Dominikana ubezpieczy każdego turystę od covidu

Fot. materiały prasowe

Turyści, którzy przylecą do Dominikany, będą objęci darmowym ubezpieczeniem medycznym na wypadek zachorowania na covid-19 – informuje Dominikańska Organizacja Turystyczna.

Wszyscy goście z zagranicy, którzy przylecą do Dominikany do 30 kwietnia 2021 roku, mają zapewnione ubezpieczenie na wypadek zarażenia się koronawirusem. Pokrywa ono opiekę medyczną, przewóz chorego i jego bliskiego, opłaty związane ze zmianami rezerwacji lotniczej, a także wynikające z przedłużonego pobytu. W całości opłaca je rząd Dominikany. Ubezpieczenie dotyczy tylko osób, które przylecą do kraju samolotem i będą mieszkać w hotelu. Polisę otrzymają w momencie kwaterowania.

CZYTAJ TEŻ: Dominikana bierze na siebie badanie turystów na covid-19

Po przylocie pasażerowie muszą przedstawić formularz, w którym potwierdzają, że w ciągu ostatnich 72 godzin nie mieli żadnych objawów zakażenia koronawirusem, podają też dane kontaktowe, pod którymi będą dostępni w ciągu najbliższych 30 dni. Do końca stycznia formularz można wypełniać w wersji papierowej lub elektronicznej, od 1 lutego tylko elektronicznie. Ponieważ na lotniskach w Dominikanie działa bezprzewodowy internet, pasażerowie mogą pobrać dokumenty po przylocie.

Dominikana nie wymaga od turystów przedstawienia negatywnego wyniku testu PCR na koronawirusa. Na lotniskach i innych przejściach granicznych sama prowadzi przesiewowe badania – zwykle kieruje na nie od 3 do 15 procent pasażerów, w tym tych, którzy wykazują symptomy typowe dla zakażenia koronawirusem. Wyłączeni są z nich członkowie załóg i dzieci poniżej piątego roku życia. Jeśli wynik badania będzie dodatni, pasażer jest izolowany w wyznaczonym miejscu.

ZOBACZ TAKŻE: Dominikana reaktywuje turystykę

Dominikana zawiesiła czasowo połączenia lotnicze z Wielką Brytanią – zakaz lotów obowiązuje do 10 stycznia 2021 roku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

W Ryanairze kobiety upośledzone finansowo

Różnica w zarobkach kobiet i mężczyzn pracujących w Ryanairze w Wielkiej Brytanii wynosi 67 ...

Finnair nagrodzony przez Chińczyków

Finnair został uhonorowany tytułem „najlepszej europejskiej linii lotniczej”, przyznawanym przez branżowy serwis turystyczny TTG ...

Porty Lotnicze szykują Radom na 3 miliony pasażerów

30 stanowisk check-in, dziewięć punktów kontroli bezpieczeństwa, dziewięć gate’ów i tyle samo poczekalni dla ...

Niemiecka branża turystyczna: Nasza sytuacja nie poprawia się

Choć ruch turystyczny w Europie powoli się odradza, nadal nie ma widoków na poprawę ...

Thomas Cook rezygnuje ze sztucznych pakietów

Niemieccy touroperatorzy zamieniali pojedyncze usługi turystyczne na pakiety, objęte gwarancją ubezpieczeniową. Wokół praktyki pojawiły ...

Rząd planuje zamknąć stoki i hotele na dłużej

Ruch turystyczny ma w Polsce zostać całkowicie zatrzymany na sylwestra i na ferie. Stoki ...