Agenci Grecosa grywalizują o wyjazd do Grecji

Post Image
Post Image

„W 100 dni dookoła Grecji” – pod tą nazwą biuro podróży Grecos Holiday prowadzi konkurs dla swoich sprzedawców. Kto wie więcej o Grecji i kto dobrze sprzedaje wycieczki touroperatora, ten ma szanse na udział w dorocznym „Grecos adventure”

W konkursie nazwanym grywalizacją bierze udział około 400 agentów (każdy indywidualnie) reprezentujących około 200 biur. Chociaż rywalizacja zaczęła się jeszcze w maju, jak mówi rzecznik Grecosa Adam Górczewski, ciągle jest jeszcze można przystąpić do gry i wygrać.

Co tydzień na stronie internetowej, do której mają dostęp tylko zarejestrowani gracze, pojawia się nowe zadanie. W sumie będzie ich 16. Konkurs ma poszerzać wiadomości o Grecji, popularyzować wśród agentów samego Grecosa, biuro specjalizujące się w wyjazdach do Grecji,i zachęcać do sprzedawania wycieczek tego touroperatora. – Zadania wymagają kreatywności, znajomości oferty Grecosa i wiedzy o Grecji – opisuje cytowana w komunikacie biura podróży koordynator zespołu szkoleń i trade marketingu w Grecosie Paulina Sypuła.

Zadanie, od którego zaczęła się grywalizacja, polegało na dopasowaniu poszczególnych atrakcji do wysp, na których można je znaleźć. Drugi tydzień był poświęcony wyspie Kos – materiały zawierały informacje o produkcji miodu, z którego słynie to miejsce, a zadanie polegało na dodaniu zdjęcia pokazującego zwiedzanie Grecji bądź przygotowania do wyjazdu. Kolejny tydzień wymagał innego rodzaju zaangażowania – ułożenia układanki. Uczestnik dostawał też punkty za sprzedanie wycieczki objazdowej Grecosa.

Górczewski cytuje też jedną z agentek, która bierze udział w zabawie, Renatę Ród z krakowskiego biura Connect-Travel: „Duch rywalizacji w połączeniu z informacjami, o które pytają klienci, to dla mnie mieszanka idealna. Lubię i bardzo dobrze znam Grecję, ale czasami coś mnie zaskoczy z pytań z mapy i zainspiruje do zgłębienia tematu. To potem przekłada się na plus w rozmowach z klientami”.

Touroperator obiecuje uczestnikom grywalizacji kilkadziesiąt nagród. Najważniejszą ma być wyjazd na organizowaną co roku imprezę integracyjną dla 150 najlepszych agentów „Grecos adventure”. 

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Neckermann Polska odwołuje część wylotów

Biuro podróży Neckermann Polska „mając na uwadze dobro klientów” odwołuje wszystkie środowe wyloty i ...

Najszybciej wrócą wycieczki jednodniowe

Po kryzysie turyści najpierw ruszą na wycieczki jednodniowe, potem na kilkudniowe, następnie na wyjazdy ...

Coraz tańsze pięć gwiazdek

W obiektach pięciogwiazdkowych hotelowa doba staniała w sierpniu o 2,25 procent, porównuje rok do ...

Rośnie ruch na wrocławskim lotnisku

Wynik ponad 177 tysięcy obsłużonych pasażerów przyniósł luty wrocławskiemu lotnisku. To o 16,6 procent ...

Greckie hotele docenione za jakość

Grecja, Chorwacja i Cypr znalazły się na szczycie rankingu krajów z najlepszymi usługami hotelowymi ...

Bez wizy w Pekinie nawet do 6 dni

144, a nie jak dotychczas 72, godziny mogą spędzić bez wizy turyści podróżujący tranzytem ...