Grecy mają najlepszą organizację turystyczną na świecie

Od lewej: prezes GNTO Angela Gerekou, minister turystyki Grecji Haris Theoharis i sekretarz generalny GNTO Dimitris Fraggakis

Grecka Narodowa Organizacja Turystyczna działająca pod egidą Ministerstwa Turystyki Grecji uznana została za najlepszą organizację turystyczną w plebiscycie World Travel Awards.

W tegorocznym plebiscycie World Travel Awards Grecka Narodowa Organizacja Turystyczna (GNTO) wygrała w kategorii najlepsza organizacja turystyczna. Był to pierwszy jej tytuł w historii plebiscytu. Konkurowała z 25 innymi organizacjami zajmującymi się promocją turystyczną, między innymi z Dubai Tourism, Incredible India, Tourism Australia, VisitBritain czy Turismo de Portugal, która wygrywała w trzech poprzednich latach.

„Zdobycie największego wyróżnienia w tegorocznej edycji konkursu, biorąc pod uwagę szczególne wyzwania, jakim trzeba było stawić czoła, świadczy o tym, że Grecja niezmiennie stanowi punkt odniesienia dla światowej branży turystycznej” – pisze GNTO w komunikacie prasowym.

CZYTAJ TEŻ: ECTAA: Grecja najlepsza na urlop w drugiej połowie roku

– Społeczność międzynarodowa docenia nasz wysiłek, dbałość o zdrowie i bezpieczeństwo, które udało nam się zaoferować milionom turystów goszczących tego lata w Grecji – mówił, cytowany w komunikacie, minister turystyki Grecji Haris Theoharis, odbierając nagrodę. – Nagroda WTA to wielkie wyróżnienie, które odzwierciedla pomyślne otwarcie się Grecji na turystykę w czasie pandemii. Jest ona również potwierdzeniem, że nasz kraj, kierując się rozwagą i solidarnością, najefektywniej poradził sobie z covidem-19 uznawanym za największe wyzwanie dla światowej turystyki od co najmniej 20 lat – podkreślił minister.

Plebiscyt World Travel Awards, zwany „turystycznymi Oskarami”, odbywa się od 1993 roku. Wyłania najlepsze kierunki i przedsiębiorstwa turystyczne na poziomach krajowym, regionalnym i światowym. O wynikach decyduje głosowanie online, w którym biorą udział menedżerowie turystyczni i turyści. W tym roku z powodu pandemii finałowa gala wręczenia nagród odbyła się online.

ZOBACZ TAKŻE: Portugalia najlepszym kierunkiem turystycznym w Europie

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Nowe rekordy na Lotnisku Chopina

W 2019 roku warszawskie lotnisko obsłużyło 18,9 miliona pasażerów, o 6,2 procent więcej niż ...

Słabszy tydzień w biurach podróży

Wzrost liczby zarezerwowanych wyjazdów w biurach podróży wyniósł w minionym tygodniu tylko 10,9 procent ...

Betlej: Itaka i Rainbow biorą (prawie) wszystko

Ogromny wzrost sprzedaży wyjazdów w biurach podróży Itaka i Rainbow sprawia, że ci dwaj ...

Po kryzysie loty będą droższe

Choć dzięki pomocy amerykańskiego rządu linie lotnicze mają pieniądze na następne pół roku, to ...

Betlej: Touroperatorów ratują w tym sezonie mniejsze koszty

Ceny wycieczek w biurach podróży nie są na tyle wysokie, żeby gwarantować biurom podróży ...