Chińczycy kupują hotele Steigenberger. „Niemiecka jakość, azjatycka szybkość”

Fot. deutschehospitality.com/en/brands/steigenberger-hotels-resorts

700 milionów euro – za taką kwotę chińska firma hotelarska Huazhu kupuje niemiecką sieć luksusowych hoteli Steigenberger. Należy do niej 118 obiektów w 19 krajach.

Niemiecka sieć Steigenberger Hotels & Resorts to synonim luksusu. Obiekty należące do firmy działają pod markami Steigenberger, IntercityHotel, Maxx by Steigenberger, Jaz in the City i Zleep Hotels. Część z nich to hotele wakacyjne, dostępne także w Polsce w ofercie biur podróży, jak choćby Steigenberger w Egipcie, inne znajdują się w miastach, na przykład we Frankfurcie czy Davos. W sumie jest ich 118, w budowie lub w planach jest 36 kolejnych. Do 2025 roku sieć ma mieć w sumie 250 hoteli.

Jak podaje niemiecka telewizja N-TV w swoim elektronicznym wydaniu, hotele pod nowym zarządem mają łączyć „europejską gościnność, niemiecką jakość i azjatycką szybkość”.

CZYTAJ TEŻ: Chińczycy inwestują w hotele Thomasa Cooka w Europie

Huazhu to firma notowana na nowojorskiej giełdzie. Jak sama podaje, zarządza ponad 5 tysiącami hoteli, które działają pod 18 markami w 400 miastach. Pod względem liczby pokojów jest to dziewiąta na świecie firma hotelarska. Dzięki przejęciu Steigenberger Hotels & Resorts przedsiębiorstwo będzie się szybciej rozwijać w segmencie luksusowym w Azji, w tym w Chinach, zwiększy też swój udział w międzynarodowym rynku hotelarskim.

WARTO: Więcej Jazów nad Morzem Czerwonym

– Legendarna marka z prawie 90-letnią tradycją oferuje gościom z całego świata idealne połączenie tradycji i nowoczesności – komentuje założyciel Huazhu Qi Ji.

W zeszłym roku firma osiągnęła 770 milionów euro obrotów.

Do tej pory właścicielem firmy był egipski miliarder Hamed El Chiaty, który przed kilkoma laty zainwestował także w upadające polskie biuro podróży Alfa Star. Szybko jednak wycofał się z tej transakcji i zamknął tego touroperatora.

ZOBACZ TAKŻE: El Chiaty dokupuje akcje TUI

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Agenci, piloci, przewodnicy, transport – będą zwolnieni z ZUS

Agenci, piloci, przewodnicy turystyczni i pracownicy transportu – te wszystkie grupy ma obejmować zwolnienie ...

Ryanair Holidays znów wraca do gry

Ryanair Holidays, touroperator stworzony przez irlandzkiego przewoźnika, zawiesił działalność na prawie cały luty. Teraz ...

Polacy coraz mniej boją się koronawirusa. Chcą podróżować

Prawie połowa Polaków planuje w najbliższym czasie podróż koleją, a 40 procent zamierza zatrzymać ...

Lufthansa za pomoc oddaje państwu część kontroli

Rząd niemiecki uzgodnił z zarządem Lufthansy warunki udzielenia przewoźnikowi pomocy publicznej. Ceną, jaką zapłaci ...

Koreańczycy z Północy płyną na rosyjskie wakacje

Rosja rozszerza współpracę z Koreą Północną. Według agencji Interfax uruchomione zostało bezpośrednie połączenie morskie ...

Betlej: Tylko lockdown zatrzyma lawinę koronawirusa

Droga środka, serwowania ograniczeń w gospodarce i życiu społecznym po plasterku, jaką stosuje rząd, ...