Booking.com sprzedaje pakiety turystyczne

Bloomberg

Przez Booking.com będzie można zarezerwować imprezy zorganizowane. Konkretnie chodzi o pakiety dynamiczne, które powstają przy współpracy z Lastminute.de

Choć Booking.com zazwyczaj kojarzony jest z rezerwacją noclegów, to portal już od jakiegoś czasu poszerza zakres swojej oferty. Na targach ITB, które odbyły się w marcu w Berlinie, prezes Booking.com Gillian Tans w rozmowie z niemieckim branżowym portalem fvw zapowiedział wprowadzanie dodatkowych usług turystycznych, które mają pomóc w planowaniu wyjazdu.

W początkach lata w systemie pojawiła się możliwość wyszukiwania restauracji, wynajmowania samochodów i rezerwowania przelotów. Booking.com przekierowuje w tym wypadku na strony portali należących do Priceline Group, która jest także jego właścicielem. W wypadku lotów jest to Kayak, jeśli chodzi o wypożyczanie aut portal Rentalcars.com, a oferty gastronomicznej Open Table.

Obecnie oferta została jeszcze bardziej rozbudowana – opisuje fvw. We współpracy z Rideaways, spółką z grupy Priceline pojawiła się możliwość rezerwowania taksówek na lotnisko, biletów kolejowych za pośrednictwem Go Euro i zorganizowanych wycieczek. W wypadku tych ostatnich Booking.com kooperuje z Lastminute.de, portalem należącym do Grupy Lastminute ze Szwajcarii. Rzeczniczka Booking.com określiła ten ostatni projekt mianem eksperymentu, który prowadzony jest w kilku europejskich krajach, w tym w Niemczech. Lastminute.de nie sprzedaje jednak wycieczek zorganizowanych przez touroperatorów, tylko sam pakietuje przeloty z hotelami dostępnymi na Booking.com. Grupa Lastminute jest właścicielem portali sprzedających bilety lotnicze Rumbo i Bravofly.

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Turyści skracają pobyty w Hiszpanii

20 lat temu turyści spędzali w lipcu w Hiszpanii 4,5 dnia, dziś ich pobyt ...

Betlej: Turystyce brakuje wiarygodnych danych

Touroperatorom trudno planować biznes, bo nie mają precyzyjnych i jednoznacznych danych o rynku, na ...

Eksperci od Dubaju pojadą zwiedzić emirat

Dubai Expert, program szkoleniowy dla touroperatorów i agentów turystycznych, ma teraz także polską wersję ...

Bułgarska turystyka rośnie szybciej niż unijna

O 3 procent wzrosła liczba noclegów udzielonych w zeszłym roku w Bułgarii. Średnia dla ...

ECTAA zadowolona z reakcji Brukseli na kłopoty biur podróży

Z zadowoleniem przyjmujemy reakcję Komisji Europejskiej na sytuację, jaka wytworzyła się z powodu epidemii ...

Bydgoskie biuro podróży Celtur niewypłacalne

Bydgoskie biuro podróży Celtur poinformowało kujawsko-pomorski urząd marszałkowski o swojej niewypłacalności. Celtur działał na ...