Wyspy Kanaryjskie chcą testować turystów na koronawirusa

Fot. AFP

Ministerstwo Turystyki Wysp Kanaryjskich chce uratować sezon zimowy, dlatego próbuje wprowadzić testy na koronawirusa dla turystów. Na razie w porozumieniu z touroperatorami, bo na obowiązkowe badania musi być zgoda Madrytu.

Minister turystyki, przemysłu i handlu Wysp Kanaryjskich Yaiza Castilla spotkała się z przedstawicielami władz turystycznych z siedmiu wysp, by przedyskutować strategię na nadchodzący sezon zimowy – informuje resort na swojej stronie internetowej. Żeby klienci chcieli i mogli tam przyjeżdżać, trzeba obniżyć liczbę zakażeń koronawirusem i jednocześnie stworzyć mechanizmy, które pomogą zwiększyć popyt. Rozwiązaniem mogłoby być wprowadzenie testów na koronawirusa dla przyjezdnych.

CZYTAJ TEŻ: Kanary ubezpieczyły turystów od covidu-19

Castilla podkreślała, że trzeba jak najszybciej podjąć działania, aby rządy zniosły ostrzeżenia przed podróżami na Wyspy Kanaryjskie i wymóg odbywania kwarantanny po powrocie. Region stoi przed dużą szansą, bo może być jedynym słonecznym kierunkiem zimowym gwarantującym odpowiednie standardy sanitarne dla Europejczyków. Przedstawiciele władz lokalnych zgadzają się z taką logiką, są też gotowi współpracować z sektorem prywatnym (touroperatorami i hotelarzami) przy tworzeniu centrów diagnostycznych, gdzie wykonywane byłyby testy PCR lub wdrażane inne metody gwarantujące skuteczność badań przy niższych kosztach i krótszym czasie oczekiwania.

Ministerstwo chciałoby, żeby testy były przeprowadzane już od października, przynajmniej na podstawie umów z touroperatorami, bo na razie nie ma możliwości wprowadzenia obowiązkowych badań dla osób wjeżdżających na wyspy. Castilla mówi, że rząd Wysp Kanaryjskich rozmawia z rządem centralnym o testach dla podróżnych oraz włączeniu w działania także firmy zarządzającej lotniskami w Hiszpanii AENA, by właśnie na lotniskach można było przeprowadzać badania. Jednocześnie chodzi o uzyskanie porozumienia z krajami, na podstawie którego testy były wykonywane w miejscu wylotu oraz przy odlocie na wyspach.

ZOBACZ TAKŻE: TUI rozmawia z władzami Wysp Kanaryjskich o strategii na zimę

Szefowa resortu turystyki wierzy, że projekt uda się zrealizować, w międzyczasie region musi działać, by przekonać turystów i pobudzić popyt.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Powstanie sieć hoteli dla fanów gier komputerowych

W USA rusza budowa hoteli Atari. Świetnie znane wielbicielom gier cyfrowych logo firmy pojawi ...

Sądecczyzna inwestuje miliony w turystów

Budowa czterech centrów rekreacyjno-sportowych z parkami linowymi, ściankami wspinaczkowymi i strefą zieleni na terenie ...

My Travel z nowymi prezesami

Największa niezależna sieć agentów turystycznych, działająca na zasadzie udzielania franczyzy, My Travel, ma nowych ...

Kenia ma nową strategię dla turystyki

2,5 tysiąca nowych łóżek hotelowych, rozbudowa sieci połączeń, nowoczesny terminal dla statków wycieczkowych i ...

Slowhop – nowa platforma niedzisiejszych miejsc

Chyżę, pałac i domek hobbita, a także wyprawę psim zaprzęgiem i konną wyprawę przez ...

Zmiana godziny wylotu podstawą do obniżenia ceny

Jeśli touroperator zmieni godzinę powrotu, turyści mogą żądać obniżenia ceny wycieczki, zadecydował sąd w ...