Na statek pasażerski tylko po teście na koronawirusa

Fot. AFP

Obowiązkowe testy na covid-19 dla pasażerów i załóg statków wycieczkowych, maseczki i dystans społeczny to zasady, do stosowania których zobowiązali się wszyscy członkowie organizacji CLIA.

Rejsy wycieczkowe ruszyły już w Europie, kolejnym krokiem jest ich wznowienie w Stanach Zjednoczonych, na Karaibach, w Meksyku i Ameryce Środkowej – to właśnie z tych regionów pochodzi najwięcej klientów wycieczkowców.

Jak informuje CLIA (Międzynarodowe Stowarzyszenie Linii Wycieczkowych), organizacja i jej członkowie przygotowali strategię przywrócenia działalności w oparciu o rozwiązania, które sprawdziły się w innych regionach świata. Poza obowiązkowymi badaniami na koronawirusa, którym muszą poddać się wszyscy klienci i pracownicy statków przed zaokrętowaniem, zasady obejmują noszenie maseczek przez klientów i załogi wszędzie tam, gdzie nie da się utrzymać dystansu społecznego. W terminalach, na statkach, prywatnych wyspach i w trakcie wycieczek po lądzie trzeba będzie zachowywać odpowiednią odległość.

CZYTAJ TEŻ: Na rejs z TUI tylko z testem na koronawirusa

Armatorzy poprawią pracę systemów wentylacji, by zwiększyć ilość świeżego powietrza na pokładach i zainstalują zaawansowane filtry oczyszczania, będą też korzystać z innych dostępnych rozwiązań technologicznych, by zminimalizować ryzyko zarażenia się koronawirusem. Część kabin będzie przeznaczona na izolatoria i na inne cele medyczne, linie podejmą też współpracę z prywatnymi centrami w miejscach, do których zawijają, jeśli któryś z podróżnych musiałby się poddać kwarantannie, leczeniu albo byłby potrzebny transport medyczny. Na lądzie wycieczki będą odbywać się według ściśle określonego protokołu, a osoby, które mu się nie poddadzą, nie będą mogły ponownie wsiąść na statek.

Prezesi wszystkich armatorów należących do CLIA muszą potwierdzić na piśmie, że wdrożą w swoich firmach procedury. Armatorzy mogą dodatkowo wprowadzać własne reguły. CLIA będzie dalej pracować nad zasadami obowiązującymi na statkach i dostosowywać je do bieżącej sytuacji epidemicznej.

Linie oceaniczne będące członkami CLIA mają dysponują łącznie 95 procentami miejsc noclegowych dostępnych w tym segmencie turystyki.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Grecos ma rzecznika prasowego

Biuro podróży Grecos Holiday poinformowało, że do kontaktów z mediami wynajęło poznańską agencję PR. ...

Zmiana na szczycie korporacji lotniczej IAG

William Walsh, który stworzył w 2011 roku International Airlines Group złożoną z tradycyjnych linii ...

Do 2024 roku będzie o połowę więcej kontrolerów ruchu lotniczego

Wraz ze wzrostem ruchu lotniczego rośnie też zapotrzebowania na kontrolerów ruchu lotniczego. W ciągu ...

Podsumowanie polskiego lata – kapryśna pogoda nie zepsuła wakacji

Kapryśna pogoda spowodowała, że turyści później rezerwowali wakacyjne pobyty nad morzem i w górach, ...

LOT zawiezie turystów w niedzielę do Bułgarii

9 czerwca przyszłego roku LOT otworzy połączenie z Warszawy do Warny. Będzie to druga ...

Iran: Samolot wypadł z pasa, zatrzymał się dopiero na ulicy

Samolot odrzutowy irańskich linii Caspian podczas lądowania na lotnisku w Bandar-e Mahszahr wypadł z ...