Warszawski Nobu przyjmie gości w sierpniu

Fot. materiały prasowe

Wcześniej, bo już w połowie lipca, otworzy się restauracja Nobu, która zaserwuje gościom dania kuchni japońskiej i polskiej.

Zapowiadane na czerwiec otwarcie warszawskiego hotelu sieci Nobu, którą firmuje swoim nazwiskiem aktor Robert de Niro, przesunięte zostało na 3 sierpnia, ale restauracja ruszy już 17 lipca – informuje grupa Nobu Hospitality w komunikacie. Będzie to jej pierwszy hotel w Polsce i 12 na świecie, a także 43 restauracja.

Nobu Hotel Warsaw, bo tak brzmi jego oficjalna nazwa, mieści się w wyremontowanym skrzydle kamienicy z lat 20. XX wieku u zbiegu ulic Koszykowej i Wilczej (do niedawna był tam hotel Rialto) oraz w szklano-kamiennej dobudówce z tarasami z zielenią.

Stylistycznie Nobu to połączenie art déco dawnego Rialto z nowoczesnością, nad którą pracowały polska firma architektoniczna Medusa Group i kalifornijskie Studio PCH. Projektanci, „z poszanowaniem historii i niezłomnego ducha miasta” starali się „opowiedzieć historię dzisiejszej Warszawy – otwartej, nowoczesnej i różnorodnej”.

Fot. materiały prasowe

ZOBACZ TEŻ: Nobu zaprasza na czarnego dorsza w sosie miso

117 pokojów urządzili w różnych stylach, od klasycznego po supernowoczesny, „nawiązujący do dynamicznego rozwoju Polski”, przy czym każdy z nim „emanuje spokojem z nutą japońskiego designu”. Te w nowym skrzydle mają okna od podłogi po sam sufit. Części wspólne hotelu zdobią dzieła polskich twórców współczesnych z Jankilevitsch Collection, założonej przez kolekcjonera i mecenasa sztuki Grzegorza Jankilevitscha.

W hotelu jest też miejsce do organizacji wydarzeń o powierzchni 438 metrów kwadratowych, które można podzielić ruchomą, dźwiękoszczelną ścianą na dwa pomieszczenia. Jego ściany zbudowane z kruszonego szkła przepuszczają dużo naturalnego światła.

Fot. materiały prasowe

Wcześniej niż hotel, bo już 17 lipca, otworzy się Nobu Restaurant & Café, którą poprowadzi Yannick Lohou, wcześniej szef kuchni w hotelu Nobu w Barcelonie. W lokalu będzie można spróbować zarówno autorskich dań japońskiego szefa kuchni Nobu Matsuhisy, takich jak czarny dorsz w sosie miso, tatar z tuńczyka w sosie sojowo-wasabi z kawiorem z jesiotra syberyjskiego czy grilowana japońska wołowina wagyu w pięciu odsłonach, jak i dań powstałych z inspiracji klasyczną kuchnią polską.

Stawki za nocleg ze śniadaniem zaczynają się od 199 euro za pokój.

Historia sieci luksusowych hoteli i restauracji Nobu rozpoczęła się pod koniec lat 80. XX w., kiedy Robert De Niro, bywalec restauracji Nobu Matsuhisy w Los Angeles, namówił jej właściciela na otwarcie kolejnych lokali. Pierwsza restauracja o nazwie Nobu ruszyła w 1994 roku na nowojorskim Manhattanie. W 2013 roku otworzył się w Las Vegas pierwszy hotel Nobu. W kolejnych latach ich liczba wzrosła do dziesięciu – działają w Manili, Miami Beach, Malibu, Londynie, na Ibizie, w Palo Alto, Marbelli, Los Cabos i Barcelonie. Aktualnie oprócz warszawskiego hotelu firma przygotowuje do otwarcia obiekty w Chicago, Rijadzie, Toronto, São Paulo, Atlancie, Tel Awiwie i Londynie.

Fot. materiały prasowe

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

DER Touristik zwalnia ludzi. Bo sezon był słaby

O 10 procent zmniejszy się liczba pracowników DER Touristik w Niemczech, po tym jak ...

Andryszak: Bez Cooka urośniemy 10 procent

Turcja, Grecja, Baleary i Wyspy Kanaryjskie – na te kierunki w przyszłym roku postawi ...

Burmistrz Barcelony: Skasować loty do Madrytu

Do Madrytu pociągiem zamiast samolotem – to pomysł burmistrz Barcelony, który pojawił się w ...

Mazowieccy działacze: Usterkami samolotów LOT-u powinno zająć się ABW

Tak uważają członkowie mazowieckiej Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego. Zamierzają oni zawiadomić Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego ...

Sportowiec na czele departamentu turystyki Ministerstwa Rozwoju

Rafał Szlachta z Krakowa został dyrektorem departamentu turystyki w Ministerstwie Rozwoju. Stanowisko to pozostawało ...

Lublin powiększy terminal

10,6 miliona złotych ma kosztować powiększenie terminala lotniska w Lublinie o 2 tysiące metrów ...