TFG: Cztery miliony klientów biur podróży

AFP

Prawie cztery miliony Polaków wyjechały w pierwszym półroczu z biurami podróży. To o ponad 14 procent więcej niż w tym samym okresie 2017 roku – podaje Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Łącznie biura podróży zawarły w pierwszym półroczu 1,3 miliona umów z klientami. Przy czym 45 procent z nich dotyczyło wyjazdów na terenie Polski i krajów sąsiednich, 38 procent wyjazdów do krajów europejskich i pozaeuropejskich z transportem czarterowym, a pozostałych 17 procent – również wyjazdów zagranicznych, ale bez transportu czarterami.

Najdynamiczniej rosła sprzedaż wyjazdów czarterowych. Wykupiło je 1,4 miliona turystów, o 36 procent więcej niż przed rokiem.

Więcej: „Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: Czartery rosły w tempie 38 procent”.

Najwięcej wycieczek zostało sprzedanych w okresie od kwietnia do czerwca i w styczniu. – Tegoroczny styczeń był rekordowy, jeżeli chodzi o wzrost liczby sprzedanych wycieczek; biura podróży odnotowały tu ponad 50-procentową dynamikę w stosunku do danych ze stycznia 2017 roku – mówi cytowana w komunikacie Małgorzata Ślepowrońska, członek zarządu Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, w ramach którego funkcjonuje TFG.

– Obserwujemy ostatnio interesujący trend – biura podróży częściej zawierają umowy obejmujące mniejszą liczbę osób – dodaje Renata Mentlewicz dyrektor biura Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego. – Dane pokazują spadek liczby klientów przypadających na jedną rezerwację. A to może oznaczać, że biura podróży postanowiły zawalczyć również o młodych, podróżujących nie z rodziną, ale samodzielnie lub w parach.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Pasażerom zrobiono wspólne zdjęcie

Siedem milionów pasażerów w Kraków Airport

Pierwszy raz w historii krakowskiego lotniska obsłużyło ono siedem milionów pasażerów w ciągu roku. ...

Asolo we Włoszech: Baseny tylko dla hoteli

Baseny marnują wodę i psują krajobraz – stwierdził burmistrz miasteczka Asolo na północy Włoch, ...

VUSR: Agenci turystyczni mogą zostać bez prowizji

W pewnym momencie touroperatorzy przestaną płacić agentom prowizje, tak jak kiedyś zrobiły to linie ...

Cel: wypoczynek na wsi

Kreatywna turystyka wiejska oferuje pełen regionalnych smaków wypoczynek pośród natury, pobudzając do aktywności nie ...

Kanada zabroni wyrzucania pasażerów

Władze Kanady chcą zakazać liniom lotniczym wyrzucania z samolotów pasażerów w sytuacji, kiedy sprzedały ...

Targi EuroGastro i WorldHotel przenoszą się do Nadarzyna

Dwie znane warszawskie imprezy targowe, EuroGastro i WorldHotel, odbywające się dotąd w halach przy ...