Grecja czeka na Brytyjczyków i Niemców

AFP

Według szacunków ministerstwa turystyki w tym roku Grecję odwiedzi 30 milionów gości. Zwiększy się zwłaszcza liczba wypoczywających w tym kraju Niemców i Brytyjczyków

Jak podaje portal Greek Travel Pages, ten rok ma przynieść kolejny rekord dla greckiej branży turystycznej. Szacuje się, że kraj odwiedzi 30 milionów turystów. W 2016 roku było ich jeszcze 27,5 miliona.

Statystyki z głównych rynków źródłowych pokazują, że pod względem liczby sprzedanych miejsc Grecja znajduje się na drugim miejscu w Niemczech i na siódmym w Wielkiej Brytanii. Według doniesień szwajcarskiego dziennika „Neue Zürcher Zeitung” (NZZ) ministerstwo turystyki Grecji szacuje, że w tym roku kraj odwiedzi nawet nawet 3 miliony Niemców, czyli o 50 procent więcej niż rok wcześniej. Grecja znajduje się też wysoko na liście bestsellerów we Francji, Wielkiej Brytanii, Austrii i Szwajcarii.

Popularność zawdzięcza głównie dobremu stosunkowi jakości do ceny. W analizie brytyjskiej firmy Post Office Travel Money, w której sprawdzano między innymi wysokość kwoty przeznaczanej w tym roku na wakacje przez mieszkańców Wysp, Grecja jest 7. najdroższym kierunkiem. Mimo to w tym samym badaniu kraj ten uplasował się na 10. miejscu najczęściej wybieranych kierunków na wakacje. Pierwsze trzy miejsca zajmują Hiszpania (24 procent odpowiedzi), Francja (18 procent) i Włochy (17 procent).

Dziennik „???” wśród powodów rosnącej popularności Grecji wymienia poczucie bezpieczeństwa, poprawę sytuacji socjopolitycznej i zmniejszenie liczby uchodźców. Z kolei uczestnicy badania Post Office Travel Money mówią, że pobyt w tym kraju okazuje się zwykle lepszy, niż oczekiwali.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Polskie hostele wśród najlepszych na świecie

Greg & Tom Hostel z Krakowa i Oki Doki Old Town Hostel z Warszawy ...

Morawiecki: Przywracamy granice

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił wprowadzenie stanu zagrożenia epidemicznego. Oznacza to między innymi tymczasowe przywrócenie ...

Nowy Radisson w aromacie karkonoskich ziół

Hotel Radisson w Szklarskiej Porębie kilka dni temu przyjął pierwszych gości. Radisson u podnóża ...

Więcej Turcji w TUI

Brytyjski TUI w przyszłym sezonie letnim stawia na Turcję. Touroperator już teraz zapowiada, że ...

Czy Jezus pozował do Piety Michała Anioła?

To jedno z pytań, jakie usłyszeli w Rzymie i Watykanie przewodnicy, wśród których są ...

Tunezja otwiera granice. Wjazd tylko dla przetestowanych

Od 27 czerwca, kiedy to Tunezja otworzy granice dla ruchu turystycznego, wjeżdżający obcokrajowcy powinni ...