Agentów w Niemczech nie będzie już ubywać

Bloomberg

Od trzech lat nie zmienia się liczba biur agencyjnych w Niemczech. Okres konsolidacji tamtejsza branża ma już za sobą – uważa Niemiecki Związek Turystyczny DRV

W Niemczech pracuje prawie 10 tysięcy agentów turystycznych, specjalizujących się w sprzedaży imprez wypoczynkowych lub podróży służbowych. Co ciekawe, liczba agentów specjalizujących się w ofercie wypoczynkowej wzrosła, a w biznesowej – spadła.

– Faza konsolidacji, trwająca od 2005 do 2013, kiedy liczba biur agencyjnych spadała, najwyraźniej się już zakończyła – mówi Norbert Fiebig, prezes Niemieckiego Związku Turystycznego DRV.

W zeszłym roku na 100 tysięcy mieszkańców przypadało średnio 11,2 biura. Największe ich zagęszczenie zanotowano w Saksonii (15,1 biura), najmniejsze – w Szlezwik-Holsztynie (9 biur). W 10 na 16 landów liczba agentów wzrosła (najbardziej w Bremie, Hamburgu i Berlinie). Najwięcej biur w dużych miastach znajduje się w stolicy kraju, na następnych pozycjach znalazły się Hamburg, Monachium, Kolonia i Düsseldorf.

93 procent agentów pracuje dla dużych marek lub należy do sieci salonów własnych i franczyzowych. Jeszcze w 2004 roku na tego typu współpracę decydowało się tylko 78 procent z nich. Poza typowymi biurami stacjonarnymi w Niemczech istnieje też około 1480 innych miejsc, w których można kupić wakacje.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Polski Fundusz Rozwoju: Już obsługujemy płatników VAT marży

Wyeliminowaliśmy już usterki systemu obsługującego wnioski o subwencje – zapewnił branżę turystyczną podczas wczorajszej ...

Japonia popularna jak nigdy dotąd

W 2018 roku Japonię odwiedziło ponad 31 milionów gości, co jest rekordowym wynikiem. Najwięcej ...

Dominikana ubezpieczy każdego turystę od covidu

Turyści, którzy przylecą do Dominikany, będą objęci darmowym ubezpieczeniem medycznym na wypadek zachorowania na ...

Betlej: Niepokojąco niskie ceny wycieczek

Niskie obecnie ceny wycieczek w biurach podróży mogą rodzić oczekiwania wśród klientów, że w ...

Hotele i restauracje w Niemczech walczą o przetrwanie

Mimo powrotu do działalności 60 procent firm z branży hotelarskiej i gastronomicznej walczy o ...

Korfu: Stali klienci jak najlepsi ambasadorowie

Turyści, którzy są stałymi gośćmi na Korfu, to najlepsi ambasadorowie wyspy – uważają tamtejsze ...