Więcej Niemców w Grecji

Filip Frydrykiewicz

Grecja będzie jednym z najważniejszych kierunków letnich wyjazdów Niemców – tamtejsza branża turystyczna już się na to szykuje

Grecja była jednym z najważniejszych letnich miejsc wypoczynku Niemców. Według danych Niemieckiego Związku Turystycznego (Deutscher ReiseVerband, DRV) w mijającym roku pojechało tam 3,2 miliona turystów z Niemiec, podczas gdy rok wcześniej było ich 2,5 miliona. Przychody ze sprzedaży tych wyjazdów wzrosły o 30 procent rok do roku.

DRV szacuje, że także w przyszłym roku Grecja będzie popularniejsza niż Turcja. Thomas Cook poinformował, że kraj ten ma być drugim najważniejszym kierunkiem w 2018 roku, Grupa TUI także zamierza powiększyć liczbę wysyłanych do Grecji klientów, w tym celu podpisała nowe kontrakty z hotelami na Rodos, Korfu, Kos i na zachodnim Peloponezie.

– Niepewność polityczna w Niemczech nie wpływa w żaden sposób na chęć Niemców do podróżowania – mówi prezes DRV Norbert Fiebig w rozmowie z agencją informacyjną DPA. A portal Greek Travel Pages przywołuje informacje z niemieckich mediów, które podają, że tamtejsi turyści planują w przyszłym roku przeznaczyć więcej pieniędzy na letnie wakacje. W 2017 roku u agentów, touroperatorów i w internetowych biurach wydali oni na ten cel 14 miliardów euro.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Mikosz: W Europie jest za dużo linii lotniczych

– Jesteśmy czterdziestomilionowym narodem i to my powinniśmy rozdawać karty w regionie, a nie ...

Loty pod specjalnym nadzorem

W tym tygodniu większość światowych linii lotniczych zawiesi rejsy do Chin. Dotąd już ponad ...

Inwestor operatorem hotelu Number One w Gdańsku

City Apart Management, spółka specjalizująca się w zarządzaniu hotelami i wynajmowanu krótkoterminowym apartamentów, będzie ...

LOT z 260 milionami złotych zysku operacyjnego

LOT po trzech kwartałach odnotował ponad 260 milionów złotych zysku operacyjnego EBIT – mówi ...

Premier o otwieraniu granic: Kraje zielone i pomarańczowe

– Być może wprowadzimy protokół zielony i pomarańczowy, czyli dla krajów, które uważamy za ...

Tarcza Antykryzysowa punkt po punkcie

Tarcza Antykryzysowa ma ochronić firmy i pracowników przed skutkami epidemii koronawirusa – pod tym ...