Wyspy Kanaryjskie chcą testować turystów na koronawirusa

Fot. AFP

Ministerstwo Turystyki Wysp Kanaryjskich chce uratować sezon zimowy, dlatego próbuje wprowadzić testy na koronawirusa dla turystów. Na razie w porozumieniu z touroperatorami, bo na obowiązkowe badania musi być zgoda Madrytu.

Minister turystyki, przemysłu i handlu Wysp Kanaryjskich Yaiza Castilla spotkała się z przedstawicielami władz turystycznych z siedmiu wysp, by przedyskutować strategię na nadchodzący sezon zimowy – informuje resort na swojej stronie internetowej. Żeby klienci chcieli i mogli tam przyjeżdżać, trzeba obniżyć liczbę zakażeń koronawirusem i jednocześnie stworzyć mechanizmy, które pomogą zwiększyć popyt. Rozwiązaniem mogłoby być wprowadzenie testów na koronawirusa dla przyjezdnych.

CZYTAJ TEŻ: Kanary ubezpieczyły turystów od covidu-19

Castilla podkreślała, że trzeba jak najszybciej podjąć działania, aby rządy zniosły ostrzeżenia przed podróżami na Wyspy Kanaryjskie i wymóg odbywania kwarantanny po powrocie. Region stoi przed dużą szansą, bo może być jedynym słonecznym kierunkiem zimowym gwarantującym odpowiednie standardy sanitarne dla Europejczyków. Przedstawiciele władz lokalnych zgadzają się z taką logiką, są też gotowi współpracować z sektorem prywatnym (touroperatorami i hotelarzami) przy tworzeniu centrów diagnostycznych, gdzie wykonywane byłyby testy PCR lub wdrażane inne metody gwarantujące skuteczność badań przy niższych kosztach i krótszym czasie oczekiwania.

Ministerstwo chciałoby, żeby testy były przeprowadzane już od października, przynajmniej na podstawie umów z touroperatorami, bo na razie nie ma możliwości wprowadzenia obowiązkowych badań dla osób wjeżdżających na wyspy. Castilla mówi, że rząd Wysp Kanaryjskich rozmawia z rządem centralnym o testach dla podróżnych oraz włączeniu w działania także firmy zarządzającej lotniskami w Hiszpanii AENA, by właśnie na lotniskach można było przeprowadzać badania. Jednocześnie chodzi o uzyskanie porozumienia z krajami, na podstawie którego testy były wykonywane w miejscu wylotu oraz przy odlocie na wyspach.

ZOBACZ TAKŻE: TUI rozmawia z władzami Wysp Kanaryjskich o strategii na zimę

Szefowa resortu turystyki wierzy, że projekt uda się zrealizować, w międzyczasie region musi działać, by przekonać turystów i pobudzić popyt.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Polonus z Gromadą będą się wspierać

Zniżki dla klientów, wspólna sprzedaż i promowanie ofert we własnych kanałach i lokalizacjach – ...

Rosja chce się mocniej promować za granicą

Agencja Rozwoju Turystyki to nowa agenda rządowa, która powstanie w Rosji. Jej zadaniem będzie ...

MSZ: Nie ma Polaków wśród poszkodowanych w trzęsieniu ziemi

Nie ma informacji, żeby wśród poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w rejonie greckiej wyspy Kos ...

Turcja inwestuje w Wyspę Demokracji i Wolności

Turecka wyspa Yassiada (lub Yassi Ada) znajdująca się u wybrzeży Stambułu, na Morzu Marmara, ...

Prawie 100 milionów złotych – Itaka ma gwarancję na nowy sezon

Biuro podróży Itaka ogłosiło, że uzyskało na kolejny rok obowiązkową gwarancję – opiewa ona ...

Oślepiał pilotów laserem, zatrzymała go policja

Policja zatrzymała 49-letniego mieszkańca Warszawy podejrzanego m.in. o oślepianie laserem pilotów samolotów pasażerskich w ...