TUI oszukiwał, że październik to wakacje

Bloomberg

Brytyjski TUI nie może promować wyjazdów październikowych jako wakacyjnych. Zakaz emisji spotu telewizyjnego wprowadzającego w błąd wydał Urząd ds. Standardów Reklamy

TUI w Wielkiej Brytanii w czerwcu prowadził kampanię reklamową w telewizji, w której zachęcał do wyjazdów do Turcji latem. Prezentowane ceny od 279 funtów za osobę dotyczyły podróży we wrześniu i październiku. Urząd ds. Standardów Reklamy (Advertising Standards Authority, ASA) i touroperator nie zgadzali się co do definicji „wakacji letnich”. Biuro twierdziło, że terminem tym objęte są wyjazdy od 1 kwietnia do 31 października, urząd, że klienci utożsamiają je z wyjazdami od czerwca do sierpnia, kiedy trwa przerwa szkolna. TUI ripostował, że w reklamie pokazane są zarówno wycieczki dla rodzin z dziećmi jak i tylko dla dorosłych, a spot kierowany jest do obu grup.

Organizacja Clearcast, która akceptuje spoty telewizyjne, stwierdziła, że w reklamie podane zostały wszystkie niezbędne informacje. Według jej przedstawicieli pierwsze dwa tygodnie wylotu obejmowały jeszcze miesiące wakacyjne, zaznaczanie, że chodzi o podróże letnie i jesienne byłoby mylące.

ASA jednak, zakazując reklamy, wskazała, że TUI wprowadzał konsumentów w błąd. Urząd przyjmuje argumenty TUI odnośnie własnego nazewnictwa sezonów i wyjaśnienia Clearcast, że pierwsze dwa tygodnie wylotu przypadają jeszcze na astronomiczne lato, ale dla odbiorców przekaz może nie być jasny. Ponieważ prezentowane oferty nie były dostępne na czerwiec, lipiec i sierpień ASA uważa reklamę za kłamliwą.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Szturm Niemców na Bałtyk – jak sobie radzą kurorty

Dodatkowe miejsca na parkingach, autobusy rozwożące na mniej zatłoczone plaże, a gdzie indziej zakaz ...

Brytyjski TUI docenia agentów

Stacjonarne agencje turystyczne to wartościowy i stabilny kanał sprzedaży – uważa szef brytyjskiego TUI. ...

Berlińskie lotniska znów strajkują

Z powodu rozpoczętego rano strajku personelu naziemnego na lotniskach Tegel i Schoenefeld w Berlinie ...

Najpiękniejsze Spa 2016 roku wybrane

Hotel Royal Baltic najlepszym holistycznym spa, Mineral Hotel Malinowy Raj najlepszym spa uzdrowiskowym, a ...

Wybierasz się w podróż koleją? Uważaj, bo zmienia się rozkład jazdy

W niedzielę wejdzie w życie nowy, zimowy rozkład jazdy na kolei. Będą nowe połączenia, ...

Lotnisko Chopina rośnie na przesiadkach

We wrześniu Lotnisko Chopina odwiedziło 1,8 mln podróżnych, o 200 tysięcy (12,5 procent) więcej ...