Niemiecki turysta podpisze się przez internet

Pixabay

Zgodnie z unijnym prawem, nawet jeśli klienci biura podróży obsługiwani są przez telefon, i tak muszą podpisać, że wiedzą, jaki wyjazd kupują i kto odpowiada za jego realizację. Niemcy mają już jednak narzędzia, by rozwiązać tę kwestię on-line

1 lipca 2018 roku wejdą w życie przepisy wprowadzające dyrektywę unijną o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych. Zgodnie z nimi agenci będą zobowiązani do uzyskania podpisu klientów pod formularzami, które informują ich o rodzaju kupowanego wyjazdu (w zależności, czy jest to pakiet od touroperatora, powiązana usługa turystyczna lub pojedyncza usługa) i o tym, kto i w jakim zakresie odpowiada za jego realizację. Podpisy trzeba uzyskać, nawet, jeśli turysta obsługiwany jest przez telefon.

Niemiecka firma technologiczna Bewotec przygotowała już rozwiązanie dla My Jack, jednego z systemów do obsługi klientów – informuje portal Travel One. Dzięki programowi turyści będą mogli podpisać formularze na swoim smartfonie. Po założeniu rezerwacji agenci wyślą im dokumenty w formacie PDF. Po ich otwarciu których na ekranie pojawi się miejsce na złożenie podpisu. Turyści będą  mogli podpisać się placem lub rysikiem i odsyłać dokumenty agentom on-line.

– Z prawnego punktu widzenia takie podpisy są ważne. Będą one automatycznie zapisane w My Jack – mówi Bernhard Koller, prezes Bewotec. Funkcja będzie dostępna od października.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Litewski Small Planet: Tylko restrukturyzacja lub inwestor mogą nas uratować

Small Planet na Litwie ogłosił, że rozpoczął restrukturyzację. W ten sposób chce się uchronić ...

Prezes POT: Pokażemy Polskę otwartą, gościnną i bezpieczną

Zmieniło się podejście do turystyki. Traktujemy ją jako gałąź gospodarki, w którą warto inwestować. ...

Agenci turystyczni wyszli na ulice, by walczyć o pomoc finansową

„Ratujcie agentów turystycznych” to hasło demonstracji w niemieckich miastach, w których udział wzięły tysiące ...

Anex Tour przejął dwa biura podróży Thomasa Cooka

Öger Tours i Bucher Reisen to dwie marki touroperatorskie niemieckiego Thomasa Cooka, które właśnie ...

Przewoźnicy autokarowi proszą rząd o pomoc

Do 13 marca rząd zaproponuje branży transportowej formy pomocy w kryzysie wywołanym koronawirusem. Stach ...

Polska na celowniku Madagaskaru

Europę Wschodnią traktujemy od tego roku priorytetowo – zapewniał przedstawiciel Narodowej Organizacji Turystycznej Madagaskaru, ...