Efe Turkel odchodzi z Neckermanna

archiwum prywatne

Efe Turkel, wicedyrektor biura podróży Neckermann Podróże, odchodzi z firmy

Efe Turkel odpowiadał ostatnio w Neckermannie za produkt. Był prawą ręką poprzedniego prezesa tej firmy Krzysztofa Piątka. Piątek odszedł z końcem kwietnia na emeryturę. Przed jego odejściem, kiedy firma szukała następcy, Efe Turkel startował w konkursie na prezesa (czytaj: „Krzysztof Piątek: Było wspaniale”). Koncern Thomas Cook, do którego należy Neckermann, postawił jednak na innego menedżera – Macieja Nykiela („Zmiana warty w Neckermannie – Maciej Nykiel zastąpi Krzysztofa Piątka”).

Turkel, z pochodzenia Turek, ale związany z Polską gdzie założył rodzinę, jest doświadczonym menedżerem, związanym z branżą turystyczną. Ukończył w Turcji studia na kierunku zarządzanie turystyką i hotelarstwem, tam też uzyskał dyplom MBA. Pracował początkowo w hotelarstwie – w Turcji, Holandii i Rosji. W Polsce kierował niemieckim biurem podróży GTI, a kiedy w 2013 roku ono upadło, przeniósł się do Neckermanna, gdzie odpowiadał między innymi za sprzedaż, marketing i dział produktu (ostatnio zajmował się tylko produktem). Turkel zna pięć języków, oprócz ojczystego: polski, angielski, niemiecki, rosyjski i niderlandzki.

Turkel był dzisiaj dla nas niedostępny. Od osoby mu bliskiej dowiedzieliśmy się, że przyczyną jego odejścia z Neckermanna było rozczarowanie polityką firmy. Thomas Cook stara się ograniczyć oferowany produkt, ostrożnie planować sprzedaż i utrzymywać wysokie ceny, nie różnicując ich na poszczególnych rynkach, przez co Neckermann Podróże jest mało konkurencyjny w Polsce – relacjonuje nam rozmówca, który chciał zachować anonimowość. – Tymczasem u nas jeszcze długo cena będzie najważniejsza dla klienta. Ani 175 lat historii Thomasa Cooka, ani zacna marka Neckermanna nie zrobi na nim takiego wrażenia, żeby zapłacił 300 – 400 złotych więcej niż u konkurencji – dodaje nasz informator.

– W decyzji Efego nie chodzi o personalia, chodzi o filozofię działania – zapewnia.

Prezes Neckermanna Podróże Maciej Nykiel potwierdził rozstanie firmy z Turkelem z końcem maja. – Dziękujemy mu za sześć lat zaangażowania na rzecz firmy i życzymy sukcesów w przyszłości – mówi. Zarazem zastrzega, że nie zamierza komentować powodów odejścia Turkela. – To są wewnętrzne sprawy firmy – ucina.

Dodaje, że Neckermann działa bez przeszkód. – Wchodzimy w sezon letni, skupiamy się na pracy, dział produktu funkcjonuje normalnie. Ponieważ to duży i ważny dział planuję w najbliższym czasie zastąpić Efego nowym menedżerem – dodaje.

 

 

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Robert Andrzejczyk wiceprezesem Europejskiej Komisji Podróży na drugą kadencję

Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk przez kolejne dwa lata będzie wiceprezesem Europejskiej Komisji ...

DER Touristik poprawia wyniki

6,5 miliarda euro wyniósł w 2017 roku skumulowany obrót grupy spółek DER Touristik. Choć ...

Na lotnisku dowiedziała się, że nie poleci przez błędy w systemie online

Rezerwując lot w internecie, trzeba uważać, bo system obsługujący stronę z rezerwacjami automatycznie zmienia ...

Niemcy: Czas na Ministerstwo Turystyki

W przededniu wyborów parlamentarnych w Niemczech tamtejsza branża turystyczna zaproponowała utworzenie Ministerstwa Kultury, Sportu ...

Thomas Cook: Agencie, sprzedawaj u nas jak u siebie

Thomas Cook zachęca agentów turystycznych, by wyjaśniali klientom szczegóły oferty znajdującej się na stronie ...

Betlej: Podskoczyły ceny wycieczek

W ostatnim tygodniu wzrosła mocno średnia cena wakacji z biurem podróży. Najbardziej zdrożały wycieczki ...