Touroperator wyśle turystę do biura agenta

Bloomberg

Thomas Cook i TUI rozwijają w Niemczech pomysł wielokanałowej obsługi klienta. W projekty łączące sprzedaż przez internet i biura stacjonarnie włączani są kolejni agenci turystyczni

Jak informuje Touristik Aktuell, oba koncerny chcą zdobyć tych klientów, którzy przeglądają oferty na stronie touroperatora, ale nie decydują się na ich kupno. Teraz przekonywaniem niezdecydowanych mają zająć się profesjonalni sprzedawcy wakacji.

W przypadku Thomasa Cooka klienci mogą wysłać do wybranego agenta zapytanie ze strony thomascook.de i Neckermann-reisen.de. Lista biur prezentowana jest na witrynach internetowych touroperatorów. Dostęp do każdego zapytania będzie miał tylko jeden agent. Jeśli uda mu się namówić internautę na wakacje, dostanie pełną prowizję za sprzedaż.

W TUI projekt realizowany jest w ramach strategii „Kontakt plus”. Na internetowe zapytania klientów odpowiada ponad tysiąc pracowników salonów sprzedaży touroperatora. Turysta może skorzystać z różnych kanałów komunikacji – telefonu, mejla i czatu. Touroperator podaje, że tego ostatniego używa miesięcznie 10 tysięcy ludzi. 10 procent z nich decyduje się na zakup wycieczki. Agenci proponują klientom oferty, opierając się na analizie ich aktywności na stronie touroperatora.

TUI prowadzi też pilotaż innego rozwiązania – internauci mogą przy przeglądaniu ofert zostawić informację, czego szukają. 60 biur własnych, franczyzowych i należących do sieci TUI Travel Star testuje obecnie, czy takich klientów można przekonać do wizyty w stacjonarnym biurze podróży.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Touroperatorzy: W 2020 roku nie zamierzamy szarżować

Choć rok 2019 zaliczają do bardzo udanych, pamiętają ciągle o porażce finansowej z 2018 ...

Costa Cruises odwołuje rejsy we Włoszech

Włoski armator Costa Cruises zawiesza do 3 kwietnia wszystkie rejsy statków wycieczkowych zawijających do ...

Lotnisko w Katowicach ma nową wieżę kontroli lotów

Międzynarodowy Dzień Kontrolera Ruchu Lotniczego, obchodzony 20 października, stał się okazją do uroczystego rozpoczęcia ...

Hotelarze krytykują pakiet pomocowy dla turystyki

Przedstawione przez rząd pomysły na ratowanie branży turystycznej nie rozwiązują naszych problemów – pisze ...

Polscy turyści ewakuowani z palącego się hotelu

Na malezyjskiej wyspie Tioman zapalił się hotel. Ewakuowano z niego 34 polskich turystów. Nikomu ...

Niemcy – tanie linie lotnicze przestaną być tanie

Od przyszłego roku w Niemczech będzie obowiązywał nowy podatek lotniczy. Skutki będą najbardziej widoczne ...