Berlińskie targi turystyczne ITB kolejny raz odwołane. Spotkania tylko w sieci

"Z wielkim żalem informujemy, że edycja ITB Berlin 2022, jako bezpośredniego spotkania, nie odbędzie się" - tej treści komunikat zawiesili na stronie w internecie organizatorzy największych targów turystycznych na świecie, berlińskich ITB.

Publikacja: 16.12.2021 13:08

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom targi turystyczne ITB w Berlinie będą miały formę wyłącznie interne

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom targi turystyczne ITB w Berlinie będą miały formę wyłącznie internetową

Foto: Messe Berlin GmbH

Od 9 do 13 marca przedstawiciele branży turystycznej z całego świata mieli spotkać się osobiście na berlińskich targach turystycznych ITB. Dziś ich organizator poinformował o odwołaniu tradycyjnej formy imprezy.

Jeszcze pod koniec listopada Messe Berlin zapewniał, że impreza odbędzie się w tradycyjnej formie. Dziś informuje, że targi będą miały formę wyłącznie internetową. „Messe Berlin nie może zapewnić swoim wystawcom i partnerom niezbędnej pewności planowania” - czytamy.

Czytaj więcej

Wracają targi turystyczne ITB. „Spotkajmy się znów na miejscu"

Decyzję o odwołaniu targów w tradycyjnej formie Messe Berlin tłumaczy „aktualną sytuacją pandemiczną” i związanymi z nią większymi ograniczeniami w podróżowaniu i ostrzejszymi wytycznymi sanitarnymi, na przykład ograniczeniem liczby uczestników dużych wydarzeń.

Zgodnie z planem, 17 marca, odbędzie się za to Digital Business Day (cyfrowy dzień biznesowy), w którym przedsiębiorcy turystyczni będą mogli spotkać się online.

Organizator rozważał przesunięcie targów na lato, licząc, że sytuacja epidemiczna pozwoli na spotkanie się na żywo, ostatecznie jednak, „po konsultacjach z partnerami”, postanowił pozostać przy tradycyjnym terminie, zapowiadając kolejne targi w tradycyjnej formie na 8 marca 2023 roku.

To już trzecia odwołana edycja imprezy. Poprzednie dwie, w 2020 i 2021 roku, nie odbyły się z tego samego powodu - pandemii.

Czytaj więcej

Saksonia partnerem berlińskich targów turystycznych ITB 2022
Biura Podróży
Turyści przylatujący spoza Schengen będą mogli zrobić test na polskim lotnisku
Nowe Trendy
Branża turystyczna apeluje: Nie zamykajcie granic, to nie powstrzyma pandemii
Nowe Trendy
Na sylwestra Tajlandia luzuje obostrzenia
Zanim Wyjedziesz
Włochy zaostrzają zasady wjazdu. Każdy musi mieć test
Zanim Wyjedziesz
Cypr: Obowiązkowe testy PCR po przylocie dla wszystkich