Lotnisko w Gdańsku ogłasza zimową siatkę. „To będzie bardzo gorąca zima”

63 regularne połączenia z 53 lotniskami w 17 krajach, realizowane przez siedem linii lotniczych, liczy zimowa siatka lotniska w Gdańsku. Znalazły się w niej ponadto loty czarterowe z biurami turystycznymi na Zanzibar, do Dominikany czy kurortów w Egipcie i Turcji.

Publikacja: 28.10.2022 19:18

Lotnisko w Gdańsku ogłasza zimową siatkę. „To będzie bardzo gorąca zima”

Foto: Marcin Hlades

Rejsy LOT-owskimi dreamlinerami do Dominikany biuro podróży Rainbow zainauguruje 14 listopada i będzie realizowało raz w tygodniu. Pierwszy raz pasażerowie będą mogli polecieć do tego kraju bezpośrednio z Gdańska.

Itaka zabierze turystów na Zanzibar z międzylądowaniem w Hurghadzie. Będzie tam latać od 26 grudnia, także raz w tygodniu.

Ponadto Rainbow, Coral Travel i TUI realizować będą rejsy do Hurghady i Marsa Alam, a Coral Travel i TUI dodatkowo do Antalyi.

- To będzie bardzo gorąca lotnicza zima dla naszych pasażerów. Cieszymy się, że biura podróży zaproponowały im loty z Gdańska do dalekich i bliższych egzotycznych krajów. W ten sposób skraca się czas i zwiększa komfort ich podróży, a co najważniejsze, mają wybór, skąd chcą latać na swoje jesienno-zimowe wakacje - mówi prezes Portu Lotniczego Gdańsk Tomasz Kloskowski, cytowany w komunikacie lotniska.

Czytaj więcej

Gdańskie lotnisko: Po trzech kwartałach mamy prawie 27 milionów złotych zysku

W zimowym rozkładzie lotów regularnych, który wchodzi w życie 30 października i będzie obowiązywał do 26 marca, najwięcej kierunków ma Ryanair. Irlandzki przewoźnik będzie latał między innymi do Hiszpanii, Włoch, na Maltę, a także na lotniska krajowe.

Wizz Air proponuje najwięcej połączeń skandynawskich - z Norwegią i Szwecją, a także zawsze popularne loty do Wielkiej Brytanii.

KLM niezmiennie latać będzie do Amsterdamu, SAS do Kopenhagi, a Lufthansa do Frankfurtu i Monachium. Z LOT-em będzie można natomiast polecieć do Warszawy.

Siatka połączeń z Gdańska

Ryanair: Aarhus, Alicante, Billund, Birmingham, Bristol, Cork, Dublin, Edynburg, Göteborg, Hamburg, Kopenhaga, Kraków, Leeds-Bradford, Londyn-Stansted, Lublin, Malta, Manchester, Mediolan-Bergamo, Newcastle, Oslo-Torp, Pafos, Paryż-Beauvais, Piza, Sztokholm-Arlanda, Vaxjo, Walencja, Wenecja, Wiedeń, Wrocław

Wizz Air: Aberdeen, Alesund, Barcelona-El Prat, Bergen, Dortmund, Edynburg, Eindhoven, Göteborg, Hamburg, Haugesund, Kolonia-Bonn, Kutaisi, Larnaka, Leeds-Bradford, Liverpool, Londyn-Luton, Malmo, Mediolan-Bergamo, Oslo-Gardermoen, Oslo-Torp, Paryż-Beauvais, Reykjavík-Keflavík, Stavanger, Sztokholm-Skavsta, Tromso, Trondheim, Turku

KLM: Amsterdam

SAS: Kopenhaga

Lufthansa: Frankfurt, Monachium

Norwegian: Bergen, Oslo-Gardermoen

LOT: Warszawa

Lotniska
Wrzesień 2022 roku trzecim najlepszym miesiącem w historii lotniska w Modlinie
Lotniska
Lotnisko we Wrocławiu - wielka rozbudowa posłuży obronności i pasażerom
Lotniska
Lotnisko Chopina: Tej zimy linie lotnicze stawiają na kierunki południowe
Lotniska
Dobry sezon letni na wrocławskim lotnisku. Najdynamiczniej rosły loty niskokoszotwe
Materiał Promocyjny
ESG - Raportowanie w praktyce – IV edycja
Lotniska
10 milionów pasażerów na Lotnisku Chopina w tym roku
Lotniska
Gdańskie lotnisko ma nowy hangar. „Podążamy za trendami i oczekiwaniami klientów”