Około 300 pracowników najczęściej odwiedzanego muzeum świata – Luwr w 2019 roku odwiedziło 9,6 miliona turystów – spotkało się dziś rano i głosowało „prawie jednogłośnie”, aby nie otwierać drzwi placówki – powiedział Christian Galani ze związku zawodowego CGT. – Spotkanie zorganizowano, żeby omówić obawy personelu – dodał, zaznaczając, że przedstawiciele kierownictwa nie byli w stanie przekonać pracowników do pracy.

CZYTAJ TEŻ: Znamy ceny biletów do Wielkiego Muzeum Egipskiego

We Francji odnotowano 104 przypadki infekcji nowym koronawirusem SARS-COV-2. W lutym z powodu zarażenia zmarły dwie osoby.

W sobotę rząd ogłosił wprowadzenie szeregu rozwiązań, mających ograniczyć rozprzestrzenianie się epidemii, w tym odwołanie wszystkich zgromadzeń, w których uczestniczy co najmniej 5 tysięcy osób na ograniczonej przestrzeni. – Luwr jest zamkniętą przestrzenią, która przyjmuje ponad 5 tysięcy ludzi dziennie. Nic dziwnego, że pracownicy mają poważne obawy – powiedział Galani.

Pracownicy domagają się wdrożenia dodatkowych środków ochrony, w tym zapewnienia żelu do dezynfekowania rąk i wstawienia szyb oddzielających kasjerów od klientów.

ZOBACZ TAKŻE: Muzeum van Gogha znalazło sposób na tłumy