Jak informuje biuro prasowe Itaki, touroperator wkracza do świata eSportu*. W ramach projektu powstanie zespół Itaka Racing Team, który będzie rywalizował na torach wyścigowych całego świata w grze Gran Turismo™ Sport. Członkowie teamu będą ścigać się głównie samochodami marki Mercedes A 45 AMG 4MATIC w barwach Itaki. Przygotowano również unikatowe wzory kasków i kombinezonów.

Zawodnikom udostępnione zostanie specjalne pomieszczenie ze stanowiskami do grania. Każde stanowisko będzie wyposażone w konsolę PlayStation 4 PRO, wysokiej jakości fotel wyścigowy, kierownicę Logitech G29, telewizor ze wsparciem HDR z zakrzywioną 65?calową matrycą 4K w technologii QLED.

Organizowane turnieje eSportowe są transmitowane w telewizji i za pośrednictwem platform streamingowych. Daje to duże pole do działań marketingowych. Dla Itaki to również nowy sposób interakcji z nieznaną dotąd grupą odbiorców i okazja do świętowania 30. urodzin - czytamy w komunikacie.

W minionych latach przychód z eSportu przekroczył w skali świata 900 milionów dolarów, a liczba fanów osiągnęła 385 milionów. Tylko w 2017 r. firmy zainwestowały 517 milionów dolarów, a do 2020 roku spodziewany jest dwukrotny wzrost tej kwoty.

*Komunikat w sprawie udziału Itaki w eSportowych rozgrywkach okazał się żartem prima aprilisowym, o czym firma poinformowała następnego dnia. Jak widać nasza redakcja, znając różne oryginalne inicjatywy touroperatora, dała się nabrać. Wypada nam tylko pogratulować poczucia humoru zespołowi Itaki. A ponieważ 1 kwietnia to data kiedy 30 lat temu firma rozpoczęła działalność, życzyć również udanych żartów w kolejnych latach.