Podwójna rola Marka Andryszaka w TUI

Filip Frydrykiewicz

Marek Andryszak, dyrektor do spraw produktu w TUI Deutschland, zastąpi na stanowisku dyrektora sprzedaży tej firmy Ralfa Hortera

Ralf Horter odchodzi, bo chce „poświęcić więcej czasu na życie prywatne”. To jeden z weteranów TUI. Zaczynał pracę jako pilot wycieczek autokarowych. Z koncernem TUI jest związany od 1990 roku. Prowadził oddział TUI Service w Szwajcarii, odpowiadał za kontraktowanie hoteli w najważniejszych dla biura podróży krajach i stał na czele różnych spółek należących do firmy, w tym pełnił funkcję prezesa 1-2-FLY oraz Berge & Meer. Dyrektorem TUI Deutschland i jego szefem sprzedaży został w styczniu 2013 roku.

Horter odchodzi z TUI 1 kwietnia. – Choć bardzo tego żałuję i chętnie pozostawiłbym go na stanowisku dyrektora sprzedaży, rozumiem jego decyzję – mówi Sebastian Ebel, prezes TUI Deutschland. – Jednocześnie cieszę się, że Ralf Horter, który jest bardzo doświadczony, pozostanie z nami jako członek rady nadzorczej TUI Deutschland.

Zadania Hortera przejmie Marek Andryszak, który od zeszłego roku pełni funkcję dyrektora produktu. Wcześniej osiem lat kierował biurem podróży TUI Poland. Od kwietnia będzie wykonywał dotychczasowe zadania, a dodatkowo pokieruje sprzedażą. – Dziękuję serdecznie Ralfowi Horterowi za jego wielkie zaangażowanie i lojalność. Nigdy nie uciekał od niepopularnych, ale niezbędnych decyzji, dzięki czemu zyskał szacunek i sympatię zarówno w TUI jak i poza firmą. Życzę Ralfowi Horterowi wszystkiego najlepszego – dodaje Ebel. – Markowi Andryszakowi i zespołowi, którym wkrótce będzie zarządzał, życzę sukcesu w wypełnianiu podwójnej roli – dodaje Ebel.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Agenci turystyczni znikają z Wysp

Ponad 350 stacjonarnych agencji turystycznych zamknęło się w 2017 roku w Wielkiej Brytanii, informuje ...

Traveldata: Wakacje na Cyprze droższe o 700 złotych

Ceny wycieczek w biurach podróży rosną. W ciągu tygodnia średnio zdrożały o 12 złotych, ...

Betlej: Itaka na drodze do europejskiej ekstraklasy

Już w tym roku przychody Itaki i jej spółek w Czechach i krajach nadbałtyckich ...

Słynny narciarz Alberto Tomba wypromuje Włochy na targach TT Warsaw

Na narty z Albertem Tombą, na Kilimandżaro z Jankiem Melą, do Chorwacji z Anną ...

Ruszyła budowa Mercure’a Katowice City Center

Hotel stanie w sercu Katowic, przy ulicy Młyńskiej, koło głównego dworca kolejowego i centrum ...

LOT szuka nowych samolotów

Przedstawiciele LOT testowali dziś w Warszawie nową wersję brazylijskiego embraera 190. Zastanawiają się nad ...