DER Touristik powiększa ofertę na lato

AFP

Jeszcze więcej Grecji, Włoch, Chorwacji i kolejne hotele na Majorce na zasadzie wyłączności – to plan DER Touristik na sezon letni 2018 roku

Touroperator zapowiada, że najpopularniejsze kierunki minionego sezonu letniego zostaną w przyszłym roku rozbudowane. Koncern przygotowuje też szerszą ofertę wypoczynku na morzu. – Podczas lata 2018 roku postawimy przede wszystkim na te kierunki i oferty, które już tego lata cieszyły się największym popytem. Dotyczy to wakacji typowo wypoczynkowych, na przykład w Grecji, we Włoszech, Chorwacji i na Majorce, a także rejsów wycieczkowych – informuje René Herzog, prezes DER Touristik na Europę Środkową. Herzog podkreśla, że firma jest dobrze przygotowana do kolejnego sezonu i zawczasu zabezpieczyła dla swoich klientów odpowiednią liczbę miejsc w obiektach noclegowych. Wiele hoteli zostało zakontraktowanych na zasadzie wyłączności.

Przewidywania co do popularności poszczególnych krajów i regionów w kolejnym sezonie znajdują potwierdzenie w statystykach. Przykładowo, liczba rezerwacji do Egiptu, Bułgarii, na Dominikanę, do Grecji, Włoch, Chorwacji, Kanady i Tunezji urosła o ponad 10 procent. Właśnie dlatego koncern rozbudowuje ofertę w tych kierunkach. I tak na Wyspy Kanaryjskie latać będzie 15 jego czarterów, a oferta wyjazdów do Grecji powiększy się o 17 rejsów. W tym ostatnim kraju do programu wejdzie również 25 nowych obiektów. Latem 2018 roku będzie można spędzić też greckie wakacje na morzu, korzystając z oferty rejsów wycieczkowych na statkach Aida, które popłyną w 6 nowych tras rozpoczynających się na Korfu i na Majorce. W Tunezji, w Hammamecie, pojawi się nowy, własny hotel z sieci lti. Touroperator podwoił też program wycieczek lotniczych do Egiptu.

W segmencie dalekich podróży większą ofertę mają marki Dertour, Meiers Weltreisen i ADAC Reisen w Ameryce Północnej, Namibii i RPA. Klienci podróżujący z Dertourem, ITS, Jahn Reisen i Meiers Weltreisen będą mogli spędzić urlop na dominikańskim półwyspie Samana, na który w wakacje z Frankfurtu poleci cały czarter.

Herzog podkreśla, że obecnie wczesna rezerwacja jest szczególnie ważna. – Klienci koncentrują się na zaledwie kilku wybranych kierunkach, szczególnie dotyczy to regionu Morza Śródziemnego i takich krajów jak Hiszpania, Włochy, Grecja czy Chorwacja – mówi prezes. Jak dodaje, kto z wyprzedzeniem nie wykupi wyjazdu, będzie zmuszony wybierać z tego, co będzie dostępne. A to oznacza ryzyko, że cena, hotel czy okres podróży nie będą zgodne z jego oczekiwaniami.

W przyszłym roku ceny w DER Touristik nie zmienią się szczególnie. I choć w niektórych krajach koszt zakwaterowania wzrósł, to dzięki niższym cenom przelotów udało się uniknąć podwyżek. Przy dojeździe własnym pojawią się zarówno korzystniejsze oferty (na przykład 8-procententowy spadek cen w Wielkiej Brytanii), jak i droższe (około 5-procentowa podwyżka we Włoszech) niż w zeszłym roku.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Büchner do O’Leary’ego: Zacznij być liderem

W kontaktach z załogą i klientami powinieneś zacząć zachowywać się w sposób przystający liderowi ...

Amerykanie mają zakaz podróżowania do Korei Północnej

Departament Stanu USA oficjalnie ogłosił wprowadzenie od 1 września zakazu podróżowania amerykańskich obywateli do ...

Chorwacja podnosi podatek turystyczny

O 25 procent wzrośnie podatek turystyczny w Chorwacji. Nowe stawki zaczną obowiązywać od 2019 ...

Prezes POT szuka zastępcy

Polska Organizacja Turystyczna ogłosiła konkurs na stanowisko wiceprezesa. Wakuje ono od listopada. Poprzedni wiceprezes, ...

Od września więcej połączeń krajowych w Locie

Z początkiem września LOT przywróci rejsy z Warszawy do Bydgoszczy i Lublina. W siatce ...

W Grecosie ruszył First Deal 2019

Biuro podróży Grecos Holiday informuje, że w sobotę rozpoczęło sprzedaż wyjazdów na przyszły rok ...