TUI tracił w sierpniu markę

Filip Frydrykiewicz

28 procent straciła na wartości marka TUI w sierpniu. Klienci częściej mówili o niej: zawodna, niepewna, straszna – donosi niemiecki magazyn „Horizont”

„Horizont” monitoruje wartość marek największych niemieckich firm i co miesiąc publikuje wyniki analiz w raportach pod tytułem The Brand Ticker i Spirit for Brands. Ostatnie badanie pokazało, że mimo dobrego sezonu letniego, TUI spadł w wycenach ekspertów o 28 procent. 1 września marka touroperatora warta była 2,4 miliarda euro. – Wpłynęły na to strajki w lotnictwie, konsekwencje Brexitu, presja na kurs akcji, ale przede wszystkim upalne lato w krajach, z których wyjeżdża zwykle najwięcej turystów – wyjaśnia dyrektor Spirit for Brands Walter Brecht.

Początek sierpnia był dla firmy udany, a klienci opisywali ją takimi słowami jak wartościowa, autentyczna czy popularna. Dzięki temu touroperator cieszył się wysoką pozycją na tle konkurencji. Zmiany w ocenie zaczęły się pojawiać w połowie miesiąca, kiedy to pozytywne przymiotniki ustąpiły miejsca takim określeniom jak zawodny, niepewny i straszny.

Jednocześnie spadł wskaźnik polecania tej firmy (Brand Promoter Score) z 83 do 60 procent. To najniższa wartość w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Zdaniem Brechta wielu klientów wróciło już z wakacji i zdążyli podzielić się już spostrzeżeniami na temat jakości wypoczynku, a Niemcy przypomnieli sobie o swoim ulubionym hobby, czyli o narzekaniu.

Ekspert wskazuje też, że touroperatorzy, choć nie mają wpływu na wszystkie usługi sprzedawane w pakietach, jak hotel czy przelot, to w oczach klienta są za nie odpowiedzialni.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Windsor boi się, że żebracy popsują mu wizerunek

Przed uroczystym ślubem księcia Harry’ego i Meghan Markle trzeba usunąć z centrum Windsoru żebraków ...

Lesbos szacuje szkody po trzęsieniu ziemi

Na greckiej wyspie Lesbos trwa usuwanie szkód wywołanych przez wczorajsze trzęsienie ziemi, w wyniku ...

Ekspert rynku hotelarskiego Violetta Hamerska

Maseczka to nie wymysł hotelu

O tym, jak będą wyglądać wakacje, i o trudnych gościach hotelowych, opowiada ekspert rynku ...

Santa Barbara zagrożona przez ogień

Już ponad 900 budynków w Kalifornii strawił pożar oceniany jako jeden z największych w ...

Krośnieńskie lotnisko chce być większe

Zakończyła się modernizacja cywilnego lotniska w Krośnie. Port lotniczy może przyjąć samoloty, które zabierają ...

10 najbardziej instagramowych hoteli świata według CARTER®

Pomimo stresów i niepewności związanych z COVID-19 chęć podróży w nas staje się coraz ...