymi kartami pokładowymi. Ale nie do USA

–  Będziemy kontynuować inwestycje w modernizacje i usprawnienia, a nasze samoloty A350 zostaną dostarczone już wyposażone w łączność satelitarną nowej generacji. Planujemy również wprowadzić nowy, szybki szerokopasmowy internet pokładowy obsługiwany przez GX Aviation, firmy Inmarsat, na pokładzie 50 nowych samolotów Airbus A350, które mają wejść do eksploatacji w 2024 roku. Nowa umowa znacznie poprawi komfort pasażerów dzięki lepszej łączności i większemu globalnemu zasięgowi, nawet podczas lotów nad Arktyką. Airbusy A350 będą pierwszymi samolotami linii Emirates, które skorzystają z sieci satelitarnej Global Xpress (GX) firmy Inmarsat, która zasila pierwszą i jedyną na świecie sieć szerokopasmową, zapewniając pasażerom nieprzerwaną łączność bez względu na miejsce docelowe podróży, w tym Biegun Północny – zapowiada Brannelly.