Agenci turystyczni nie zobaczą już pieniędzy klientów

Pixabay

Od przyszłego roku agenci sprzedający powiązane usługi turystyczne muszą ubezpieczać się od bankructwa, jeśli chcą przyjmować zapłatę od klientów. Niemieccy touroperatorzy proponują więc, że sami przyjmą pieniądze

Niektórzy niemieccy touroperatorzy, w tym DER Touristik, sprzedają nie tylko typowe imprezy pakietowane, ale również imprezy składające się z pojedynczych usług turystycznych, które agenci samodzielnie dobierają, czerpiąc z oferty koncernu. Kiedy zaczną obowiązywać przepisy implementujące nową unijną dyrektywę turystyczną, tego rodzaju wyjazdy, choć de facto firmowane przez organizatora, będą miały status powiązanych usług turystycznych. Ich sprzedaż i przyjmowanie wpłaty będą pociągały za sobą konieczność ubezpieczenia biura agencyjnego od niewypłacalności.

DER Touristik, który zarządza markami Dertour, Meier’s Weltreisen i ADAC Reisen, do tej pory nie przyjmował od klientów wpłat bezpośrednich. Turyści regulowali należności u agenta. W przyszłości ma się to zmienić, a klienci będą mogli zapłacić za wyjazd także u touroperatora – informuje portal Travel Talk. Na razie nie wiadomo jeszcze, kiedy usługa wejdzie w życie. Firma obiecuje, że w stosownym czasie poinformuje o tym swoich agentów.

W ostatnim okresie coraz więcej niemieckich organizatorów przyjmuje wpłaty bezpośrednie od klientów. Wcześniej agenci nie chcieli się na to godzić, bo pieniądze pomagały im utrzymać płynność finansową. Nie musieli też przekazywać touroperatorom pełnych danych osobowych gości.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Jaskółka z Brukseli zapowiada otwarcie granic?

Za kilka dni, 13 maja, Komisja Europejska ogłosi wskazówki dotyczące reżimu sanitarnego w turystyce ...

Brytyjscy agenci: Dwa biura podróży to za mało

Po upadku Thomasa Cooka brytyjskim agentom turystycznym niebezpiecznie skurczyła się możliwość wyboru ofert biur ...

Lubuskie inwestuje w nowe ścieżki dla rowerzystów

W gminach Babimost, Kargowa i Zbąszynek powstaną nowe ścieżki rowerowe o łącznej długości ponad ...

Jaki namiot rodzinny wybrać? Poradnik dla rodziny w podróży

Wybór namiotu wcale nie jest prostą sprawą. Bardzo łatwo jest zgubić się w ogromie ...

WSTiE przeszkoli menedżerów turystyki medycznej

Marketing w turystyce zdrowotnej, organizacja turystyki zdrowotnej na świecie, obsługa pacjenta zagranicznego, zarządzanie wellness ...

Wakacje na Bali? Zapraszamy, ale tylko po ślubie

Zamieszkanie we wspólnym pokoju przez parę, która nie jest małżeństwem będzie wkrótce karane. A ...