Efe Turkel odchodzi z Neckermanna

archiwum prywatne

Efe Turkel, wicedyrektor biura podróży Neckermann Podróże, odchodzi z firmy

Efe Turkel odpowiadał ostatnio w Neckermannie za produkt. Był prawą ręką poprzedniego prezesa tej firmy Krzysztofa Piątka. Piątek odszedł z końcem kwietnia na emeryturę. Przed jego odejściem, kiedy firma szukała następcy, Efe Turkel startował w konkursie na prezesa (czytaj: „Krzysztof Piątek: Było wspaniale”). Koncern Thomas Cook, do którego należy Neckermann, postawił jednak na innego menedżera – Macieja Nykiela („Zmiana warty w Neckermannie – Maciej Nykiel zastąpi Krzysztofa Piątka”).

Turkel, z pochodzenia Turek, ale związany z Polską gdzie założył rodzinę, jest doświadczonym menedżerem, związanym z branżą turystyczną. Ukończył w Turcji studia na kierunku zarządzanie turystyką i hotelarstwem, tam też uzyskał dyplom MBA. Pracował początkowo w hotelarstwie – w Turcji, Holandii i Rosji. W Polsce kierował niemieckim biurem podróży GTI, a kiedy w 2013 roku ono upadło, przeniósł się do Neckermanna, gdzie odpowiadał między innymi za sprzedaż, marketing i dział produktu (ostatnio zajmował się tylko produktem). Turkel zna pięć języków, oprócz ojczystego: polski, angielski, niemiecki, rosyjski i niderlandzki.

Turkel był dzisiaj dla nas niedostępny. Od osoby mu bliskiej dowiedzieliśmy się, że przyczyną jego odejścia z Neckermanna było rozczarowanie polityką firmy. Thomas Cook stara się ograniczyć oferowany produkt, ostrożnie planować sprzedaż i utrzymywać wysokie ceny, nie różnicując ich na poszczególnych rynkach, przez co Neckermann Podróże jest mało konkurencyjny w Polsce – relacjonuje nam rozmówca, który chciał zachować anonimowość. – Tymczasem u nas jeszcze długo cena będzie najważniejsza dla klienta. Ani 175 lat historii Thomasa Cooka, ani zacna marka Neckermanna nie zrobi na nim takiego wrażenia, żeby zapłacił 300 – 400 złotych więcej niż u konkurencji – dodaje nasz informator.

– W decyzji Efego nie chodzi o personalia, chodzi o filozofię działania – zapewnia.

Prezes Neckermanna Podróże Maciej Nykiel potwierdził rozstanie firmy z Turkelem z końcem maja. – Dziękujemy mu za sześć lat zaangażowania na rzecz firmy i życzymy sukcesów w przyszłości – mówi. Zarazem zastrzega, że nie zamierza komentować powodów odejścia Turkela. – To są wewnętrzne sprawy firmy – ucina.

Dodaje, że Neckermann działa bez przeszkód. – Wchodzimy w sezon letni, skupiamy się na pracy, dział produktu funkcjonuje normalnie. Ponieważ to duży i ważny dział planuję w najbliższym czasie zastąpić Efego nowym menedżerem – dodaje.

 

 

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Polonus zwiększa flotę i dodaje połączenie

Siedem nowych autokarów, nowa trasa na Ukrainę i kursy łączone w ramach współpracy z ...

DER Touristik wchodzi do Rumunii

Należący do Grupy DER Touristik Exim Holding przejął rumuńskie firmy Touring Europabus Romania, Nova ...

FlixMobility zachęca do dzielenia samochodów

Spółka FlixMobility, operator połączeń autobusowych i kolejowych, uruchamia usługę carpoolingu, który polega kojarzeniu kierowców ...

Lufthansę czeka jeden z największych strajków w historii

Od środy do piątku (6-8 listopada) – w tym terminie piloci Lufthansy zapowiadają przerwę ...

Koronawirus dobił Flybe. Przewoźnik zbankrutował

Regionalna brytyjska tania linia lotnicza Flybe zbankrutowała w nocy z 4 na 5 marca. ...

Właściciel linii lotniczej OLT „wykazywał elementy autyzmu”

Oświadczenie właściciela, że przestaje inwestować w branżę lotniczą było dla nas szokiem – mówił ...