Więcej Grecji u Thomasa Cooka

AFP

O 40 procent wzrósł popyt na wakacje w Grecji u touroperatorów należących do Grupy Thomasa Cooka. Koncern już ogłosił, że na przyszłe lato zwiększy liczbę miejsc w tym kraju

Jak podaje portal Travel Weekly, nowością w ofercie koncernu będzie między innymi wypoczynek w Paralii na Riwierze Olimpijskiej w połączeniu z przelotami do Salonik z Manchesteru i Birmingham. Grupa otwiera tam nowy hotel z sieci Sentido Mediterranean Village Hotel & Spa, z którego pokojów będzie można podziwiać Olimp.

Na lato 2018 roku Thomas Cook wprowadza też do brytyjskiej oferty pobyty w Złotych Piaskach w Bułgarii, na Costa Brava w Hiszpanii oraz na Maderze. Łącznie w programie pojawi się siedem nowych hoteli pod markami należącymi do koncernu. Z kolei linie lotnicze Thomas Cook będą obsługiwać nowych 17 tras, wśród nich do Warny, Funchal i katalońskiej Girony.

Sprzedaż wyjazdów na wakacje 2018 roku rozpoczęła się w czwartek, 23 marca. – Spodziewamy się powrotu do tradycyjnych pakietów wypoczynkowych na Costa Brava, ciężko pracowaliśmy, żeby włączyć tam do programu kilka najwyższej jakości hoteli – wyjaśnia prezes Thomasa Cooka na Wielką Brytanię Chris Mottershead. – Madera jest z kolei idealna dla tych, którzy szukają czegoś innego niż all inclusive. Kiedyś postrzegana była jako miejsce dla starszych turystów, ale jej różnorodna oferta gastronomiczna i piękna natura może zachęcić także innych klientów – dodaje prezes.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Latanie nigdy nie było bezpieczniejsze

Mimo że na świecie lata samolotami coraz więcej ludzi, lata 2017 i 2018 należały ...

Betlej: Niemieccy turyści przechodzą do internetu

Choć w Niemczech sprzedaż detaliczna generalnie rośnie, to sprzedaż wycieczek w biurach podróży spada. ...

Kreta zwiększa liczbę pięciogwiazdkowych łóżek

O 25 tysięcy zwiększy się w przeciągu najbliższych 5 lat liczba łóżek noclegowych w ...

Cypr popularny jak nigdy dotąd

3,55 miliona turystów odwiedziło Cypr od stycznia do listopada 2017 roku – wynika z ...

Port Lotniczy Wrocław: W maju najbardziej wzrosły czartery

W maju wrocławskie lotnisko obsłużyło prawie 318 tysięcy pasażerów, czyli o 10,4 procent więcej ...

Sieć hotelowa Barceló wraca do Tunezji

Po 10 latach nieobecności w Tunezji hiszpańska sieć hotelowa Barceló przejmie czterogwiazdkowy hotel w ...