Dziennik informuje o uruchomieniu „Korporacji ds. Wymiany Turystów Medycznych”, której zadaniem ma być „skapitalizowanie rosnącego zainteresowania turystyką, w tym medyczną” w przestrzeni międzynarodowej.

Nowy państwowy twór ma prowadzić kliniki zdrowotne blisko źródeł wód mineralnych, które – jak czytamy w dzienniku – pomagają walczyć m.in. z artretyzmem, chorobami serca i skóry.

W 2019 roku Koreę Północną odwiedziło ok. 350 tys. turystów z Chin, którzy zostawili w państwie Kim Dzong Una 175 mln dolarów. Turystyka jest jedną z nielicznych dziedzin działalności gospodarczej w Korei Płn. nie objętej sankcjami międzynarodowymi nałożonymi w związku z rozwijaniem przez Pjongjang programu nuklearnego i rakietowego.

W ubiegłym miesiącu Kim Dzong Un odwiedził jedno z będących na ukończeniu uzdrowisk w górskim mieście Yangdok. To jeden z głównych projektów budowlanych w ramach starań o stworzenie w Korei Północnej „samowystarczalnej gospodarki”.

Tymczasem z raportu przygotowanego przez działający przy rządzie instytut z Korei Południowej Korea Północna ma problemy, by zapewnić własnym obywatelom podstawową opiekę medyczną. W Korei Północnej ma brakować sprzętu medycznego, leków, a lekarze mogą oferować pacjentom głównie konsultacje medyczne.