Londyńska giełda: Grecos Holiday inspiruje Europę

materiały prasowe

Biuro podróży Grecos Holiday znalazło się wśród tysiąca firm gwarantujących Europie pozycję konkurencyjną wobec innych gospodarek świata. Tytuł „1000 companies to inspire Europe” przyznaje London Stock Exchange Group

Giełda w Londynie wyróżnia unijne przedsiębiorstwa, które dynamicznie się rozwijają, już odnoszą sukcesy, ale jednocześnie wciąż mają potencjał do dużego wzrostu. Touroperator, czwarty pod względem wielkości na polskim rynku, trafił do tego wyjątkowego grona już drugi raz.

Raport przygotowany przez London Stock Exchange Group ujmuje tysiąc małych i średnich firm z obszaru Unii Europejskiej, które dają nadzieję na jeszcze lepsze wyniki. Autorzy raportu oceniają wzrost przez pryzmat przychodów i zatrudnienia w firmie oraz jej innowacyjność. Według nich wyróżnione przedsiębiorstwa będą miały duży wpływ na ekonomiczną przyszłość Starego Kontynentu – czytamy w komunikacie touroperatora.


– Przyjmuję ten tytuł jako potwierdzenie, że obraliśmy dobrą drogę dla naszego biznesu – ocenia prezes Grecosa Wojciech Skoczyński, cytowany w komunikacie firmy. – Zainspirowaliśmy się Grecją i wyspecjalizowaliśmy się w organizowaniu wakacji w tym kraju. Ta specjalizacja pozwaliła nam osiągnąć pozycję jednego z liderów turystycznych w Polsce. Okazuje się też, że możemy inspirować innych. Nie ukrywam, że takie wyróżnienie pozwala poczuć dumę całemu zespołowi Grecosa, czyli ponad 200 świetnym ludziom, którzy organizują Polakom wielkie greckie wakacje.

Rosnące zatrudnienie to jeden z elementów oceny firm wybranych przez autorów listy „1000 companies to inspire Europe”. London Stock Exchange Group wśród tysiąca podmiotów z 28 unijnych krajów wskazała w tym roku 30 polskich przedsiębiorstw, a wyróżnienia zostały wręczone 25 września w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Brukseli.

– Ten tysiąc małych i średnich firm napełnia mnie optymizmem co do przyszłości europejskich przedsiębiorców – komentuje raport wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Valdis Dombrovskis. – To też jednak wskazanie wyzwań, przed którymi stoimy, by zapewnić tym przedsiębiorstwom warunki dla wzrostu i wykorzystania ich potencjału. Potrzebujemy takich innowacyjnych firm w Europie, by uczestniczyć w globalnej rywalizacji gospodarczej.

Wyróżnione firmy zatrudniają ponad 325 tysięcy pracowników i rosną w średnim tempie rocznym 24 procent (w ciągu ostatnich 3 lat).

– Jesteśmy dumni, że możemy wskazać najdynamiczniejsze i najszybciej rosnące europejskie firmy o dużym potencjale wzrostu – podkreśla dyrektor generalny London Stock Exchange i dyrektor ds. rozwoju międzynarodowego London Stock Exchange Group Nikhil Rathi. – Przy bezrobociu wśród młodzieży w Unii Europejskiej przekraczającym 15 procent, potencjał firm takich, jak te ujęte w raporcie, daje przyszłość następnemu pokoleniu młodych ludzi i pomaga w transformacji europejskiej gospodarki.

Grecos znalazł się na liście „1000 firm inspirujących Europę” drugi raz, bo touroperator został doceniony również dwa lata temu. W 2017 firma z Poznania przekroczyła 500 mln złotych przychodu i obsłużyła 188 tysięcy klientów. W tym roku wakacje z Grecosem wybierze ponad 200 tysięcy osób.

W tegorocznym raporcie na 1000 wyróżnionych firm znalazło się 30 z Polski, ale tylko jedna, Grecos, reprezentująca branżę turystyczną.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Bez spodni do metra? Tylko dla odważnych

Jazda metrem bez spodni, za to z kamienną twarzą, w zimny styczniowy dzień to ...

Sindbad przejmuje klientów Becker Reisen

Sindbad, największy przewoźnik autokarowy w Polsce, pozyskał kolejnego partnera – do grona jego podwykonawców ...

Traveldata potwierdza: Letnie wakacje opłaca się kupować w zimie

Potwierdza się, że wraz ze zbliżaniem się daty wakacji, w biurach podróży wyjazdy drożeją. ...

Islandzka linia lotnicza Wow Air zawiesiła loty

Islandzki przewoźnik borykający się od miesięcy z problemami finansowymi ogłosił, że zawiesza wszystkie loty. ...

Miłośnicy komiksów wcielają się w swoich idoli

W weekend w Nowym Jorku na imprezie pod nazwą Comic Con spotkali się miłośnicy ...

Korea Północna czeka na rosyjskich turystów

Korea Północna pierwszy raz wydała licencję rosyjskiemu biuru podróży. Zaprasza turystów z Rosji, obiecując ...