TUI: Przez żołądek do serca turysty

Pixabay

Jedzenie serwowane turystom powinno być ekologiczne i sprowadzane od lokalnych przedsiębiorców – stwierdził koncern TUI. Dopilnować tego ma TUI Care Foundation

Jako pierwsza do realizacji programu „Local food workshops” wybrana została Kreta. Gubernator wyspy Stavros Arnaoutakis, przewodniczący rady TUI Care Foundation Thomas Ellerbeck, dyrektor regionalny na wschodni basen Morza Śródziemnego w TUI Destination Services Michael Mavropoulos i doradca w greckim Ministerstwie Turystyki Angeliki Chondromatidou, spotkali się podczas inauguracji projektu z ponad 80 wytwórcami win, właścicielami plantacji oliwek i przedstawicielami różnych grup hotelowych. Ma to zacieśnić współpracę między przedstawicielami dwóch najważniejszych sektorów lokalnej gospodarki – turystyki i rolnictwa.

Fundacja TUI, organizacja Futouris i lokalne stowarzyszenie The Local Food Experts zapowiedziały, że będą pomagać nawiązywać bezpośrednie kontakty biznesowe między producentami produktów spożywczych i przedsiębiorcami turystycznymi. Da to Krecie szansę na stanie się wzorem w zdrowym żywieniu turystów.

– Projekt ten pokazuje, jak duże znaczenie ma turystyka dla lokalnej ekonomii i tworzenia miejsc pracy. Aby wszyscy – goście, miejscowi przedsiębiorcy i mieszkańcy – mogli z niej korzystać, niezbędna jest bliska współpraca sektora turystycznego z rolnikami i przedsiębiorcami. Razem musimy zrozumieć, co liczy się dla klientów odwiedzających wakacyjny region – mówi Ellerbeck. Jego zdaniem do najważniejszych zadań branży turystycznej należy teraz otwarcie się na lokalne produkty, miejscowe zwyczaje i doświadczenia.

W wypadku Krety w centrum przedsięwzięcia znalazły się wino i oliwa. TUI zamierza organizować wycieczki do winnic i na plantacje oliwek. Zapowiada, że chce wykorzystywać w hotelowych restauracjach więcej lokalnych produktów i poprawić ich jakość.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

TU Europa: W razie kłopotów dogadamy się za ciebie

Ubezpieczenie podróżne Travel World, oferowane przez Towarzystwo Ubezpieczeń Europa, jest dostępne w nowej odsłonie. ...

Chorwacja podnosi podatek turystyczny

O 25 procent wzrośnie podatek turystyczny w Chorwacji. Nowe stawki zaczną obowiązywać od 2019 ...

Rainbow – wysyp nowości na przyszłe lato

Lefkada i Tassos w Grecji, Krk w Chorwacji, Macedonia, zachodnia Sardynia i więcej plaż ...

Związkowcy z LOT: Strajk będzie bezterminowy

Związkowcy zrzeszeni w sześciu związkach zawodowych działających w LOT zapowiedzieli, że 1 maja rozpoczną ...

Rainbow: Zima sprzedaje się z nadwyżką

O 15,2 procent w porównaniu z poprzednim rokiem wzrosła sprzedaż wyjazdów na zimę 2019/2020 ...

Hampton by Hilton otworzy w Polsce nowe hotele

Obiekt w Białymstoku ma powitać gości jeszcze w tym roku, w Tarnowie Podgórnym w ...