Zagłoba-Zygler dołączył do zespołu Rainbow

archiwum prywatne

Podróżnik, pilot, działacz i agent turystyczny, kajakarz, a nawet początkujący aktor… jednym słowem Maciej Zagłoba-Zygler, został menedżerem kontraktującym w biurze podróży Rainbow

Maciej Zagłoba-Zygler objął z początkiem stycznia funkcję menedżera kontraktującego w biurze podróży Rainbow. Dołączył tym samy do pięcioosobowego zespołu kierowanego przez Wojciecha Tyndorfa.

Zagłoba-Zygler mimo młodego wieku (35 lat) zdążył już spróbować rozlicznych zajęć. Jest niezwykle aktywny. Jednak na pierwszym miejscu wymienia swoją pasję podróżowania. Odwiedził ponad 50 krajów, ale jak przyznaje to były zwykłe wycieczki. Teraz chciałby poświęcić się „bardziej ambitnemu podróżowaniu”. W listopadzie wszedł na Kilimandżaro, czym zamierza rozpocząć zdobywanie korony Ziemi (najwyższe szczyty na poszczególnych kontynentach). W drugiej kolejności myśli o Elbrusie, a za kilka lat ma nadzieję wejść na Mount Everest.

Zagłoba-Zygler pochodzi z Bydgoszczy z rodziny o tradycjach harcerskich i turystycznych. Imieniem jego dziadka Zdzisława Zagłoby-Zyglera nazwano dwa szlaki turystyczne w Borach Tucholskich.

On sam karierę rozpoczął w bydgoskim biurze podróży Kolfer, następnie wyjechał na dwa lata do Danii, gdzie pracował w hotelu jako recepcjonista. Kolejne cztery lata spędził w największym wówczas w Polsce biurze Triada i jego spółce córce Sky Clubie (dziś już nie istnieją). Przez kolejne lata podróżował i pilotował wycieczki Rainbow. Ostatnio po Kenii.

Zasiadał także w zarządzie Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej, prowadzi własne agencyjne internetowe biuro podróży i współpracuje z magazynem „Moda&Styl”, „tworząc artykuły o tematyce podróżniczej”. Był również menedżerem ds. marketingu w sieci Lounge Cafe.

Maciej Zagłoba-Zygler ukończył studia pedagogiczne w Bydgoszczy, stosunki międzynarodowe i dyplomację w Collegium Civitas i Instytucie Studiów Politycznych Polskiej Akademii Nauk w Warszawie, studia kadry menedżerskiej w Szkole Głównej Handlowej. Studiował też przestępczość zorganizowaną i terroryzm na Wydziale Prawa Uniwersytetu Warszawskiego oraz zrobił kursy aktorskie. Przy tej ostatniej okazji wystąpił w kilku serialowych epizodach („Lekarze”, „Przyjaciółki” i „Hotel 52″), spotach reklamowych i programach telewizyjnych. Jest słuchaczem studiów Executive MBA w Warszawie.

Jest też instruktorem kajakarstwa i ma patent sternika motorowodnego. Miłośnik sportów ekstremalnych, skuterów wodnych i motocykli. Jak deklaruje, kocha też polską przyrodę i zawsze ją chętnie promuje.

Kawaler, zna angielski i podstawy arabskiego.

W Rainbow będzie zajmował się teraz kontraktowaniem hoteli w krajach afrykańskich. – Podróżowałem lub pracowałem w wielu z nich. W Egipcie, Tunezji, Maroku, Kenii, Gambii i RPA. Znam ten biznes od podszewki. Cieszę się, że będę mógł wykorzystać tę wiedzę. Liczę też na większą stabilizację w życiu, dzięki czemu będę mógł zadbać o swój związek z dziewczyną – zapowiada.

Przypomnijmy, że w styczniu szeregi menedżerów kontraktujących zasiliła również Aleksandra Piwko z 7islands („Nowy menedżer od kontraktowania w Rainbow”).

To nie koniec zmian personalnych na szczytach spółki. Piotr Burwicz, dotychczasowy dyrektor operacyjny, został awansowany i wszedł w skład zarządu spółki (z tym samym zakresem merytorycznym), a przewodniczący rady nadzorczej Paweł Walczak, zrezygnował z tej funkcji i został w spółce konsultantem odpowiedzialnym za wsparcie działów: relacji inwestorskich, finansowego i księgowego.

 

Tagi:

Mogą Ci się również spodobać

Turcja: W połowie maja zacznie wracać normalność w turystyce

Certyfikaty bezpieczeństwa sanitarnego dla obiektów i środków transportu obsługujących turystów, a także szkolenia dla ...

Albania zaprasza na podwodną wycieczkę

O 15 procent ma wzrosnąć w tym roku liczba turystów w Albanii. Zainteresowanie zagranicznych ...

Rekordowy wynik PKP Intercity. Będzie Wi-Fi w pendolino

PKP Intercity osiągnęło w 2016 r. najwyższe przychody przewozowe w historii, uzyskując wynik na ...

Lotnisko Chopina z 7 milionami pasażerów

W pierwszej połowie tego roku warszawskie Lotnisko Chopina odprawiło prawie 7 milionów pasażerów, czyli ...

Bartłomiej Walas odchodzi z Polskiej Organizacji Turystycznej

Wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej Bartłomiej Walas złożył wymówienie. Rezygnacja została przyjęta. – Zdecydowały sprawy ...

Prezes Condora Ralf Teckentrup i prezes LOT-u Rafał Milczarski

Lufthansa rozważa skargę do Brukseli przeciw LOT-owi

Lufthansa planuje zerwanie współpracy z Condorem i skargę w sprawie pomocy publicznej dla LOT-u ...