TUI: Przez żołądek do serca turysty

Pixabay

Jedzenie serwowane turystom powinno być ekologiczne i sprowadzane od lokalnych przedsiębiorców – stwierdził koncern TUI. Dopilnować tego ma TUI Care Foundation

Jako pierwsza do realizacji programu „Local food workshops” wybrana została Kreta. Gubernator wyspy Stavros Arnaoutakis, przewodniczący rady TUI Care Foundation Thomas Ellerbeck, dyrektor regionalny na wschodni basen Morza Śródziemnego w TUI Destination Services Michael Mavropoulos i doradca w greckim Ministerstwie Turystyki Angeliki Chondromatidou, spotkali się podczas inauguracji projektu z ponad 80 wytwórcami win, właścicielami plantacji oliwek i przedstawicielami różnych grup hotelowych. Ma to zacieśnić współpracę między przedstawicielami dwóch najważniejszych sektorów lokalnej gospodarki – turystyki i rolnictwa.

Fundacja TUI, organizacja Futouris i lokalne stowarzyszenie The Local Food Experts zapowiedziały, że będą pomagać nawiązywać bezpośrednie kontakty biznesowe między producentami produktów spożywczych i przedsiębiorcami turystycznymi. Da to Krecie szansę na stanie się wzorem w zdrowym żywieniu turystów.

– Projekt ten pokazuje, jak duże znaczenie ma turystyka dla lokalnej ekonomii i tworzenia miejsc pracy. Aby wszyscy – goście, miejscowi przedsiębiorcy i mieszkańcy – mogli z niej korzystać, niezbędna jest bliska współpraca sektora turystycznego z rolnikami i przedsiębiorcami. Razem musimy zrozumieć, co liczy się dla klientów odwiedzających wakacyjny region – mówi Ellerbeck. Jego zdaniem do najważniejszych zadań branży turystycznej należy teraz otwarcie się na lokalne produkty, miejscowe zwyczaje i doświadczenia.

W wypadku Krety w centrum przedsięwzięcia znalazły się wino i oliwa. TUI zamierza organizować wycieczki do winnic i na plantacje oliwek. Zapowiada, że chce wykorzystywać w hotelowych restauracjach więcej lokalnych produktów i poprawić ich jakość.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

EasyJet Holidays wchodzi na rynek

W Wielkiej Brytanii pojawi się nowy touroperator – easyJet Holidays. Na początek zaoferuje ponad ...

Brytyjczycy sprawdzą, jak Airbnb chroni klientów

Należy szybko wyjaśnić kwestie związane z bezpieczeństwem klientów rezerwujących przez platformy typu Airbnb – ...

Udana przedsprzedaż Lata 2020 w Rainbow

Biuro podróży Rainbow informuje, że od momentu rozpoczęcia sprzedaży wyjazdów na lato 2020 roku ...

Emirates i flydubai łączą siatki rejsów

Dubajscy przewoźnicy lotniczy Emirates i flydubai zawarli umowę o partnerstwie. Będą wykorzystywać swoje siatki ...

Grecja – hotele sezonowe otworzą się na końcu

W Grecji działają już pierwsze sklepy i usługi. Jednak przywracanie wszystkich pozostałych obiektów i ...

W biurach podróży Egipt najtańszy

Bohaterem minionego tygodnia w biurach podróży była Grecja. Mimo pewnego zastoju udało jej się ...