Podwójna rola Marka Andryszaka w TUI

Filip Frydrykiewicz

Marek Andryszak, dyrektor do spraw produktu w TUI Deutschland, zastąpi na stanowisku dyrektora sprzedaży tej firmy Ralfa Hortera

Ralf Horter odchodzi, bo chce „poświęcić więcej czasu na życie prywatne”. To jeden z weteranów TUI. Zaczynał pracę jako pilot wycieczek autokarowych. Z koncernem TUI jest związany od 1990 roku. Prowadził oddział TUI Service w Szwajcarii, odpowiadał za kontraktowanie hoteli w najważniejszych dla biura podróży krajach i stał na czele różnych spółek należących do firmy, w tym pełnił funkcję prezesa 1-2-FLY oraz Berge & Meer. Dyrektorem TUI Deutschland i jego szefem sprzedaży został w styczniu 2013 roku.

Horter odchodzi z TUI 1 kwietnia. – Choć bardzo tego żałuję i chętnie pozostawiłbym go na stanowisku dyrektora sprzedaży, rozumiem jego decyzję – mówi Sebastian Ebel, prezes TUI Deutschland. – Jednocześnie cieszę się, że Ralf Horter, który jest bardzo doświadczony, pozostanie z nami jako członek rady nadzorczej TUI Deutschland.

Zadania Hortera przejmie Marek Andryszak, który od zeszłego roku pełni funkcję dyrektora produktu. Wcześniej osiem lat kierował biurem podróży TUI Poland. Od kwietnia będzie wykonywał dotychczasowe zadania, a dodatkowo pokieruje sprzedażą. – Dziękuję serdecznie Ralfowi Horterowi za jego wielkie zaangażowanie i lojalność. Nigdy nie uciekał od niepopularnych, ale niezbędnych decyzji, dzięki czemu zyskał szacunek i sympatię zarówno w TUI jak i poza firmą. Życzę Ralfowi Horterowi wszystkiego najlepszego – dodaje Ebel. – Markowi Andryszakowi i zespołowi, którym wkrótce będzie zarządzał, życzę sukcesu w wypełnianiu podwójnej roli – dodaje Ebel.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

70 przewoźników wjechało na platformę SuperPKS

Neobus, PKS Poznań, PKS Łosice, Telesfor, PKS Głogów, PKS Kamienna Góra, NKA Kruszwica, PKS ...

Grecja: rozpoczął się strajk generalny

Zorganizowały go największe związki zawodowe sektora prywatnego i sfery budżetowej oraz średnich przedsiębiorstw, handlowców ...

Kos skorzysta jeszcze z niższego VAT-u

VAT na Kos, Lesbos, Chios, Samos i Leros nadal będzie o 30 procent mniejszy ...

Kolejna linia lotnicza ogłosiła upadłość

Primera Air to trzeci europejski przewoźnik lotniczy, który w ostatnich tygodniach zakończył działalność. Wcześniej ...

Betlej: Powoli kończy się era prostego składania wycieczek

Coraz gorsze perspektywy ma działalność stricte touroperatorska. Na świecie, za sprawą cyfryzacji, nowych technik ...

Belgijski „Rolnik szuka żony” w Polsce

Uczestnicy belgijskiej wersji reality show „L’Amour est dans le pré”, odpowiednika polskiego „Rolnik szuka ...