Warszawski Nobu przyjmie gości w sierpniu

Fot. materiały prasowe

Wcześniej, bo już w połowie lipca, otworzy się restauracja Nobu, która zaserwuje gościom dania kuchni japońskiej i polskiej.

Zapowiadane na czerwiec otwarcie warszawskiego hotelu sieci Nobu, którą firmuje swoim nazwiskiem aktor Robert de Niro, przesunięte zostało na 3 sierpnia, ale restauracja ruszy już 17 lipca – informuje grupa Nobu Hospitality w komunikacie. Będzie to jej pierwszy hotel w Polsce i 12 na świecie, a także 43 restauracja.

Nobu Hotel Warsaw, bo tak brzmi jego oficjalna nazwa, mieści się w wyremontowanym skrzydle kamienicy z lat 20. XX wieku u zbiegu ulic Koszykowej i Wilczej (do niedawna był tam hotel Rialto) oraz w szklano-kamiennej dobudówce z tarasami z zielenią.

Stylistycznie Nobu to połączenie art déco dawnego Rialto z nowoczesnością, nad którą pracowały polska firma architektoniczna Medusa Group i kalifornijskie Studio PCH. Projektanci, „z poszanowaniem historii i niezłomnego ducha miasta” starali się „opowiedzieć historię dzisiejszej Warszawy – otwartej, nowoczesnej i różnorodnej”.

Fot. materiały prasowe

ZOBACZ TEŻ: Nobu zaprasza na czarnego dorsza w sosie miso

117 pokojów urządzili w różnych stylach, od klasycznego po supernowoczesny, „nawiązujący do dynamicznego rozwoju Polski”, przy czym każdy z nim „emanuje spokojem z nutą japońskiego designu”. Te w nowym skrzydle mają okna od podłogi po sam sufit. Części wspólne hotelu zdobią dzieła polskich twórców współczesnych z Jankilevitsch Collection, założonej przez kolekcjonera i mecenasa sztuki Grzegorza Jankilevitscha.

W hotelu jest też miejsce do organizacji wydarzeń o powierzchni 438 metrów kwadratowych, które można podzielić ruchomą, dźwiękoszczelną ścianą na dwa pomieszczenia. Jego ściany zbudowane z kruszonego szkła przepuszczają dużo naturalnego światła.

Fot. materiały prasowe

Wcześniej niż hotel, bo już 17 lipca, otworzy się Nobu Restaurant & Café, którą poprowadzi Yannick Lohou, wcześniej szef kuchni w hotelu Nobu w Barcelonie. W lokalu będzie można spróbować zarówno autorskich dań japońskiego szefa kuchni Nobu Matsuhisy, takich jak czarny dorsz w sosie miso, tatar z tuńczyka w sosie sojowo-wasabi z kawiorem z jesiotra syberyjskiego czy grilowana japońska wołowina wagyu w pięciu odsłonach, jak i dań powstałych z inspiracji klasyczną kuchnią polską.

Stawki za nocleg ze śniadaniem zaczynają się od 199 euro za pokój.

Historia sieci luksusowych hoteli i restauracji Nobu rozpoczęła się pod koniec lat 80. XX w., kiedy Robert De Niro, bywalec restauracji Nobu Matsuhisy w Los Angeles, namówił jej właściciela na otwarcie kolejnych lokali. Pierwsza restauracja o nazwie Nobu ruszyła w 1994 roku na nowojorskim Manhattanie. W 2013 roku otworzył się w Las Vegas pierwszy hotel Nobu. W kolejnych latach ich liczba wzrosła do dziesięciu – działają w Manili, Miami Beach, Malibu, Londynie, na Ibizie, w Palo Alto, Marbelli, Los Cabos i Barcelonie. Aktualnie oprócz warszawskiego hotelu firma przygotowuje do otwarcia obiekty w Chicago, Rijadzie, Toronto, São Paulo, Atlancie, Tel Awiwie i Londynie.

Fot. materiały prasowe

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Już 130 zachorowań na statku Diamond Princess

U kolejnych 60 pasażerów statku wycieczkowego Diamond Princess, którzy od kilku dni poddawani są ...

Betlej: W biurach podróży kręci się spirala niskich cen

Nie ma równowagi podaży i popytu na rynku wycieczek. Mimo że koszty biur podróży ...

Grecja w stanie gotowości przed upałem

Ateny podjęły specjalne środki bezpieczeństwa z powodu upału. Termometry w Grecji mają pokazać dziś ...

Na najmie krótkoterminowym można sporo zarobić, ale można też stracić. Biznes jest ryzykowny

Apartamenty na doby – żniwa już nie takie?

Czynsze za lokale wynajmowane na doby w wielu miejscach lecą na łeb na szyję. ...

11 procent więcej pasażerów w Goleniowie

Prawie 600 tysięcy pasażerów obsłużyło w zeszłym roku podszczecińskie lotnisko w Goleniowie. To o ...

Szwajcaria: Nasze stoki będą czynne

Choć coraz więcej polityków opowiada się za zamknięciem stoków narciarskich w Europie na najbliższy ...