Holendrzy rezygnują z wyjazdu do Turcji

AFP

Największe holenderskie biura podróży potwierdzają – setki turystów rezygnują z wyjazdu do Turcji. Ma to związek z kryzysem dyplomatycznym między władzami w Hadze i Ankarze

Dokładnie tydzień temu holenderski rząd nie wyraził zgody na udział dwóch tureckich ministrów w wiecu politycznym w Rotterdamie organizowanym przez mniejszość turecką. Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan porównał władze Holandii do faszystów.

Napięcie dyplomatyczne między oboma krajami przełożyło się na plany wakacyjne Holendrów. Portal bnr.nl cytuje szefa holenderskiego oddziału biura TUI Arjana Kersa, który przyznał, że w ciągu ostatniego tygodnia setki ludzi zrezygnowały z zaplanowanych wylotów do tureckich kurortów.

Także biuro podróży Thomas Cook potwierdziło, że w ostatnich dniach dziesiątki klientów zwracały się do firmy z prośbą o zmianę rezerwacji. Holenderska branża turystyczna przypomina, że już w zeszłym roku po atakach terrorystycznych i próbie puczu w Turcji, liczba wyjazdów do tego kraju zmalała o 20 procent.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych Holandii wydało w tym tygodniu ostrzeżenie dla turystów udających się do Turcji. Resort nie odradził wyjazdów, ale ostrzegł osoby podróżujące, by unikały tłumów i miejsc publicznych (czytaj: „Tureckie referendum niepokoi rządy”).

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Grecos: Mamy katalog inny niż wszyscy

Hotele uporządkowane nie według kierunków, ale według rodzajów – to charakterystyczna cecha katalogu biura ...

Turcja – za co lubią ją Polacy, a za co Niemcy i Brytyjczycy?

Polscy turyści lubią Turcję za jej hotele z ofertą all inclusive. W Europie są ...

Betlej: Niskie ceny wakacji przesuwają się na lipiec

Biura podróży walczą o sprzedanie wycieczek obniżając ich ceny. Niestety, zaczyna to dotyczyć także ...

Polska za pół ceny – można już rezerwować

Od dzisiaj turyści mogą rezerwować sobie usługi zgłoszone w akcji „Polska zobacz więcej – ...

Lufthansa rozmawia z Etihadem o fuzji?

Narodowy przewoźnik niemiecki Lufthansa i przewoźnik z Zjednoczonych Emiratów Arabskich Eithad Airways prowadzą rozmowy ...

Grecja: Na bankructwo Cooka pomoże więcej promocji

11 milionów euro wyda greckie Ministerstwo Turystyki na kampanię promocyjną, która rozpocznie się w ...