Air Berlin zmienia prezesa

Prezes drugiej największej niemieckiej linii lotniczej Air Berlin, Wolfgang Prock-Schauer, złożył rezygnację. Odejdzie z firmy 1 lutego. Jego następcą zostanie Stefan Pichler - poinformowała spółka

Publikacja: 04.11.2014 14:29

Nowym prezesem Air Berlin zostanie Stefan Pichler

Nowym prezesem Air Berlin zostanie Stefan Pichler

Foto: Bloomberg

Pichler jest prezesem Fiji Airlines, pracował wcześniej w kuwejckiej Jazeera Airways oraz w Lufthansie. Był też członkiem zarządu Thomas Cook AG, pracował także w Australii dla Virgin Group.

Austriak Wolfgang Prock-Schauer został szefem Air Berlin na początku 2013 roku, zastępując Hartmuta Mehdorna, który z kolei przeszedł na stanowisko prezesa spółki budującej lotnisko Berlin-Brandenburg. Jego zadaniem było wdrożenie programu oszczędnościowego, który zakładał zwolnienia pracowników Air Berlin - w sumie pracę straciło 1100 osób.

Airberlin przez lata miał kłopoty z płynnością, przynosił straty. W 2011 roku Etihad kupił niespełna 30 procent udziałów w linii i wspomógł ją 800 mln euro. W drugim kwartale tego roku wreszcie Airberlin mógł pochwalić się pierwszymi zyskami w wysokości 8,6 mln euro netto.

Jednak zdaniem rady nadzorczej program oszczędnościowy linii jest niewystarczający i nie gwarantuje dalszego wychodzenia ze strat. W październiku Prock-Schauer zapowiedział kolejne oszczędności.

Wolfgang Prock-Schauer przestaje być nie tylko prezesem linii, ale także opuszcza radę nadzorczą Air Berlin. Nadal będzie jednak managerem ds. strategii i planowania.

Po informacji o dymisji prezesa kurs akcji Airberlin na giełdzie we Frankfurcie wzrósł o 0,85 proc., do 1,18 euro.

Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017: W Grecji Mitsis nie do pobicia
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017 pomaga w pracy agenta
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017: „Strelicje" pokonały „Ślicznotkę"
Turystyka
Turcy mają nowy pomysł na all inclusive
Turystyka
Włoskie sklepiki bez mafijnych pamiątek