Podwójna rola Marka Andryszaka w TUI

Filip Frydrykiewicz

Marek Andryszak, dyrektor do spraw produktu w TUI Deutschland, zastąpi na stanowisku dyrektora sprzedaży tej firmy Ralfa Hortera

Ralf Horter odchodzi, bo chce „poświęcić więcej czasu na życie prywatne”. To jeden z weteranów TUI. Zaczynał pracę jako pilot wycieczek autokarowych. Z koncernem TUI jest związany od 1990 roku. Prowadził oddział TUI Service w Szwajcarii, odpowiadał za kontraktowanie hoteli w najważniejszych dla biura podróży krajach i stał na czele różnych spółek należących do firmy, w tym pełnił funkcję prezesa 1-2-FLY oraz Berge & Meer. Dyrektorem TUI Deutschland i jego szefem sprzedaży został w styczniu 2013 roku.

Horter odchodzi z TUI 1 kwietnia. – Choć bardzo tego żałuję i chętnie pozostawiłbym go na stanowisku dyrektora sprzedaży, rozumiem jego decyzję – mówi Sebastian Ebel, prezes TUI Deutschland. – Jednocześnie cieszę się, że Ralf Horter, który jest bardzo doświadczony, pozostanie z nami jako członek rady nadzorczej TUI Deutschland.

Zadania Hortera przejmie Marek Andryszak, który od zeszłego roku pełni funkcję dyrektora produktu. Wcześniej osiem lat kierował biurem podróży TUI Poland. Od kwietnia będzie wykonywał dotychczasowe zadania, a dodatkowo pokieruje sprzedażą. – Dziękuję serdecznie Ralfowi Horterowi za jego wielkie zaangażowanie i lojalność. Nigdy nie uciekał od niepopularnych, ale niezbędnych decyzji, dzięki czemu zyskał szacunek i sympatię zarówno w TUI jak i poza firmą. Życzę Ralfowi Horterowi wszystkiego najlepszego – dodaje Ebel. – Markowi Andryszakowi i zespołowi, którym wkrótce będzie zarządzał, życzę sukcesu w wypełnianiu podwójnej roli – dodaje Ebel.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Traveldata: Wakacje nie chcą być tańsze

Padł kolejny tegoroczny rekord – średnia cena wakacyjnego wyjazdu z biurem podróży była w ...

Jak latać w czasie zarazy

Europa jest zaskoczona jednostronną decyzją prezydenta Donalda Trumpa zamknięcia od 13 marca granic dla ...

Biura podróży: Jest optymizm w turystach

O 46,5 procent więcej klientów niż rok temu zawitało w ostatnim, piątym, tygodniu tego ...

W TUI każdy pokój będzie w innej cenie

Dzięki technologii TUI będzie mógł wyceniać każdy pokój hotelowy oddzielnie. Pierwsze testy prowadzone w ...

Dokąd i z kim na wakacje? Zwyczaje wyjazdowe Polaków

Grecja, Turcja, Egipt, Hiszpania i Bułgaria – te kierunki wybierali polscy turyści najchętniej w ...

Traveldata: W biurach podróży Grecja liderem podwyżek

Najmniej ceny urosły, licząc rok do roku, w Coralu Travel, w liczbie najniższych cen ...