Google pokaże, kiedy kupić najtaniej

google

Podróżni polują przede wszystkim na dobre ceny – uważają analitycy Google’a. Internetowy gigant wprowadza więc w swoich turystycznych serwisach nowe oznaczenia dla wyjątkowo korzystnych ofert

– Ostatnie badanie, które przeprowadziliśmy, pokazało, że podróżujący najbardziej martwią się, czy znajdą najlepszą cenę dla swoich wakacji – pisze na blogu Richard Holden, wiceprezes działu „Podróże” w Google’u. Jego zdaniem wyjeżdżający przykładają bowiem do porównywania cen o wiele większą wagę niż inni użytkownicy sieci.

Z tego powodu Google wprowadziło w swoich serwisach turystycznych kilka nowych narzędzi. Wśród nich uwagę zwraca Google Flights, który w oparciu o dane historyczne i statystyki  dotyczące przelotów pokazuje oferty i podpowiada, kiedy wypada najlepszy moment na dokonanie rezerwacji. Jeśli znalezione propozycje na konkretnej trasie są tańsze niż zazwyczaj, wyszukiwarka wyświetli komunikat „ceny niższe niż normalnie” i pokaże różnicę w kosztach. Jeśli okaże się, że oferty nie odbiegają od standardowych, a na danej trasie promocje po prostu się nie pojawiają, Google oznajmi, że „koszty nie spadną”.

Podobne rozwiązanie zastosowano do wyszukiwania noclegów. Jeśli w okolicy odbywa się jakieś duże wydarzenie, typu koncert czy konferencja, Google poinformuje, że ceny są wyższe niż zazwyczaj. Dzięki temu turysta będzie mógł uniknąć podróży w okresie, kiedy w mieście należy się spodziewać większej liczby gości. Zdaniem ekspertów koncernu pomoże to zaplanować wyjazd poza szczytem sezonu, różnym dla poszczególnych metropolii.

Jeśli internauta chce wybrać datę podróży w zależności od ceny zakwaterowania, może skorzystać z usługi „Hotel Price Tracking”. Google prześle mu informację o pojawiających się rabatach. Na razie funkcja jest dostępna tylko na urządzenia mobilne, ale w przyszłym roku zostanie udostępniona także użytkownikom komputerów.

Możliwość wyszukiwania przecenionych ofert pojawiła się także w ramach Google Trips.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Wyspy Kanaryjskie spodziewają się turystów dopiero jesienią

Rząd Wysp Kanaryjskich nie przewiduje, by turyści z zagranicy zaczęli przyjeżdżać przed październikiem czy ...

PPL: Lotniskowe służby medyczne działają jak należy

Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” odniosło się w komunikacie do „pojawiających się w przestrzeni publicznej” ...

Metropolo otworzył podwoje w Krakowie

To pierwszy w Europie hotel tej chińskiej marki. Wnętrza urządzone są w stylu chińskim, ...

Wizz Air: 14 milionów pasażerów w Gdańsku

Wizz Air przewiózł na trasach z gdańskiej siatki połączeń 14 milionów pasażerów. Przewoźnik operuje ...

Hotel Hilton wkrótce przy świnoujskiej plaży

Zdrojowa Hotels poprowadzi na podstawie umowy o franczyzie Hilton Świnoujście Resort & Spa. Obiekt ...

Niemiecka turystyka goni wyniki z 2015 roku

Choć obroty niemieckich agentów turystycznych wzrosły w lutym o 7 procent rok do roku, ...