Agenci turystyczni nie zobaczą już pieniędzy klientów

Pixabay

Od przyszłego roku agenci sprzedający powiązane usługi turystyczne muszą ubezpieczać się od bankructwa, jeśli chcą przyjmować zapłatę od klientów. Niemieccy touroperatorzy proponują więc, że sami przyjmą pieniądze

Niektórzy niemieccy touroperatorzy, w tym DER Touristik, sprzedają nie tylko typowe imprezy pakietowane, ale również imprezy składające się z pojedynczych usług turystycznych, które agenci samodzielnie dobierają, czerpiąc z oferty koncernu. Kiedy zaczną obowiązywać przepisy implementujące nową unijną dyrektywę turystyczną, tego rodzaju wyjazdy, choć de facto firmowane przez organizatora, będą miały status powiązanych usług turystycznych. Ich sprzedaż i przyjmowanie wpłaty będą pociągały za sobą konieczność ubezpieczenia biura agencyjnego od niewypłacalności.

DER Touristik, który zarządza markami Dertour, Meier’s Weltreisen i ADAC Reisen, do tej pory nie przyjmował od klientów wpłat bezpośrednich. Turyści regulowali należności u agenta. W przyszłości ma się to zmienić, a klienci będą mogli zapłacić za wyjazd także u touroperatora – informuje portal Travel Talk. Na razie nie wiadomo jeszcze, kiedy usługa wejdzie w życie. Firma obiecuje, że w stosownym czasie poinformuje o tym swoich agentów.

W ostatnim okresie coraz więcej niemieckich organizatorów przyjmuje wpłaty bezpośrednie od klientów. Wcześniej agenci nie chcieli się na to godzić, bo pieniądze pomagały im utrzymać płynność finansową. Nie musieli też przekazywać touroperatorom pełnych danych osobowych gości.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Lecisz do Hiszpanii? Nie zapomnij kodu QR

Przed podróżą do Hiszpanii wypełnij w internecie formularz o swoim zdrowiu. Dzięki temu dostaniesz ...

Senat USA: Nie wolno wyrzucać ludzi z samolotów

Amerykański Senat przyjął ustawę, która między innymi nakazuje Federalnemu Urzędowi do spraw Lotnictwa, określenie ...

Parki rozrywki też chcą być odmrożone. „Zapomniano o nas”

Ogłaszając odmrożenie zajęć sportowych i innych aktywności na świeżym powietrzu rząd zapomniał o wesołych ...

Zagraniczni turyści w Niemczech – Polacy w pierwszej trójce

W ubiegłym roku niemiecka turystyka przyjazdowa poniosła ogromne straty, jednocześnie wzrosło znaczenie europejskich rynków ...

Strajk ostrzegawczy niemieckich kolei

Od piątej rano do godziny 9 trwa strajk ostrzegawczy na niemieckich kolejach Deutsche Bahn. ...

Traveldata: Może po wyborach ludzie pomyślą o wakacjach?

Obawy o zdrowie i portfele powodują, że trudno o popyt na wycieczki zagraniczne. W ...