Od początku tego roku w ruchu międzynarodowym przewinęło się przez ten port ponad 13 mln ludzi (wzrost o 5,3 proc.), a w ruchu krajowym 1,3 miliona. Łącznie z usług stołecznego portu skorzystało już 14,35 miliona osób. Jest to o 4,8 procent więcej niż w tym samym okresie zeszłego roku – podaje lotnisko.

Jak dodaje, po uruchomieniu przez LOT połączeń do Delhi warszawski port jest jednym z trzech w naszym regionie, który oferuje bezpośrednie rejsy na subkontynent indyjski. Planowane są też nowe trasy. 3 listopada startują regularne rejsy do Kolombo na Cejlonie (3 razy w tygodniu).

LOT planuje również kolejną trasę do USA, która będzie 16 tego typu w rozkładzie lotów tego portu – samoloty narodowego przewoźnika polecą do San Francisco od 5 sierpnia przyszłego roku. Rejsy będą obsługiwane boeingami 787 cztery razy w tygodniu.

Równocześnie z połączeniami międzynarodowymi rozwijana jest krajowa siatka zasilająca. Od 27 października LOT wprowadzi bezpośrednie loty z Warszawy do Bydgoszczy. Zaplanowano 9 rejsów w tygodniu, które „zostały tak dopasowane do siatki LOT-u, aby umożliwić wygodne przesiadki pasażerom z największego miasta województwa kujawsko-pomorskiego do destynacji europejskich”. Z połączeń krajowych warto też wymienić to do Lublina – na tej trasie częstotliwość rejsów wzrośnie od sezonu zima 2019/20 do 9 razy w tygodniu.