Wjazd na Zanzibar dalej bez szczepień

Itaka

Informacja z Niemiec była myląca – nic się nie zmieniło w kwestii wjazdu turystów na Zanzibar

W sobotę informowaliśmy, w ślad za komunikatem niemieckiego MSZ i podobnych informacji z niemieckiej prasy branżowej, że zmieniły się zasady dotyczące warunków wjazdu na wyspę Zanzibar należącą do Tanzanii. Z tych enuncjacji wynikało, że przed wyjazdem należy zaszczepić się przeciwko żółtej gorączce (czytaj: „Bez szczepień na żółtą febrę nie ma wjazdu na Zanzibar?”).

Okazuje się jednak, że zasady wyjazdu pozostały te same – jeśli ktoś przybywa na wyspę samolotem, nie potrzebuje tych szczepień. – Nie dotarły do nas żadne informacje na temat zmian w prawie w zakresie przekraczania granicy tanzańskiej – mówi nam polski konsul rezydujący w Dar es Salaam w Tanzanii Ewelina Lubieniecka.

– Jesteśmy w ciągłym kontakcie z konsulami innych państw członkowskich Unii Europejskiej w Tanzanii – taka zmiana w prawie, byłaby niechybnie odnotowana i szeroko komentowana w tym gronie – wyjaśnia.

Jak dodaje, zgodnie z tanzańskim prawem turyści przybywający z krajów, w których żółta gorączka nie jest endemiczna, nie muszą przedstawiać potwierdzenia szczepienia na żółtą gorączkę po przybyciu do Tanzanii lądowej lub na Zanzibar (chyba, że w trakcie podróży mieli 12-godzinną przesiadkę w państwie, w którym żółta febra jest endemiczna).

– Jest to jednak informacja na temat stanu prawnego, a nie na temat praktyki urzędniczej na przejściach granicznych w Tanzanii lądowej czy na Zanzibarze – wyjaśnia konsul. – Odnotowano pojedyncze sytuacje, że osoby przybywające na Zanzibar były proszone o przedstawienie żółtej książeczki, potwierdzającej szczepienie na żółtą gorączkę, mimo że przylatywały z kraju, gdzie ta choroba nie jest endemiczna.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Polacy opuszczają grupę C, znów będą mogli latać na Cypr

Na początku przyszłego roku Cypr zniesie zakaz podróżowania lub poluzuje ograniczenia wobec między innymi ...

Wrocław: Zaskakująca dynamika wzrostu czarterów

O 16 procent wzrosła rok do roku liczba pasażerów w listopadzie na lotnisku we ...

POT: Przez film do serc Koreańczyków

Agent z Korei Południowej wykonując zadania na terytorium Korei Północnej zakochuje się w agentce ...

Duński Albatros wyląduje na Marszałkowskiej

Zwiedzanie USA śladami muzycznych legend, tropienie dzikich zwierząt w RPA, poznawanie kultury Japonii czy ...

Francja, Japonia, Rosja i Azerbejdżan chcą Expo

Cztery kraje – Francja, Japonia, Rosja i Azerbejdżan – zgłosiły swoje kandydatury do organizacji ...

IGHP ma nowego dyrektora w Wielkopolsce

Dyrektor hotelu Mercure Poznań Centrum Marcin Procajło został dziś dyrektorem regionalnym Izby Gospodarczej Hotelarstwa ...