Reklama
Rozwiń

Strajki zmniejszyły zysk Ryanaira

Podwyżki dla pracowników i droższe paliwo zdusiły kwartalny zysk Ryanaira o 20 procent. Wyniósł on 319 milionów euro.

Aktualizacja: 23.07.2018 14:53 Publikacja: 23.07.2018 14:32

Strajki zmniejszyły zysk Ryanaira

Foto: Bloomberg

Niewiele pomogło minimalne podniesienie cen biletów. Przewoźnik nadal jednak podtrzymuje prognozę wyników za cały rok finansowy - zysk netto ma wynieść 1,25 - 1,35 miliarda euro, czyli mniej niż rekordowe 1,45 miliarda euro zanotowane w 2017 roku.

Zdaniem prezesa linii, Michaela O'Learyego, ludzie mniej podróżowali, niż wynikałoby to z prognoz, bo woleli obejrzeć mundial w domach, a dodatkowo jeszcze przez północną część Europy przeszła w czerwcu fala upałów, więc nie było powodu, żeby szukać słońca za granicą. Pasażerowie obawiali się także strajków - uważa O'Leary.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Zanim Wyjedziesz
Wielkie Muzeum Egipskie otwarte. Na razie na próbę
Turystyka
Kruche imperium „Królowej Zakopanego”
Turystyka
Nie tylko Energylandia. Przewodnik po parkach rozrywki w Polsce
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017: W Grecji Mitsis nie do pobicia
Turystyka
Kompas Wakacyjny 2017 pomaga w pracy agenta
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama