Amerykańscy agenci turystyczni przyjadą do Poznania

PLOT

W listopadzie w Poznaniu stu amerykańskich agentów turystycznych specjalizujących się w sprzedaży wycieczek do Europy spotka się z przedstawicielami branży turystycznej Starego Kontynentu na pierwszym Europejskim Forum Agentów Turystycznych

Forum Agentów Turystycznych (Travel Agent Forum) to największe tego rodzaju wydarzenie w Stanach Zjednoczonych, organizowane dwa razy w roku przez firmę Travel Show Marketing Group. Uczestniczy w nim zazwyczaj około tysiąca amerykańskich agentów i drugie tyle dostawców usług i reprezentantów organizacji turystycznych. Podczas ostatniego forum (w marcu w Las Vegas) polską ofertę prezentowały na wspólnym stoisku Polska Organizacja Turystyczna i Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna.

Ta ostatnia informuje w komunikacie, że kolejne forum, a zarazem pierwsze w Europie, odbędzie się od 10 do 14 listopada właśnie w Poznaniu. – To wielki sukces naszego miasta, ale i efekt konsekwentnych działań na amerykańskim rynku. Amerykanie to obecnie czwarta zagraniczna nacja najliczniej odwiedzająca nasze miasto – mówi prezes Poznańskiej LOT Jan Mazurczak, cytowany w komunikacie.

Czytaj też: „Belgijscy agenci i touroperatorzy odkrywają Polskę”.

– Bardzo się cieszę, że udało się sprowadzić do Polski tak ważne wydarzenie – dodaje prezes Polskiej Organizacji Turystycznej, która objęła patronat nad forum, Robert Andrzejczyk. – Stany Zjednoczone to nasz najważniejszy rynek pozaeuropejski. Po Polski przyjeżdża z tego kraju około pół miliona turystów rocznie. Dzięki kolejnym połączeniom lotniczym otwieranym przez LOT może być ich jeszcze więcej – mówi prezes.

Jak zapowiada, POT zorganizuje dla agentów podróże studyjne po Polsce. Goście wezmą również udział w imieninach ulicy Święty Marcin, obchodzonych w Poznaniu 11 listopada.

– Dla naszych europejskich partnerów forum będzie świetną okazją do nawiązania kontaktów z najlepszymi, aktywnie działającymi od wielu lat na rynku europejskim agentami amerykańskich biur podróży – zachęca przewodniczący Europejsko-Amerykańskiego Stowarzyszenia Turystycznego (European American Tourism Association – współorganizator forum) Greg Sarwa.

Więcej informacji na stronie www.etaf19.com.

Zobacz też: „Wrocław ugości brytyjskie biura podróży”.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Plan ministra turystyki Grecji: Cztery procent wzrostu rocznie

Poprawa infrastruktury, rozwój turystyki tematycznej, lepsze kształcenie kadr i wyższa jakość świadczonych usług – ...

Enter Air: To było dla nas rekordowe lato

W pierwszych dziewięciu miesiącach tego roku Enter Air osiągnął 1,06 mld złotych przychodów ze ...

Niemieccy agenci turystyczni wychodzą na ulice protestować

W ponad 30 miastach odbędą się demonstracje niemieckich agentów turystycznych, którzy chcą zwrócić uwagę ...

Ratingi 2018: Biura podróży krzepną dzięki Turcji i Egiptowi

Exim Tours przeskakuje pięć szczebli na raz, Net Holiday – awansuje o cztery oczka, ...

Spadki na Lotnisku Chopina – czartery radzą sobie lepiej

W styczniu z usług największego polskiego lotniska skorzystało 197 tysięcy pasażerów, o 85,4 procent ...

Amsterdam stolicą sera

W ciągu ostatnich 10 lat, liczba specjalistycznych sklepów z serami w Amsterdamie wzrosła o ...