Po implanty do Kima? Korea Północna stawia na turystykę medyczną

Fot. AFP

Korea Północna zamierza zacząć specjalizować się od 2020 roku w turystyce medycznej.Będzie oferować cudzoziemcom m.in. operacje zaćmy, wszczepianie implantów dentystycznych i terapie dla pacjentów walczących z nowotworami – informuje północnokoreański dziennik „Rodong Sinmun”.

Dziennik informuje o uruchomieniu „Korporacji ds. Wymiany Turystów Medycznych”, której zadaniem ma być „skapitalizowanie rosnącego zainteresowania turystyką, w tym medyczną” w przestrzeni międzynarodowej.

Nowy państwowy twór ma prowadzić kliniki zdrowotne blisko źródeł wód mineralnych, które – jak czytamy w dzienniku – pomagają walczyć m.in. z artretyzmem, chorobami serca i skóry.

W 2019 roku Koreę Północną odwiedziło ok. 350 tys. turystów z Chin, którzy zostawili w państwie Kim Dzong Una 175 mln dolarów. Turystyka jest jedną z nielicznych dziedzin działalności gospodarczej w Korei Płn. nie objętej sankcjami międzynarodowymi nałożonymi w związku z rozwijaniem przez Pjongjang programu nuklearnego i rakietowego.

W ubiegłym miesiącu Kim Dzong Un odwiedził jedno z będących na ukończeniu uzdrowisk w górskim mieście Yangdok. To jeden z głównych projektów budowlanych w ramach starań o stworzenie w Korei Północnej „samowystarczalnej gospodarki”.

Tymczasem z raportu przygotowanego przez działający przy rządzie instytut z Korei Południowej Korea Północna ma problemy, by zapewnić własnym obywatelom podstawową opiekę medyczną. W Korei Północnej ma brakować sprzętu medycznego, leków, a lekarze mogą oferować pacjentom głównie konsultacje medyczne.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Sabre Polska z nowym wiceprezesem

Z początkiem kwietnia stanowisko wiceprezesa i dyrektora zarządzającego Sabre Polska objął Sebastian Drzewiecki Sebastian ...

Warszawa promuje się w Chinach Chopinem

Stołeczne Biuro Turystyki rozpoczyna w Chinach promocję Warszawy jako miasta Fryderyka Chopina Kampania realizowana ...

Ceny w hotelach – nieskategoryzowane ostro w dół

W sierpniu ceny noclegów w obiektach nieskategoryzowanych i jednogwiazdkowych mocno potaniały. W pozostałych hotelach ...

Teneryfa: Sukces dzięki większej różnorodności

Teneryfę odwiedziło w zeszłym roku 5,7 miliona ludzi – najwięcej w historii wyspy. Przychody ...

Diamond Princess w porcie w Jokohamie

Wycieczkowce – pasażerowie wysiedli, koronawirus został

17 dni po opuszczeniu ich przez pasażerów w kabinach statków wycieczkowych Diamond Princess i ...

W Tatrach drugi stopień zagrożenia lawinowego

Wraz ze wzrostem temperatury, pokrywa śnieżna w Tatrach jest coraz luźniej związana z podłożem, ...