Po implanty do Kima? Korea Północna stawia na turystykę medyczną

Fot. AFP

Korea Północna zamierza zacząć specjalizować się od 2020 roku w turystyce medycznej.Będzie oferować cudzoziemcom m.in. operacje zaćmy, wszczepianie implantów dentystycznych i terapie dla pacjentów walczących z nowotworami – informuje północnokoreański dziennik „Rodong Sinmun”.

Dziennik informuje o uruchomieniu „Korporacji ds. Wymiany Turystów Medycznych”, której zadaniem ma być „skapitalizowanie rosnącego zainteresowania turystyką, w tym medyczną” w przestrzeni międzynarodowej.

Nowy państwowy twór ma prowadzić kliniki zdrowotne blisko źródeł wód mineralnych, które – jak czytamy w dzienniku – pomagają walczyć m.in. z artretyzmem, chorobami serca i skóry.

W 2019 roku Koreę Północną odwiedziło ok. 350 tys. turystów z Chin, którzy zostawili w państwie Kim Dzong Una 175 mln dolarów. Turystyka jest jedną z nielicznych dziedzin działalności gospodarczej w Korei Płn. nie objętej sankcjami międzynarodowymi nałożonymi w związku z rozwijaniem przez Pjongjang programu nuklearnego i rakietowego.

W ubiegłym miesiącu Kim Dzong Un odwiedził jedno z będących na ukończeniu uzdrowisk w górskim mieście Yangdok. To jeden z głównych projektów budowlanych w ramach starań o stworzenie w Korei Północnej „samowystarczalnej gospodarki”.

Tymczasem z raportu przygotowanego przez działający przy rządzie instytut z Korei Południowej Korea Północna ma problemy, by zapewnić własnym obywatelom podstawową opiekę medyczną. W Korei Północnej ma brakować sprzętu medycznego, leków, a lekarze mogą oferować pacjentom głównie konsultacje medyczne.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

TUI inwestuje w portal

Strona TUI.com będzie miejscem, w którym internauta znajdzie wyjazdy na cały świat i kupi ...

Ostatni rok odpowiedzialności Skarbu Państwa za Sky Club i Aquamaris

W tym roku przedawnią się roszczenia klientów Sky Clubu i Aquamarisu – biur podróży, ...

Pociągi retro wróciły na trasy Małopolski

Przejazdami z dworca Kraków Główny na lotnisko w Balicach i do Wieliczki zainaugurowane zostały ...

Niemieccy touroperatorzy dopłacą do wakacji?

28,5 miliona euro ma kosztować niemieckich touroperatorów decyzja Bundestagu o podniesieniu podatku lotniczego. Przepisy ...

Zapowiada się rekordowy rok dla LOT-u

W 2019 roku liczba pasażerów LOT-u może przekroczyć 10 milionów. To w dużej mierze ...

Itaka: Nie jesteśmy na Litwie nieznani

Polski gigant turystyczny wchodzi na kolejny – po czeskim – rynek zagraniczny. Tym razem ...