Greckie wakacje najczęściej z kłopotami

Pixabay

Pomocy ubezpieczyciela w lipcu najczęściej potrzebowali turyści wypoczywający w Grecji, Chorwacji, Bułgarii i Hiszpanii – podaje Mondial Assistance

Najwięcej zgłoszeń zanotowano od turystów wyjeżdżających do Grecji (22 procent), Chorwacji (10 procent), Bułgarii (9 procent) i Hiszpanii (9 procent).

– Przeprowadzane przez nas badanie „Plany wakacyjne Polaków” pokazało, że najwięcej osób planuje spędzić swój urlop w Hiszpanii (14 procent), Chorwacji (11 procent) i w Grecji (10 procent) – mówi, cytowany w komunikacie prasowym, Piotr Ruszowski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Mondial Assistance. – Lipcowa liczba interwencji w tych krajach wskazała, że za deklaracjami poszły również czyny. Duża ilość telefonów z prośbą o pomoc z terenu Bułgarii, do której planowało wyjechać tylko 4 procent ankietowanych Polaków, może wynikać z faktu, że znacząca część osób niezdecydowanych (39 procent) jako potencjalny kierunek wyjazdu wskazała właśnie Bułgarię – dodaje.

Jak podaje, w porównaniu z 2016 rokiem nastąpił ogromny wzrost interwencji z terenu Turcji (ponad 400 procent). Jego zdaniem pokazuje to, że wśród Polaków opadły negatywne emocje związane z obawami przed zamieszkami, strajkami czy zamachami terrorystycznymi wynikającymi z sytuacji wewnętrznej panującej w poprzednich latach w tym kraju. Liczba interwencji w lipcu 2017 roku jest bowiem zbliżona do tej z 2015 roku.

Dane podsumowujące lipiec pokazały, że 80 procent klientów tego ubezpieczyciela potrzebowało pomocy z powodu choroby, a 20 procent z powodu wypadku.

– Większość osób dzwoniących do centrum operacyjnego zwracała się do nas z prośbą o pomoc w zorganizowaniu wizyty lekarskiej i zakupie leków. Bardzo częstą przyczyną skorzystania z wizyty lekarskiej było odczuwanie zawrotów głowy, osłabienie, zatrucie pokarmowe i drobne skaleczenia, do których doszło na plaży – dodaje Piotr Ruszowski.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Ogień pochłonął japoński zamek z listy UNESCO

Pożar niemal doszczętnie zniszczył pochodzący z XIV wieku zamek Shuri, na japońskiej wyspie Okinawa. ...

Za 3 miliardy euro powstanie nowa linia lotnicza… Alitalia

Rząd Włoch zasili narodowego przewoźnika Alitalię sumą co najmniej 3 miliardów euro — ogłosił ...

10 krajów, gdzie angielski jest językiem urzędowym

Choć wydaje się, że cały świat mówi po angielsku, to ciągle nie jest to ...

Grecja ma nowego ministra turystyki

Premier Grecji Kyriakos Mitsotakis powołał dziś na stanowisko ministra turystyki byłego sekretarza generalnego ds. ...

Kopenhaga zamienia bariery w ławki

Betonowe bariery, uniemożliwiające samochodom wjazd na ulice i deptaki Kopenhagi, mają być zamienione na ...

Fałszywe biuro podróży zostawiło turystów w Hiszpanii

Grupa 120 polskich turystów nie mogło wrócić do kraju, bo ich „biuro podróży” nie ...