Grecja czeka na Brytyjczyków i Niemców

AFP

Według szacunków ministerstwa turystyki w tym roku Grecję odwiedzi 30 milionów gości. Zwiększy się zwłaszcza liczba wypoczywających w tym kraju Niemców i Brytyjczyków

Jak podaje portal Greek Travel Pages, ten rok ma przynieść kolejny rekord dla greckiej branży turystycznej. Szacuje się, że kraj odwiedzi 30 milionów turystów. W 2016 roku było ich jeszcze 27,5 miliona.

Statystyki z głównych rynków źródłowych pokazują, że pod względem liczby sprzedanych miejsc Grecja znajduje się na drugim miejscu w Niemczech i na siódmym w Wielkiej Brytanii. Według doniesień szwajcarskiego dziennika „Neue Zürcher Zeitung” (NZZ) ministerstwo turystyki Grecji szacuje, że w tym roku kraj odwiedzi nawet nawet 3 miliony Niemców, czyli o 50 procent więcej niż rok wcześniej. Grecja znajduje się też wysoko na liście bestsellerów we Francji, Wielkiej Brytanii, Austrii i Szwajcarii.

Popularność zawdzięcza głównie dobremu stosunkowi jakości do ceny. W analizie brytyjskiej firmy Post Office Travel Money, w której sprawdzano między innymi wysokość kwoty przeznaczanej w tym roku na wakacje przez mieszkańców Wysp, Grecja jest 7. najdroższym kierunkiem. Mimo to w tym samym badaniu kraj ten uplasował się na 10. miejscu najczęściej wybieranych kierunków na wakacje. Pierwsze trzy miejsca zajmują Hiszpania (24 procent odpowiedzi), Francja (18 procent) i Włochy (17 procent).

Dziennik „???” wśród powodów rosnącej popularności Grecji wymienia poczucie bezpieczeństwa, poprawę sytuacji socjopolitycznej i zmniejszenie liczby uchodźców. Z kolei uczestnicy badania Post Office Travel Money mówią, że pobyt w tym kraju okazuje się zwykle lepszy, niż oczekiwali.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Egipska turystyka rozwija się coraz szybciej

17,8 miliona turystów odwiedziło Egipt w zeszłym roku, wynika z raportu przygotowanego na zlecenie ...

Koronawirus: Drastyczny spadek liczby turystów w Polsce

W pierwszych trzech miesiącach 2020 roku liczba turystów zagranicznych spadła, w porównaniu z tym ...

Opóźnienie Brexitu pomoże turystyce?

Brytyjska turystyczna organizacja branżowa ABTA twierdzi, że dzięki przesunięciu Brexitu na jesień tego roku ...

Grecos Holiday chce poprawić własny rekord

Ponad pół miliarda złotych przychodów i 188 tysięcy klientów – biuro podróży Grecos Holiday ...

Nowy warszawski Mercure w kolejowym klimacie

Inspiracją dla projektantów hotelu Mercure Warszawa Ursus Station była historia kolei elektrycznej. Koło stacji ...

Kraina buka dla wybranych stuka

Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej doczekał się mobilnej aplikacji, pełnej parkowych atrakcji. Nie jest ona ...