W minionym miesiącu z siatki połączeń regularnych, obsługiwanej w Pyrzowicach przez takie linie lotnicze jak Wizz Air, Ryanair, LOT i Air Dolomiti (dla Lufthansy), skorzystało 279 tysięcy podróżnych. Najczęściej lecieli do Dortmundu, Londynu-Luton, Londynu-Stansted, Frankfurtu i Eindhoven.

Z kolei w ramach siatki połączeń czarterowych, obsługiwanych na zlecenie biur podróży Pyrzowice odnotowały 426  tysięcy pasażerów. Ci najchętniej podróżowali do Antalyi, Hurghady, na Rodos, do Marsa Alam i na Zakintos.

Od stycznia do końca września tego roku w Katowice Airport obsłużono 4,48 miliona podróżnych, przy czym czteromilionowego pasażera odprawiono 10 września – nigdy wcześniej w historii lotniska nie odnotowano takiej liczby pasażerów w tak szybkim czasie. Wcześniej granicę czterech milionów podróżnych w skali roku przekroczono na katowickim lotnisku trzykrotnie: 2 października 2018 roku, 6 października 2019 roku oraz 10 listopada 2022 roku.

2,24 miliona ludzi podróżowało liniami regularnymi, a 2,22 miliona czarterami.

- Za nami sezon wakacyjny, który w tym roku trwał od maja do końca września. W tym czasie z siatki połączeń katowickiego lotniska skorzystało rekordowe 3,36 mln podróżnych, z tego 1,96 mln pasażerów w ruchu czarterowym – mówi cytowany w komunikacie portu jego prezes Artur Tomasik. - W pierwszej połowie listopada pierwszy raz w historii portu obsłużymy pięciomilionowego pasażera w skali roku. Cały 2023 rok zamkniemy świetnym wynikiem ok. 5,5 mln odprawionych podróżnych, a w przyszłym roku spodziewamy się przekroczenia granicy 6 mln pasażerów – dodaje.