Agenci Grecosa grywalizują o wyjazd do Grecji

Post Image
Post Image

„W 100 dni dookoła Grecji” – pod tą nazwą biuro podróży Grecos Holiday prowadzi konkurs dla swoich sprzedawców. Kto wie więcej o Grecji i kto dobrze sprzedaje wycieczki touroperatora, ten ma szanse na udział w dorocznym „Grecos adventure”

W konkursie nazwanym grywalizacją bierze udział około 400 agentów (każdy indywidualnie) reprezentujących około 200 biur. Chociaż rywalizacja zaczęła się jeszcze w maju, jak mówi rzecznik Grecosa Adam Górczewski, ciągle jest jeszcze można przystąpić do gry i wygrać.

Co tydzień na stronie internetowej, do której mają dostęp tylko zarejestrowani gracze, pojawia się nowe zadanie. W sumie będzie ich 16. Konkurs ma poszerzać wiadomości o Grecji, popularyzować wśród agentów samego Grecosa, biuro specjalizujące się w wyjazdach do Grecji,i zachęcać do sprzedawania wycieczek tego touroperatora. – Zadania wymagają kreatywności, znajomości oferty Grecosa i wiedzy o Grecji – opisuje cytowana w komunikacie biura podróży koordynator zespołu szkoleń i trade marketingu w Grecosie Paulina Sypuła.

Zadanie, od którego zaczęła się grywalizacja, polegało na dopasowaniu poszczególnych atrakcji do wysp, na których można je znaleźć. Drugi tydzień był poświęcony wyspie Kos – materiały zawierały informacje o produkcji miodu, z którego słynie to miejsce, a zadanie polegało na dodaniu zdjęcia pokazującego zwiedzanie Grecji bądź przygotowania do wyjazdu. Kolejny tydzień wymagał innego rodzaju zaangażowania – ułożenia układanki. Uczestnik dostawał też punkty za sprzedanie wycieczki objazdowej Grecosa.

Górczewski cytuje też jedną z agentek, która bierze udział w zabawie, Renatę Ród z krakowskiego biura Connect-Travel: „Duch rywalizacji w połączeniu z informacjami, o które pytają klienci, to dla mnie mieszanka idealna. Lubię i bardzo dobrze znam Grecję, ale czasami coś mnie zaskoczy z pytań z mapy i zainspiruje do zgłębienia tematu. To potem przekłada się na plus w rozmowach z klientami”.

Touroperator obiecuje uczestnikom grywalizacji kilkadziesiąt nagród. Najważniejszą ma być wyjazd na organizowaną co roku imprezę integracyjną dla 150 najlepszych agentów „Grecos adventure”. 

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Z tkaniną dwuosnowową przez Podlasie

Na Podlasiu powstał szlak turystyczny „Tkanina wątku i osnowy”. Będzie promował tradycyjne tkactwo. Znalazły ...

Rekordowe temperatury w Dolinie Śmierci

Słupek rtęci w słynnej Dolinie Śmierci w Kalifornii i w rejonie miasta Needles osiągnie ...

Rainbow: Mamy patent na zimowe obroty – więcej „egzotyki”

Powiększenie programu egzotycznego na zimę 2021/2022, niższe ceny, małe zaliczki i Poznań jako dodatkowe ...

Podczas „Polski za pół ceny” Polacy zaoszczędzą 2 miliony złotych

Chcemy wyciągnąć Polaków z centrów handlowych – mówi prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Marek Olszewski ...

Hiszpania szykuje pakiet pomocowy dla turystyki

Rząd Hiszpanii tworzy pakiet, który pomoże przedsiębiorcom turystycznym poradzić sobie ze skutkami kryzysu wywołanego ...

Czy LOT kupi niemieckiego Condora?

Polskie Linie Lotnicze LOT złożyły ofertę zakupu czarterowej linii lotniczej Condor. Condor jest na ...