U.S. Travel Association: Turystyka nie może czekać na szczepionkę

Fot. AFP

Amerykańska i światowa gospodarka nie mogą po prostu czekać na szczepionkę przeciwko covidowi-19, by wznowić międzynarodowy ruch turystyczny – mówi prezes amerykańskiego stowarzyszenia U.S. Travel Association.

Prezes amerykańskiego stowarzyszenia branży turystycznej U.S. Travel Association, Roger Dow, wydał oświadczenie z okazji pierwszych lotów pilotażowych w ramach projektu „Common Pass” – rozwiązania technologicznego, które ma w przyszłości ułatwić podróże zagraniczne w czasach koronawirusa. „Amerykańska i światowa gospodarka nie mogą po prostu czekać na szczepionkę przeciwko covidowi-19, by wznowić międzynarodowy ruch turystyczny, a nowoczesne rozwiązania i wdrażanie najlepszych praktyk medycznych muszą wyznaczać drogę ku przyszłości” – czytamy w informacji.

U.S. Travel Association przyłączyło się też do innych 19 organizacji, które wystosowały oficjalne pismo do ministra zdrowia i opieki społecznej Alexa Azara, minister transportu Elaine Chao oraz do p.o. ministra bezpieczeństwa narodowego Chada Wolfa, w którym domagają się odstąpienia od kwarantanny i zniesienia zakazów podróżowania na rzecz testów na koronawirusa.

CZYTAJ TEŻ: Stany Zjednoczone dłużej bez wycieczkowców

Autorzy podkreślają, że amerykańska gospodarka nie odrodzi się w pełni do momentu wznowienia normalnego funkcjonowania turystyki. Od początku marca z powodu pandemii tamtejsze firmy turystyczne straciły 415 miliardów dolarów, a w takich stanach jak Hawaje, Nowy Jork, Massachusetts i Illinois przychody z tytułu wydatków na podróże spadły o 50 procent.

Sygnatariusze pisma podkreślają, że coraz więcej rządów na całym świecie decyduje się na tę formę zapobiegania rozprzestrzenianiu się choroby i przypominają wyniki badania przeprowadzonego przez firmę Engagious. Pokazują one, że prawie jedna trzecia podróżnych z większym prawdopodobieństwem zdecydowałaby się polecieć na trasie krajowej, jeśli wszyscy pasażerowie i pracownicy byliby przebadani pod kątem covidu-19.

„Branża turystyczna nie odbije się bez podróżnych, a podróżni muszą mieć pewność, że ich wyjazdy są bezpieczne. Dzięki testom prowadzonym przed wylotem i dostosowaniu protokołów sanitarnych na całym świecie, będziemy mogli zacząć odbudowywać zaufanie klientów i gospodarkę Stanów Zjednoczonych” – czytamy w liście.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Nocna nawałnica zatrzymała 102 pociągi

Trwają intensywne prace służb technicznych przywracających drożności linii kolejowych. Nocna nawałnica zatrzymała 102 pociągi. ...

Air France uruchomi nowe loty dla turystów

Heraklion, Palermo, Olbia i Split – to nowe porty, do których zamierza w lecie ...

Gdańskie lotnisko wybuduje biurowce

Kompleks biurowy o powierzchni 120 tysięcy metrów kwadratowych wybuduje gdańskie lotnisko, którego właścicielami są ...

Trzy nowe hotele Best Western w Poznaniu

Do sieci Best Western dołączą dwa nowo powstające obiekty – Edison Park Hotel Premier ...

Wycieczki sprzedaje się lepiej z domu niż z biura

Agent, który raz zaczął pracować jako mobilny wakacyjny doradca, nie chce już wracać za ...

Samorząd hotelarzy coraz mocniejszy

Prawie 50 nowych członków dołączyło od początku roku do Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego. Teraz ...