Google pokaże, kiedy kupić najtaniej

google

Podróżni polują przede wszystkim na dobre ceny – uważają analitycy Google’a. Internetowy gigant wprowadza więc w swoich turystycznych serwisach nowe oznaczenia dla wyjątkowo korzystnych ofert

– Ostatnie badanie, które przeprowadziliśmy, pokazało, że podróżujący najbardziej martwią się, czy znajdą najlepszą cenę dla swoich wakacji – pisze na blogu Richard Holden, wiceprezes działu „Podróże” w Google’u. Jego zdaniem wyjeżdżający przykładają bowiem do porównywania cen o wiele większą wagę niż inni użytkownicy sieci.

Z tego powodu Google wprowadziło w swoich serwisach turystycznych kilka nowych narzędzi. Wśród nich uwagę zwraca Google Flights, który w oparciu o dane historyczne i statystyki  dotyczące przelotów pokazuje oferty i podpowiada, kiedy wypada najlepszy moment na dokonanie rezerwacji. Jeśli znalezione propozycje na konkretnej trasie są tańsze niż zazwyczaj, wyszukiwarka wyświetli komunikat „ceny niższe niż normalnie” i pokaże różnicę w kosztach. Jeśli okaże się, że oferty nie odbiegają od standardowych, a na danej trasie promocje po prostu się nie pojawiają, Google oznajmi, że „koszty nie spadną”.

Podobne rozwiązanie zastosowano do wyszukiwania noclegów. Jeśli w okolicy odbywa się jakieś duże wydarzenie, typu koncert czy konferencja, Google poinformuje, że ceny są wyższe niż zazwyczaj. Dzięki temu turysta będzie mógł uniknąć podróży w okresie, kiedy w mieście należy się spodziewać większej liczby gości. Zdaniem ekspertów koncernu pomoże to zaplanować wyjazd poza szczytem sezonu, różnym dla poszczególnych metropolii.

Jeśli internauta chce wybrać datę podróży w zależności od ceny zakwaterowania, może skorzystać z usługi „Hotel Price Tracking”. Google prześle mu informację o pojawiających się rabatach. Na razie funkcja jest dostępna tylko na urządzenia mobilne, ale w przyszłym roku zostanie udostępniona także użytkownikom komputerów.

Możliwość wyszukiwania przecenionych ofert pojawiła się także w ramach Google Trips.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Jarmark w Krakowie wśród najlepszych na świecie

Targi Bożonarodzeniowe w Krakowie to jeden z najlepszych jarmarków bożonarodzeniowych na świecie – wynika ...

Polska – dużo więcej Koreańczyków i Ukraińców, mniej Turków i Greków

Najwięcej turystów przyjeżdża do Polski z Niemiec, Ukrainy i Wielkiej Brytanii, jednak pod względem ...

Hotele w Izraelu na plusie

W 2018 roku wzrosło średnie obłożenie izraelskich hoteli, większy był również przychód na jeden ...

Jak rząd chce pomóc turystyce? Dowiemy się we wtorek

Minister rozwoju przedstawi do wtorku propozycje pomocy dla firm z branż dotkniętych stratami ze ...

Goście chcą wiedzieć, czy będą w hotelu bezpieczni

W tym roku turyści polują na domki letniskowe w ustronnych miejscach, jeśli jednak mają ...

Armatorzy liczą zyski

Rejsy wycieczkowe cieszą się niesłabnącym powodzeniem, czego potwierdzeniem są coraz lepsze wyniki finansowe największych ...