Z danych serwisu wynika też, że spory wzrost cen zanotowano w przypadku obiektów jednogwiazdkowych, które podrożały o 18,62 procent, do ponad 147 złotych. Tylko o nieco ponad 3 procent podskoczyły za to ceny w hotelach trzy- i czterogwiazdkowych. Za nocleg w 3 gwiazdkach trzeba było zapłacić średnio 183 złote, a w 4 gwiazdkach - 245 złotych.

Jeśli chodzi o popyt, w minionym miesiącu wyraźnie, bo o 3,3 punktu procentowego, ubyło chętnych na nocleg w obiektach czterogwiazdkowych. Hotele w tym standardzie wybrało 21,51 wszystkich klientów serwisu Hotele.pl. O 2 punkty procentowe przybyło za rezerwujących hotele trzygwiazdkowe. Na nocleg w trzech gwiazdkach zdecydowało się 48,48 procent klientów serwisu. Swój udział w rynku rezerwacji zauważalnie zwiększyły również obiekty nieskategoryzowane, w których klienci Hotele.pl dokonali prawie 14 procent wszystkich rezerwacji. To wzrost o 1,71 punktu procentowego rok do roku.

W listopadzie, podobnie jak w październiku, zanotowano zwiększone zainteresowanie noclegami w Gdańsku. Chociaż sam udział hoteli w tym mieście w łącznej liczbie rezerwacji wyniósł w mijającym miesiącu względnie niewiele (3,25 procent), to w ujęciu rok do roku zanotowało ono prawie 26-procentowy wzrost liczby nocujących podróżnych. W przypadku Warszawy, najpopularniejszej w zestawieniu, udział w rynku rezerwacji wyniósł 28,31 procent, co oznacza wzrost o 4,95 procent rok do roku.

Największy odpływ odwiedzających zanotowała w listopadzie Bydgoszcz. W porównaniu z zeszłym rokiem nocleg w tym mieście zarezerwowało o 36,95 procent ludzi mniej niż rok wcześniej. Tym samym udział tego miasta w rynku rezerwacji spadł do 1,26 procent.

W analizowanym okresie rezerwacje były dokonywane średnio na 7,8 dnia przed planowanym początkiem pobytu w hotelu, co oznacza wydłużenie tego czasu o 1,3 dnia (porównując rok do roku). Z największym wyprzedzeniem rezerwowano hotele jednogwiazdkowe (18 dni wcześniej). Z najmniejszym wyprzedzeniem wybierano zaś obiekty nieskategoryzowane (niecałe 5 dni przed rozpoczęciem pobytu).