Warszawski Nobu przyjmie gości w sierpniu

Fot. materiały prasowe

Wcześniej, bo już w połowie lipca, otworzy się restauracja Nobu, która zaserwuje gościom dania kuchni japońskiej i polskiej.

Zapowiadane na czerwiec otwarcie warszawskiego hotelu sieci Nobu, którą firmuje swoim nazwiskiem aktor Robert de Niro, przesunięte zostało na 3 sierpnia, ale restauracja ruszy już 17 lipca – informuje grupa Nobu Hospitality w komunikacie. Będzie to jej pierwszy hotel w Polsce i 12 na świecie, a także 43 restauracja.

Nobu Hotel Warsaw, bo tak brzmi jego oficjalna nazwa, mieści się w wyremontowanym skrzydle kamienicy z lat 20. XX wieku u zbiegu ulic Koszykowej i Wilczej (do niedawna był tam hotel Rialto) oraz w szklano-kamiennej dobudówce z tarasami z zielenią.

Stylistycznie Nobu to połączenie art déco dawnego Rialto z nowoczesnością, nad którą pracowały polska firma architektoniczna Medusa Group i kalifornijskie Studio PCH. Projektanci, „z poszanowaniem historii i niezłomnego ducha miasta” starali się „opowiedzieć historię dzisiejszej Warszawy – otwartej, nowoczesnej i różnorodnej”.

Fot. materiały prasowe

ZOBACZ TEŻ: Nobu zaprasza na czarnego dorsza w sosie miso

117 pokojów urządzili w różnych stylach, od klasycznego po supernowoczesny, „nawiązujący do dynamicznego rozwoju Polski”, przy czym każdy z nim „emanuje spokojem z nutą japońskiego designu”. Te w nowym skrzydle mają okna od podłogi po sam sufit. Części wspólne hotelu zdobią dzieła polskich twórców współczesnych z Jankilevitsch Collection, założonej przez kolekcjonera i mecenasa sztuki Grzegorza Jankilevitscha.

W hotelu jest też miejsce do organizacji wydarzeń o powierzchni 438 metrów kwadratowych, które można podzielić ruchomą, dźwiękoszczelną ścianą na dwa pomieszczenia. Jego ściany zbudowane z kruszonego szkła przepuszczają dużo naturalnego światła.

Fot. materiały prasowe

Wcześniej niż hotel, bo już 17 lipca, otworzy się Nobu Restaurant & Café, którą poprowadzi Yannick Lohou, wcześniej szef kuchni w hotelu Nobu w Barcelonie. W lokalu będzie można spróbować zarówno autorskich dań japońskiego szefa kuchni Nobu Matsuhisy, takich jak czarny dorsz w sosie miso, tatar z tuńczyka w sosie sojowo-wasabi z kawiorem z jesiotra syberyjskiego czy grilowana japońska wołowina wagyu w pięciu odsłonach, jak i dań powstałych z inspiracji klasyczną kuchnią polską.

Stawki za nocleg ze śniadaniem zaczynają się od 199 euro za pokój.

Historia sieci luksusowych hoteli i restauracji Nobu rozpoczęła się pod koniec lat 80. XX w., kiedy Robert De Niro, bywalec restauracji Nobu Matsuhisy w Los Angeles, namówił jej właściciela na otwarcie kolejnych lokali. Pierwsza restauracja o nazwie Nobu ruszyła w 1994 roku na nowojorskim Manhattanie. W 2013 roku otworzył się w Las Vegas pierwszy hotel Nobu. W kolejnych latach ich liczba wzrosła do dziesięciu – działają w Manili, Miami Beach, Malibu, Londynie, na Ibizie, w Palo Alto, Marbelli, Los Cabos i Barcelonie. Aktualnie oprócz warszawskiego hotelu firma przygotowuje do otwarcia obiekty w Chicago, Rijadzie, Toronto, São Paulo, Atlancie, Tel Awiwie i Londynie.

Fot. materiały prasowe

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Fake news? Bruksela żąda od Polski wycofania się ze 180 dni

Polska ma czas do 2 czerwca, żeby dostosować się do unijnych zasad, które gwarantują ...

Wielka Brytania: Promocja pomoże odzyskać turystów

Specjalny zespół ds. turystyki powołany przez rząd Wielkiej Brytanii rekomenduje, by w ramach restartu ...

Mazowsze pokazuje najlepsze produkty dla turystów

Festiwal kultury żydowskiej Warszawa Singera, Farma Iluzji, Młyn Gąsiorowo, Turniej Smaków na Zamku w ...

Stadion Śląski bez hotelu

Modernizacja Stadionu Śląskiego w Chorzowie dobiega końca. Obiekt zostanie otwarty we wrześniu, ale nie ...

Betlej: Czy na październik nie ma za dużo wycieczek?

Zgodnie z przewidywaniami ruch w biurach podróży był we wrześniu niezwykły. Niewykluczone, że również ...

Aktor uniknął zderzenia z samolotem pasażerskim

Znany z zamiłowania do latania hollywoodzki gwiazdor Harrison Ford spowodował groźną sytuację na lotnisku ...