OSAT zaakceptował umowę agencyjną z Tourasią

Materiały promocyjne

Kierownictwo Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Agentów Turystycznych zawiadomiło swoich członków, że zaakceptowało umowę, jaką nowe biuro podróży Tourasia, proponuje agentom

Tourasia to nowy na polskim rynku turystycznym touroperator, który należy do firmy o tej samej nazwie, pochodzącej ze Szwajcarii. Tourasia specjalizuje się w organizowaniu wyjazdów do Azji Południowo-Wschodniej (czytaj: „Tourasia obiecuje Azję od A do Z”).

Firmie zależy na współpracy z agentami turystycznymi („Tourasia: Polegamy na agentach turystycznych”). Przygotowała więc wzór umowy, który zamierzała rozesłać niezależnym agentom. Przedtem jednak postanowiła jej kształt skonsultować z OSAT-em. Z naszych informacji wynika, że organizacja agentów zaproponowała naniesienie w dokumencie zdecydowanych zmian, dzięki którym agenci staliby się partnerem touroperatora. Biuro podróży zgodziło się poprawić umowę.

Dzisiaj zarząd OSAT-u ogłosił członkom, że zaakceptował kształt umowy. „Umowa dobrze zabezpiecza interesy agenta turystycznego i nie ma w niej zapisów, które mogłyby by być interpretowane na naszą niekorzyść” – napisano w komunikacie.

I przypomniano, że w ostatnich miesiącach Tourasia to kolejny touroperator po Grecosie Holiday, Sun & Funie i ETI, który swoją umowę agencyjną skonsultował z OSAT-em. „Cieszy nas, że na naszym rynku konsultacja z OSAT i przygotowanie odpowiedniej umowy agencyjnej odpowiednio zabezpieczającej interesy touroperatora i agenta staje się normą” – podsumowują władze organizacji.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Z Kilimandżaro do departamentu turystyki

Zespół departamentu turystyki w Ministerstwie Sportu i Turystyki zasiliła Karina Rybarczyk, przewodnik miejski z ...

TO BYŁ ROK… Tutak: Kryzys zintegrował branżę turystyczną

Pandemia przypomniała, że aby być skutecznym, musimy mówić jednym głosem. Chociaż mam poczucie, że ...

Wielka Brytania rozważa wprowadzenie podatku ekologicznego

Brytyjski Departament Transportu konsultuje pomysł wprowadzenia podatku ekologicznego na wszystkie środki transportu. Turyści mieliby ...

Bez spodni do metra? Tylko dla odważnych

Jazda metrem bez spodni, za to z kamienną twarzą, w zimny styczniowy dzień to ...

Niemiecki Small Planet niewypłacalny

Spółka Small Planet w Niemczech złożyła wniosek do sądu o ogłoszenie niewypłacalności. Centrala holdingu ...

PKP PLK: Nowa aplikacja z rozkładem jazdy pociągów

Można śledzić położenie pociągu i ewentualne zmiany w podróży – to jedna z funkcji ...