Francuzi i Brytyjczycy podbili statystyki Grecji

Fot. Bloomberg

21,8 miliona przyjazdów turystycznych naliczył od stycznia do sierpnia Grecki Bank Centralny. Goście nie tylko odwiedzali kraj liczniej niż przed rokiem, wydali też więcej pieniędzy.

Z pierwszych wyliczeń Banku Centralnego wynika, że do sierpnia do Grecji przyjechało w tym roku 21,8 miliona turystów – podaje portal Greek Travel Pages. To o 3,6 procent więcej niż rok wcześniej. Przychody z tego segmentu gospodarki wyniosły 13,2 miliarda euro i były o 13,6 procent większe niż przed rokiem. Wynik ten związany jest przede wszystkim z większymi wydatkami odwiedzających.

CZYTAJ TEŻ: Grecja: Na bankructwo Cooka pomoże więcej promocji

Najwięcej gości przyjechało z Francji i Wielkiej Brytanii. W tym pierwszym wypadku liczba turystów wzrosła o 3,7 procent, do 1,15 miliona, w tym drugim o 19,3 procent do 2,49 miliona. Przychody z tytułu wydatków Francuzów zwiększyły się o 13,5 procent, do 825 milionów euro, a Brytyjczyków o 33,6 procent, do 1,95 miliarda euro.

Jednocześnie w ciągu ośmiu miesięcy roku spadła liczba przyjazdów z Niemiec, które są najważniejszym rynkiem źródłowym dla Grecji. Klientów było mniej o 8,5 procent (2,66 miliona), a ich wydatki obniżyły się o 4,8 procent, do 1,96 miliarda euro.

Bank zwraca uwagę, że w wypadku krajów spoza Unii Europejskiej, ze Stanów Zjednoczonych – klientów było o 11,1 procent więcej, co dało 787 tysięcy, a z Rosji o 3,8 procent więcej, czyli 388 tysięcy. Amerykanie zostawili w Grecji 763 milionów euro (wzrost o 13,3 procent), a Rosjanie 313 milionów (wzrost o 20,4 procent).

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Pożegnalny lot polskiego Small Planet

Jedna z dwóch największych w Polsce czarterowych linii lotniczych, Small Planet, wykonała dzisiaj ostatni ...

Air Canada: U nas nie ma „pań” i „panów”

Narodowe linie lotnicze Kanady nie będą już witać „pań i panów” na pokładzie. Odnoszenie ...

DER Touristik nie przestaje kupować

Na wzmocnieniu działalności w Europie, rozwoju własnych hoteli i oferty rejsów chce się skupić ...

Dubaj uczy turystów, jak zachować się w mieście

Próbujcie lokalnego jedzenia, szukajcie nietypowych miejsc zakwaterowania i nie strońcie od miejscowych przewoźników – ...

Prezes lotniska w Modlinie poszukiwany

Do 20 lipca mogą się zgłaszać kandydaci na prezesa lotniska w Modlinie – wynika ...

ECTAA do Brukseli: Chrońcie branżę turystyczną przed koronawirusem

Wzywamy do pilnego podjęcia działań, mających ochronić zdrowie podróżnych i pracowników branży turystycznej, w ...