Itaka uruchamia własne rejsy na Kanary

materiały prasowe

Tego jeszcze w historii branży turystycznej w Polsce nie było. Największy krajowy touroperator, Itaka, wynajął dla swoich klientów na sezon zimowy cały statek wycieczkowy

Jak informuje touroperator, statek pod nazwą Ocean Majesty ma 7 pokładów pasażerskich, 9 typów kabin, dwie restauracje, sześć barów, salę kinową, basen „i wiele innych atrakcji”. Może zabrać na raz 620 pasażerów i 250 osób załogi.

Itaka wynajęła go w całości, żeby polscy klienci czuli się swobodnie i mogli podczas rejsów rozmawiać z obsługą w swoim języku.

Touroperator przygotował osiem różnych tras rejsów, obejmujących Wyspy Kanaryjskie, Maderę i Maroko. Jak przypomina Ewa Maruszak, odpowiedzialna w Itace za kontakty z mediami, Wyspy Kanaryjskie to dla Itaki kierunek o strategicznym znaczeniu’ – to właśnie tu ma siedzibę spółka Fit Canarias – agencja założona przez biuro podróży i obsługująca jej klientów na wszystkich Wyspach Kanaryjskich. To ona będzie organizować wycieczki i przejazdy w poszczególnych portach dla turystów, który przypłyną Majestykiem. „Ciekawe i urozmaicone wycieczki fakultatywne z każdego portu, do którego zawija statek, pozwalają wybrać inny program zwiedzania na każdy dzień i odkrywać nowe, piękne miejsca” – zapewnia Maruszak.

„Pod żaglami Itaki” Ocean Majesty będzie pływać od 7 listopada 2017 roku do 3 kwietnia 2018 roku.

Przypomnijmy, że Itaka zaoferowała klientom również rejsy na lato. Tym razem po Morzu Śródziemnym („Itaka zaprasza na rejs po Balearach”) i na statku tylko częściowo zarezerwowanym na jej potrzeby. Jak nam mówił jednak w marcu prezes Mariusz Jańczuk, touroperator myśli o zmianie zaplanowanego statku trzygwiazdkowego Louis Aura na jednostki o wyższej kategorii.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Turystyczna branża europejska: Czas odmrażać granice

Zgodnie ze stanowiskiem Komisji Europejskiej apelujemy o cofanie ograniczeń w podróżowaniu po kontynencie i ...

DRV: Internetowi rosną w siłę

Wkrótce znaczenie dla branży turystycznej będzie miało już nie to, czy klienci kupili wakacje ...

Traveldata: Wizz Air i Ryanair mogą wyjść z kryzysu wzmocnione

Wizz Air i Ryanair, są w obecnym kryzysie w najlepszej sytuacji finansowej na rynku ...

Francja płonie: 3 tysiące ewakuowanych turystów

Około 10 tysięcy ludzi ewakuowano w nocy z powodu nowych pożarów, które wybuchły około ...

Świnoujski Radisson Blu ma już pierwszy pokój

Pierwsi goście przyjadą do świnoujskiego Radissona w lipcu. Czekać na nich będzie 340 pokojów ...