Egipt: Nocą podróżujesz, w dzień zwiedzasz

Luksor. Fot. Filip Frydrykiewicz

Uruchomienie pociągu sypialnego między Hurghadą a Luksorem to kolejny, po uruchomieniu lotów z Szarm el-Szejk do Luksoru, projekt, który ma zachęcać turystów do łączenia wypoczynku ze zwiedzaniem.

Minister turystyki i dziedzictwa historycznego Khaled al Anani i minister transportu Kamel al Wazir, zawarli porozumienie, sprawie analizy uruchomienia nocnego pociągu między Hurghadą a Luksorem, donosi dziennik „Daily News Egypt” w swoim elektronicznym wydaniu. Celem przedsięwzięcia jest połączenie kurortów nad Morzem Czerwonym z Doliną Nilu. To pozwoli pobudzić turystykę kulturową, bo jak podkreśla minister al Anani, teraz turyści są zmuszeni, by wybierać między odwiedzeniem Luksoru lub Asuanu, a pobytem nad morzem. Odległość między tymi regionami jest bowiem spora, ponad 300 kilometrów. Przez co podróż autokarem, który wyjeżdża o świcie i wraca nocą, jest dla wielu zbyt męcząca.

CZYTAJ TEŻ: Egipt ma 100 milionów mieszkańców

Projekt ma być realizowany w ramach programu „Przyjedź do Egiptu”, który zakłada rozwój siatki połączeń między miastami położonymi nad Nilem a nadmorskimi resortami, a konkretnie uruchomienie wspomnianych pociągów, ale też przelotów. W lutym tego roku ruszyły już połączenia lotnicze z Luksoru do Szarm el-Szejk.

W czasie spotkania minister transportu zapowiedział, że resort chce odnowić drogę kolejową z Abu Tartour przez Kinę, Safagę do Hurghady. Pociągi będą obsługiwać zarówno ruch pasażerski jak i towarowy – w Abu Tartour znajduje się kopalnia fosfatu.

Zdaniem byłego prezesa Egipskiej Organizacji Turystycznej Heshama el Demery’ego, pytanego przez gazetę, to dobry pomysł. Jego realizacja pozwoli touroperatorom tworzyć nowe programy łączące zwiedzanie z wypoczynkiem za atrakcyjną cenę, bo przejazd pociągiem będzie tańszy niż przelot.

W trakcie spotkania ministrowie rozmawiali też o rozbudowie sieci dróg w Górnym Egipcie, a także o planach budowy portów na Nilu i nadmorskich, które również przyczyniłyby się do pobudzenia ruchu turystycznego.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Zbliża się piąty Meetings Week Poland

Warsztaty z promocji w mediach społecznościowych i strategii sprzedaży, spotkania z przedstawicielami władzy, liczne ...

Czesi chcą podróży w Europie Środkowej

Władze Czech planują od 8 czerwca ułatwić podróżowanie między innymi państwami, które zostaną uznane ...

Modlin chce więcej czarterów

Z ośmiu połączeń czarterowych uruchomionych na podwarszawskim lotnisku w Modlinie przez czterech touroperatorów skorzystały ...

POT szuka blogerów promujących walory turystyczne Polski

Będą pisać, fotografować i kręcić filmy. Do wygrania mają kilkanaście tysięcy złotych. Polska Organizacja ...

Cena lotu spadła? Google odda różnicę

Jeśli do 2 września cena biletu lotniczego zarezerwowanego za pośrednictwem Google Flights spadnie i ...

Rezydenci Itaki podejmują wyzwanie

50 rezydentów Itaki wystąpiło w spocie przypominającym klientom tego biura podróży, że czekają na ...