Wyszukiwarki łaskawsze dla portfeli agentów

Pixabay

Niemiecki Traveltainment stworzył narzędzie, które pozwala agentom eksponować na stronie internetowej oferty z najlepszą prowizją dla sprzedawcy

System Boost powstał z myślą o agentach internetowych – informuje portal branżowy FVW. Dzięki niemu biura będą mogły jeszcze dokładniej sterować wynikami wyszukiwania oferty na stronach.

– Do tej pory biura internetowe mogły sortować propozycje wyjazdów tylko po cenie lub po ocenie. W przyszłości będą miały możliwość prezentować wyniki według indywidualnych kryteriów i dzięki temu wyróżnić się na tle konkurencji – mówi Carlo Matic, prezes Interactive Pioneers Travel, partnera projektu.

Narzędzie będzie wdrażane w przyszłym roku w systemie rezerwacyjnym Bistro należącym do Traveltainment.

Dzięki Boost każdy agent może samodzielnie ustawić kryteria, według których system przesortuje ofertę dla klienta. Wśród nich znalazły się kierunki wakacyjne ustawiane według terminu wyjazdu. Widoczne będą też wskaźniki pokazujące, jak szybko zmienia się dostępność i cena.

– Agenci internetowi będą w pełni zarządzać wynikami wyszukiwań – podkreśla Matic. – Boost jest świetnym uzupełnieniem dla Traveltainmentu i wielkim krokiem naprzód dla agentów internetowych – uważa Bernhard Steffens, prezes Traveltainment.

Przykładowo biura mogą usuwać z listy oferty niskiej jakości, a tym samym poprawiać obsługę klienta. Steffens zwraca uwagę, że Boost umożliwia stosowanie według różnych kryteriów. – Ktoś będzie ustawiał (wyniki wyszukiwania) po prowizji, ktoś inny po jakości, a kolejny po wskaźniku konwersji – wymienia prezes. Narzędzie będzie też pomocne przy prowadzeniu akcji specjalnych z wybranymi touroperatorami.

Boost ma być w przyszłości rozwijany i dostosowany do innych systemów komunikacji z klientem, na przykład do profili firmowych na Facebooku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Po Luksemburgu podróż za darmo

Luksemburg jest pierwszym krajem na świecie, który wprowadził darmowy transport publiczny. W sobotę Luksemburczycy ...

Teneryfa – osiem godzin bez prądu

Prawie milion ludzi, mieszkańców i turystów, na hiszpańskiej Teneryfie było przez niemal dziewięć godzin ...

Zwiedzanie Częstochowy autobusem za darmo

Po częstochowskich ulicach zaczął kursować zabytkowy turystyczny autobus linii 034. Skorzystanie z niego nic ...

Airbnb wygrywa z Monachium

Airbnb nie musi przekazywać Monachium danych osób, które w portalu wystawiają swoje lokale na ...

Emirates wznowią połączenia do kolejnych miast

Od 15 czerwca linia lotnicza z Dubaju wznowi połączenia do 16 miast, po tym ...

ITB: W pięć dni dookoła świata

10 tysięcy wystawców ze 181 krajów, a wśród nich sześć polskich regionów – dzisiaj ...