Egipt nie ustaje w poszukiwaniu inwestorów dla turystyki. Liczy teraz na Hiszpanów

Ministerstwo Turystyki i Dziedzictwa Starożytności Egiptu ogłosiło ostatnio, że pozyskało inwestora z Emiratów Arabskich, który wybuduje nowy resort nad Morzem Śródziemnym. Teraz minister Ahmed Issa poszukuje kolejnych partnerów, tym razem w Hiszpanii.

Publikacja: 14.03.2024 08:00

W Egipcie w zeszłym roku wypoczywało 14,9 miliona turystów, w kilka lat ta liczba ma się podwoić

W Egipcie w zeszłym roku wypoczywało 14,9 miliona turystów, w kilka lat ta liczba ma się podwoić

Foto: Aleksander Kramarz

Firma ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich będzie budować nowy kurort nad egipskim wybrzeżem Morza Śródziemnego. Wartość tej inwestycji to 24 miliardy dolarów. Ale to nie koniec planów tamtejszego rządu - minister turystyki i dziedzictwa starożytności Egiptu Ahmed Issa chce zainteresować możliwością zainwestowania w jego kraju przedsiębiorców z Hiszpanii. Przedstawił właśnie Hiszpańskiej Konfederacji Organizacji Biznesowych (CEOE) zachęty podatkowe i udogodnienia biznesowe — pisze portal Tourinews.

Przyjedzie więcej turystów, Egipt potrzebuje więcej hoteli

Prezentacja odbyła się w ramach „Spotkania biznesowego ds. turystyki Hiszpania - Egipt”, w którym uczestniczyli sekretarz stanu ds. turystyki Rosana Morillo, przewodniczący komisji kultury i sportu CEOE Enrique Cerezo i stu biznesmenów i przedstawicieli władz, którzy mieli okazję usłyszeć o strategii rozwoju turystyki opracowanej przez rząd Egiptu. Jej główne założenia mają trzy filary: zwiększenie liczby gości, liczby miejsc noclegowych w hotelach i poprawę jakości usług turystycznych.

Czytaj więcej

Hiszpańska branża lotnicza: Możemy stracić miliony turystów. Wybiorą inne kraje

– Inwestowanie w turystykę w Egipcie to wielka szansa – przekonywał minister Issa, jednocześnie informując, że w 2028 roku jego kraj oczekuje 30 milionów turystów (w roku 2023 było ich 14,9 miliona). Aby osiągnąć ten cel, musi zadbać o budowę kolejnych hoteli. Na razie brakuje bowiem miejsc noclegowych, by obsłużyć założoną liczbę gości, trzeba też zwiększyć dostępność lotniczą. To wszystko wymaga pozyskania inwestorów zagranicznych.

Egipt — ogromne możliwości dla inwestujących w turystykę

Minister podkreślał też, że Egipt jest krajem bezpiecznym, co potwierdzają osoby, które tam przyjeżdżają.

– Musimy patrzeć na Egipt, jak na strategicznego sojusznika w rozwoju turystyki – mówił z kolei przewodniczący Komisji Kultury i Sportu CEOE Enrique Cerezo, dodając, że „możliwości dla firm w Egipcie są ogromne”.

Z kolei sekretarz stanu ds. turystyki Hiszpanii zachęcała do zacieśnienia więzi między oboma krajami i wykorzystania spotkania do znalezienia sposobów dalszego rozwoju sektora turystyki i promowanie postępu społecznego.

Popularne Trendy
Turystyczni blogerzy stają w szranki. „Odkrywamy niezwykłe polskie miejsca”
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Popularne Trendy
Idealne wakacje Polaka? Plaża, all inclusive i animacje dla dzieci
Popularne Trendy
Polska zaprasza na rowery, kajaki i wędrówki. Nowa promocja w Niderlandach
Popularne Trendy
Hiszpania ma problem z pensjami w turystyce. Kobiety zostają w tyle
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Popularne Trendy
Anna Ptak nową prezeską turystyki dziecięcej w Polskiej Izbie Turystyki