Lidl przejmuje JT Touristik

Facebook

Syndyk zajmujący się likwidacją niemieckiego touroperatora JT Touristik sprzedał go Lidlowi. Marka ma pozostać na rynku, ale z firmą rozstaje się jej założycielka i prezes – Jasmin Taylor

Syndyk Stephan Thiemann zdecydował o sprzedaży JT Touristik niemieckiej sieci spożywczej Lidl, która jest właścicielem Lidl-Reisen – informuje portal branżowy Travel Talk. Zgodnie z umową marka touroperatora zostanie utrzymana, a wszyscy pracownicy (60 osób) nadal będą w niej zatrudnieni. Z początkiem roku ze spółki odejdzie jedynie Jasmin Taylor, założycielka i dotychczasowa prezes JT Touristik.

– Cieszę się i jestem dumna, że mogę oddać moją firmę i pracowników w ręce przedsiębiorstwa znanego w całej Europie i cieszącego się dobrą opinią. Przed JT Touristik otwierają się tym samym perspektywy, które przyniosą korzyści naszym klientom, partnerom i współpracownikom – mówi Jasmin Taylor. W niemieckiej branży spekuluje się już, że Taylor chce otworzyć nową firmę specjalizującą się w wyjazdach luksusowych.

Klienci JT Touristik nie muszą się martwić o swoje wycieczki. Lidl zapowiada, że wszystkie imprezy, które zostały dotychczas zarezerwowane, nawet z wylotem w przyszłym roku, odbędą się zgodnie z planem. Kolejne zostaną udostępnione do sprzedaży od połowy stycznia.

Niemieckie media już w zeszłym tygodniu informowały o zainteresowaniu Lidla JT Touristik. Umowa w tej sprawie została jednak podpisana dopiero w zeszłą sobotę. Transakcję musi zaakceptować jeszcze urząd antymonopolowy. Zakończenie całego procesu planowane jest na początek 2018 roku. – Od tego momentu kupujący przejmie działalność i będzie w pełni zarządzał przedsiębiorstwem – informuje syndyk.

Kwota zakupu nie została ujawniona. Według informacji portalu fvw nie przekracza 10 milionów euro. – Dzięki temu przejęciu wzmocnimy naszą działalność turystyczną. Know-how JT Touristik świetnie uzupełnia kompetencje, które budowaliśmy w ostatnich 10 latach – mówi Christoph Hahn, prezes działu podróży w Lidl E-Commerce International.

Lidl Reisen sprzedaje przede wszystkim oferty innych touroperatorów, ale od roku sam również zajmuje się organizacją wyjazdów.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Izrael z nową kartą turystyczną i linią autobusową

Z kartą Israel Pass można podróżować środkami transportu publicznego oraz zwiedzać parki narodowe, a ...

Prezes POT: Mamy zadanie bez precedensu – uruchomić bon turystyczny

Ustawa o Polskim Bonie Turystycznym jest już podpisana przez prezydenta. Teraz powodzenie tego programu ...

Ruch na Lotnisku Chopina rósł w październiku

W październiku Lotnisko Chopina obsłużyło 1,69 miliona pasażerów, o 8,1 procent więcej niż rok ...

Wizz Air: Nie polecimy z Polski przed 6 czerwca

Wizz Air zawiesza wszystkie loty w polskiej siatce połączeń do 6 czerwca – ogłosił ...

Prezydent ogłasza oficjalnie bon turystyczny: 500 złotych na dziecko

500 złotych, tyle ma wynieść bon turystyczny. Dostaną go te same rodziny, które już ...

53 letnie nowości od Air France KLM

Połączenia KLM-u z Gdańska i Transavii z Katowic, nowe kierunki z Paryża i Amsterdamu ...