Londyńska giełda: Grecos Holiday inspiruje Europę

materiały prasowe

Biuro podróży Grecos Holiday znalazło się wśród tysiąca firm gwarantujących Europie pozycję konkurencyjną wobec innych gospodarek świata. Tytuł „1000 companies to inspire Europe” przyznaje London Stock Exchange Group

Giełda w Londynie wyróżnia unijne przedsiębiorstwa, które dynamicznie się rozwijają, już odnoszą sukcesy, ale jednocześnie wciąż mają potencjał do dużego wzrostu. Touroperator, czwarty pod względem wielkości na polskim rynku, trafił do tego wyjątkowego grona już drugi raz.

Raport przygotowany przez London Stock Exchange Group ujmuje tysiąc małych i średnich firm z obszaru Unii Europejskiej, które dają nadzieję na jeszcze lepsze wyniki. Autorzy raportu oceniają wzrost przez pryzmat przychodów i zatrudnienia w firmie oraz jej innowacyjność. Według nich wyróżnione przedsiębiorstwa będą miały duży wpływ na ekonomiczną przyszłość Starego Kontynentu – czytamy w komunikacie touroperatora.


– Przyjmuję ten tytuł jako potwierdzenie, że obraliśmy dobrą drogę dla naszego biznesu – ocenia prezes Grecosa Wojciech Skoczyński, cytowany w komunikacie firmy. – Zainspirowaliśmy się Grecją i wyspecjalizowaliśmy się w organizowaniu wakacji w tym kraju. Ta specjalizacja pozwaliła nam osiągnąć pozycję jednego z liderów turystycznych w Polsce. Okazuje się też, że możemy inspirować innych. Nie ukrywam, że takie wyróżnienie pozwala poczuć dumę całemu zespołowi Grecosa, czyli ponad 200 świetnym ludziom, którzy organizują Polakom wielkie greckie wakacje.

Rosnące zatrudnienie to jeden z elementów oceny firm wybranych przez autorów listy „1000 companies to inspire Europe”. London Stock Exchange Group wśród tysiąca podmiotów z 28 unijnych krajów wskazała w tym roku 30 polskich przedsiębiorstw, a wyróżnienia zostały wręczone 25 września w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Brukseli.

– Ten tysiąc małych i średnich firm napełnia mnie optymizmem co do przyszłości europejskich przedsiębiorców – komentuje raport wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Valdis Dombrovskis. – To też jednak wskazanie wyzwań, przed którymi stoimy, by zapewnić tym przedsiębiorstwom warunki dla wzrostu i wykorzystania ich potencjału. Potrzebujemy takich innowacyjnych firm w Europie, by uczestniczyć w globalnej rywalizacji gospodarczej.

Wyróżnione firmy zatrudniają ponad 325 tysięcy pracowników i rosną w średnim tempie rocznym 24 procent (w ciągu ostatnich 3 lat).

– Jesteśmy dumni, że możemy wskazać najdynamiczniejsze i najszybciej rosnące europejskie firmy o dużym potencjale wzrostu – podkreśla dyrektor generalny London Stock Exchange i dyrektor ds. rozwoju międzynarodowego London Stock Exchange Group Nikhil Rathi. – Przy bezrobociu wśród młodzieży w Unii Europejskiej przekraczającym 15 procent, potencjał firm takich, jak te ujęte w raporcie, daje przyszłość następnemu pokoleniu młodych ludzi i pomaga w transformacji europejskiej gospodarki.

Grecos znalazł się na liście „1000 firm inspirujących Europę” drugi raz, bo touroperator został doceniony również dwa lata temu. W 2017 firma z Poznania przekroczyła 500 mln złotych przychodu i obsłużyła 188 tysięcy klientów. W tym roku wakacje z Grecosem wybierze ponad 200 tysięcy osób.

W tegorocznym raporcie na 1000 wyróżnionych firm znalazło się 30 z Polski, ale tylko jedna, Grecos, reprezentująca branżę turystyczną.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Ruszyła Łódzka Organizacja Turystyczna

Na początek mają 350 tysięcy złotych budżetu, ale w przyszłym roku liczą już na ...

Rusza Polski Holding Hotelowy

Powołany niedawno Polski Holding Hotelowy przejmie niebawem pierwszych dwadzieścia hoteli. Zamierza jeszcze w tym ...

Najlepiej sprzedają się w Novaturasie wyjazdy do Turcji

Novaturas narzeka na konkurencję i upały

Duża konkurencja i upały to dwa czynniki, które spowodowały, że wyniki finansowe Novaturasa były ...

Sąd za alarm bombowy na lotnisku

Kara od pół roku do ośmiu lat więzienia grozi Marcinowi H., który w Nowy ...

PIT: Turyści są dobrze chronieni

O Turystycznym Funduszu Gwarancyjnym, kondycji biur podróży, barierach, jakie pokonują niepełnosprawni turyści, i zasadach ...

Iran świętuje turystyczny rekord

W zeszłym roku Iran odwiedziło prawie 8 milionów turystów – o 40 procent więcej ...