Lato na Lotnisku Chopina: 122 kierunki, w tym kilka nowości

Weekend, kiedy zmieniamy czas z zimowego na letni jest jednocześnie momentem, kiedy w lotnictwie zmienia się rozkład lotów. W siatce połączeń na Lotnisku Chopina, która zacznie obowiązywać od niedzieli, 31 marca, pojawią się nowości.

Publikacja: 28.03.2024 14:13

Lato na Lotnisku Chopina: 122 kierunki, w tym kilka nowości

Foto: Lotnisko Chopina

Lotnisko informuje w komunikacie, jakie będą nowe połączenia i zmiany. Od 4 czerwca LOT połączy Polskę z Arabią Saudyjską. Rejsy do Rijadu będą odbywać się trzy razy w tygodniu — we wtorki, czwartki i niedziele. Ten sam przewoźnik od 11 kwietnia wraca na trasę do Aten. Loty zaplanował codziennie.

Nowości na Lotnisku Chopina

3 maja wystartują rejsy tureckiej linii SunExpress do Izmiru. Loty będą początkowo wykonywane trzy razy w tygodniu, we wtorki, środy i piątki, ale od lipca ich częstotliwość wzrośnie do sześciu w tygodniu (bez sobót). Linie SunExpress realizowały wcześniej na tej trasie rejsy czarterowe, które zawiesiły we wrześniu 2021 roku.

Czytaj więcej

Ryanair: Złe opinie lepiej sprzedają bilety niż dobre

W czerwcu planowane jest również uruchomienie wyjątkowego połączenia – linii Ethiopian do Addis Abeby. Będzie to drugie połączenie rozkładowe, po Kairze, do Afryki. Rejsy mają odbywać się cztery razy w tygodniu, tyle, że przewoźnik nie sprzedaje jeszcze na nie biletów.

– Bardzo cieszą nas nowe kierunki. Staramy się, aby siatka połączeń była jak najatrakcyjniejsza dla pasażerów – mówi cytowana w komunikacie rzecznika Lotniska Chopina Anna Dermont. – Najbliższy weekend jest wyjątkowy, w niedzielę wchodzi bowiem w życie czas letni (należy przesunąć wskazówki zegarków do przodu), o czym warto pamiętać planując podróż. Poza tym 31 marca do strefy Schengen w transporcie lotniczym wejdą dwa nowe kraje – Bułgaria i Rumunia. Co oznacza, że podróżując do tych państw pasażerowie nie będą już kierować się do kontroli paszportowej.

Izrael dostępny z trzema liniami lotniczymi

Rośnie ruch na trasie Warszawa – Tel Aviw. W marcu połączenia wznowił przewoźnik niskokosztowy Wizz Air, który dołączył do operujących ponownie na tym kierunku LOT-u (od lutego) i El Al-a (od października 2023 roku).

Na przełomie sezonów, 13 marca, uruchomione zostało także połączenie LOT-u do stolicy Uzbekistanu – Taszkentu. Łącznie w letniej siatce połączeń stołecznego lotniska znalazły się 122 kierunki rozkładowe.

Linie Lotnicze
Podróże lotnicze za granicę. Najwięcej latają Amerykanie
Linie Lotnicze
Linie lotnicze chwalą się, że są „eko”, a dwutlenku węgla wytwarzają coraz więcej
Linie Lotnicze
Ryanair kolejny raz wznawia loty do Izraela. Ale jeszcze nie z Polski
Linie Lotnicze
Trzeba poprawić zarządzanie lotami w Europie - twierdzą linie lotnicze
Linie Lotnicze
Kolejna linia lotnicza oskarżona o greenwashing przegrywa w sądzie