Polski Air Club w holenderskich rękach

Materiały promocyjne

Holenderska firma specjalizująca się w organizowaniu podróży służbowych, BCD Travel, kupiła polskiego agenta i organizatora turystycznego Air Club Centrum Podróży

Firmy współpracują ze sobą od 12 lat. W tym czasie zdołały dobrze poznać swoje cele biznesowe i kulturę pracy. Od 2016 roku Air Club jest oficjalnym przedstawicielem BCD Meetings&Events na Polskę. – To przejęcie to naturalny kolejny krok. Poszerzanie sieci idealnie wpisuje się w stałe dążenie do rozwoju – zapewnia prezes na Europę, Bliski Wschód i Afrykę w BCD Travel Stewart Harvey.

– Cieszymy się z szansy, jaką daje nam ta transakcja – dodaje prezes Air Club Stanisław Modliński i dodaje, że jest przekonany, że połączenie przedsiębiorstw przyniesie korzyść zarówno klientom, jak i pracownikom. Ci ostatni skorzystają dzięki lepszym możliwościom rozwoju kariery zawodowej.

Air Club Centrum Podróży powstało w 1990 roku. Zatrudnia 100 osób, które nadal będą wykonywać swoją pracę w siedzibie w Warszawie. Firma sprzedaje bilety lotnicze (jest agentem IATA), promowe i noclegi, pośredniczy w wynajmowaniu samochodów, organizuje wyjazdy na targi i kongresy, szyte na miarę i motywacyjne. Ma około 2 tysięcy instytucjonalnych klientów, wiele z tych firm korzysta z jej usług od początku jej istnienia. Wśród nich znajduje się ponad 100 przedsiębiorstw międzynarodowych. Jest też przedstawicielem w Polsce oferującego luksusowe podróże biura Club Mediterranée.

BCD Group jest jednym z liderów rynku w swojej kategorii. Firma, założona w 1975 roku przez Johna Fenrerea van Vlissingena, składa się z BCD Travel (zarządzanie podróżami służbowymi na świecie), Travix (podróże online: CheapTickets, Vliegwinkel, BudgetAir, Flugladen i Vayama), Park’N Fly (parkingi na lotniskach), Airtrade Holland (konsolidator) i spółki joint venture Parkmobile International (elektroniczne i cyfrowe rozwiązania dla parkingów). Grupa zatrudnia ponad 14 tysięcy pracowników i działa w 108 krajach. Jej roczny obrót, wliczając w to franczyzy (10,4 miliarda dolarów), wynosi 26,4 miliarda dolarów.

Przejęcie Air Club Travel to jedna z wielu inwestycji, jakich w zeszłych latach dokonał BCD Travel. Dzięki tej strategii firma rozwija się nie tylko w Europie, ale też w innych częściach świata.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Wakacje.pl: Rodziny znowu jeżdżą do Egiptu

W pierwszej połowie lata na wakacje za granicę wyjechało o 46 procent więcej dzieci ...

Zmiana pokoleniowa w Neckermannie – oficjalny komunikat

Dziękujemy Krzysztofowi za 22 lata wybitnej, pełnej zaangażowania i pasji pracy – mówi dyrektor ...

Zakopane będzie miało centrum komunikacyjne

Zakopane otrzymało 21 milionów złotych dotacji z funduszy unijnych na budowę centrum komunikacyjnego przy ...

Biuro podróży: Tylko 0,3 procent klientów z koronawirusem

Niemieckie biuro podróży FTI wysłało w sierpniu i wrześniu do Turcji 60 tysięcy turystów. ...

Hampton otwiera się na Mokotowie

Hampton by Hilton Warsaw Mokotów, hotel w środku biurowej części Mokotowa, rozpocznie działalność na ...

Lokalni agenci ważni dla brytyjskich turystów

Klienci preferują znanych touroperatorów i popularne portale rezerwacyjne, ale cenią też lokalne biura agencyjne ...