Lidl przejmuje JT Touristik

Facebook

Syndyk zajmujący się likwidacją niemieckiego touroperatora JT Touristik sprzedał go Lidlowi. Marka ma pozostać na rynku, ale z firmą rozstaje się jej założycielka i prezes – Jasmin Taylor

Syndyk Stephan Thiemann zdecydował o sprzedaży JT Touristik niemieckiej sieci spożywczej Lidl, która jest właścicielem Lidl-Reisen – informuje portal branżowy Travel Talk. Zgodnie z umową marka touroperatora zostanie utrzymana, a wszyscy pracownicy (60 osób) nadal będą w niej zatrudnieni. Z początkiem roku ze spółki odejdzie jedynie Jasmin Taylor, założycielka i dotychczasowa prezes JT Touristik.

– Cieszę się i jestem dumna, że mogę oddać moją firmę i pracowników w ręce przedsiębiorstwa znanego w całej Europie i cieszącego się dobrą opinią. Przed JT Touristik otwierają się tym samym perspektywy, które przyniosą korzyści naszym klientom, partnerom i współpracownikom – mówi Jasmin Taylor. W niemieckiej branży spekuluje się już, że Taylor chce otworzyć nową firmę specjalizującą się w wyjazdach luksusowych.

Klienci JT Touristik nie muszą się martwić o swoje wycieczki. Lidl zapowiada, że wszystkie imprezy, które zostały dotychczas zarezerwowane, nawet z wylotem w przyszłym roku, odbędą się zgodnie z planem. Kolejne zostaną udostępnione do sprzedaży od połowy stycznia.

Niemieckie media już w zeszłym tygodniu informowały o zainteresowaniu Lidla JT Touristik. Umowa w tej sprawie została jednak podpisana dopiero w zeszłą sobotę. Transakcję musi zaakceptować jeszcze urząd antymonopolowy. Zakończenie całego procesu planowane jest na początek 2018 roku. – Od tego momentu kupujący przejmie działalność i będzie w pełni zarządzał przedsiębiorstwem – informuje syndyk.

Kwota zakupu nie została ujawniona. Według informacji portalu fvw nie przekracza 10 milionów euro. – Dzięki temu przejęciu wzmocnimy naszą działalność turystyczną. Know-how JT Touristik świetnie uzupełnia kompetencje, które budowaliśmy w ostatnich 10 latach – mówi Christoph Hahn, prezes działu podróży w Lidl E-Commerce International.

Lidl Reisen sprzedaje przede wszystkim oferty innych touroperatorów, ale od roku sam również zajmuje się organizacją wyjazdów.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Bawaria i Czechy pod śniegiem. Są ofiary

Z powodu opadów śniegu w trzech powiatach niemieckiego landu Bawaria – Traunstein, Miesbach i ...

Betlej: Turystyce przydałby się pomysł rządu

Wzrost gospodarczy hamuje, a rząd nie ma pomysłu, jak ożywić inwestycje i konsumpcję. Zamiast ...

Betlej: Agenci turystyczni tracą udziały, ale nie przychody

Przez ostatnie trzy lata agenci turystyczni tracili udziały w rynku sprzedaży wycieczek. Choć jednak ...

Phuket nie nadąża za własną popularnością

W tym roku na Phuket ma przyjechać 15 milionów gości. Popularność wyspy rośnie, a ...

Dynamiczne pakiety także z dojazdem pociągiem

Deutsche Bahn pracuje nad rozwiązaniem, które pozwoliłoby touroperatorom tworzyć dynamicznie pakiety turystyczne z wykorzystaniem ...

Orbis sprzedaje trzy toruńskie hotele

Sprzedaż trzech toruńskich hoteli – Mercure’a Toruń Centrum, ibisa budget Toruń i nieukończonego jeszcze ...